Σκοπευτήριο Σχιστού

Πολύ καλά ήταν σήμερα αλλά οι τουφεκιες πήγαιναν όπου ήθελαν λόγο του πολύ δυνατου αέρα!

Να το ξανακανουμε!
λέω να κρύψω προς το παρόν την χαρά και ελπίδα / ευκαιρία που πήρα απο αυτο το σχόλιο. με την απουσία φατσούλας.και μόνο. αντε και καλη βδομαδααα!
 
Πολύ καλά ήταν σήμερα αλλά οι τουφεκιες πήγαιναν όπου ήθελαν λόγο του πολύ δυνατου αέρα!
Το καλύτερο ήταν η πρωινή καλημέρα από φίλους και η κουβέντα!!!
Να το ξανακανουμε!
Σιγουρα ναι!
 
λέω να κρύψω προς το παρόν την χαρά και ελπίδα / ευκαιρία που πήρα απο αυτο το σχόλιο. με την απουσία φατσούλας.και μόνο. αντε και καλη βδομαδααα!

Άστα Μιχάλη, αν πήρα δέκα πιατακια ζήτημα είναι.
Βέβαια ήταν συνδυασμός πολλών παραγόντων, δυνατου αέρα, ανοιχτού τσοκ, ψιλων σκαγιων, και τέλος κερασάκι εκεί που είχαμε δώσει χαρτάκια να ρίξουμε όλη η παρέα μαζί βρεθήκαμε να περιμένουμε σε ουρά...
Τεσπα την επόμενη θα είμαστε καλύτεροι!
 
Μετά απο σχεδόν ένα χρόνο κατάφερα να πάω .....έστω και καθυστερημένα στο ραντεβού στο Σχιστό. Πολύς κόσμος πράγματι , γνώρισα τα παιδιά που ήταν πάνω και αλλάξαμε μερικές κουβεντες , έριξα και μια πούλα τελικά για το καλό που λένε ,ούτε τροχιές ήξερα ούτε και που με ενδιέφερε με τόσο κόσμο στην ουρά... Το καλύτερο ήταν που την ώρα που περιμέναμε να τελειώσει μια πούλα skeet για να ξεκινήσουμε , στο βάθος του γηπέδου σε μια συστάδα αγριόχορτα μπήκαν δυο πέρδικες....δεν ξέρω αν ξαναβγήκαν μετά....hunter.
 
Άστα Μιχάλη, αν πήρα δέκα πιατακια ζήτημα είναι.
Βέβαια ήταν συνδυασμός πολλών παραγόντων, δυνατου αέρα, ανοιχτού τσοκ, ψιλων σκαγιων, και τέλος κερασάκι εκεί που είχαμε δώσει χαρτάκια να ρίξουμε όλη η παρέα μαζί βρεθήκαμε να περιμένουμε σε ουρά...
Τεσπα την επόμενη θα είμαστε καλύτεροι!
παρέα και πάλι παρέα! τωρα αν σπάσουν και πιατάκια,θα είναι καταπληκτικά! δεν παιζει ρολο. ετσι ειναι και στο ψαρεμα. δυσκολα βρισκεις ψαρακι καλο σε ορισμενους τόπους. ομως έχεις την παρέα,καμια μπυρίτσα και .. .ghe..fishing..fishing..yell at.
 
εγω παντως.απλα και μονο πληροφοριακά , περνάω συνήθως τρίτες 3-5 περιπου. παντως μεσα στις 2 βδομαδες,θα παω και μια φορα σιγουρα. παιρνω λιγο μυρουδιά αν τα καταφερω,και φευγω.δεν καθομαι. ..τι να κάνω. κουραζω και τον ανθρωπο που με πάει.. ακομα και με το αεροβόλο φοβάμαι να πάω.
 
σήμερα με ωραία παρέα περάσαμε σουπερ,3 πούλες σύνολο πήγαν θαυμάσια

από τότε που πήρα το κοντάκι στα χέρια μου έχω ρίξει 8 πούλες και στις 8 είμαι πάνω από 22 πιάτα και σήμερα παραλίγο το 25ρι ,χάνοντας ένα πιάτο γιατί μου έδωσε 3 no bird στο συγκεκριμένο και με απόσπασε λίγο από την αυτοσυγκέντρωση μου

δοκίμασα τα μαυρά σπορτινγκ που εχει ο Παρδαλάκης με csb5 στα €5 πιο αργό πεθαίνεις,ούτε για προπόνηση δεν θα το έβαζα,αρχίζω και ψάχνομαι ήδη για φυσίγγια μιας και τα DUE δεν θα τα βρίσκουμε πλέον στην τιμή που τα αγοράζουμε και σήμερα ακούστηκε ακόμα πιο έντονα και από περισσότερους αυτό
 
σήμερα με ωραία παρέα περάσαμε σουπερ,3 πούλες σύνολο πήγαν θαυμάσια

από τότε που πήρα το κοντάκι στα χέρια μου έχω ρίξει 8 πούλες και στις 8 είμαι πάνω από 22 πιάτα και σήμερα παραλίγο το 25ρι ,χάνοντας ένα πιάτο γιατί μου έδωσε 3 no bird στο συγκεκριμένο και με απόσπασε λίγο από την αυτοσυγκέντρωση μου

δοκίμασα τα μαυρά σπορτινγκ που εχει ο Παρδαλάκης με csb5 στα €5 πιο αργό πεθαίνεις,ούτε για προπόνηση δεν θα το έβαζα,αρχίζω και ψάχνομαι ήδη για φυσίγγια μιας και τα DUE δεν θα τα βρίσκουμε πλέον στην τιμή που τα αγοράζουμε και σήμερα ακούστηκε ακόμα πιο έντονα και από περισσότερους αυτό
Παύλο πάλι δε σε πρόλαβα σήμερα. Εμμμ με τα due πολύ επαγγελματίες παραπονέθηκαν στον Τούτη γι αυτό και έγινε...Και ήταν αναμενόμενο. Σας έχω όμως άλλο καλό καταστήμα με τρομερά καλές τιμές....Τις καλύτερες :-) πάντως κ του Κενταύρου είναι καλά φέτος κ λίγο πιο μαλακά από τα περσινά
 
Τόλη έφτασα 15:30 και έκατσα μέχρι τις 18:30 ,,,τελευταία στιγμή πήρα ρεπό γιαυτό δεν ενημέρωσα,πρωί πήγες ;

ενδιαφέρον ακούγεται αυτό για τα φυσίγγια,,,που τα βρίσκουμε και ποιά είναι ;
 
Τόλη έφτασα 15:30 και έκατσα μέχρι τις 18:30 ,,,τελευταία στιγμή πήρα ρεπό γιαυτό δεν ενημέρωσα,πρωί πήγες ;

ενδιαφέρον ακούγεται αυτό για τα φυσίγγια,,,που τα βρίσκουμε και ποιά είναι ;
Παύλο 11-14:30 ...Έριξα κ μία πουλά με το Νίκο (Μαυρομμάτη) που είχαμε καιρο να βρεθούμε. Lambro sporting Παύλο και ίσως και άλλα...Θα ενημερώσει ο Γεράσιμος πιστεύω.
 
Καλημέρα σας. Σήμερα το πρωϊ, αποφάσισα να πάω Σχιστό,να ρίξω στον πίνακα,να δοκιμάσω τα δυο όπλα μου, με διαφορετικά φυσίγγια.Φθάνω 8:50 στο σκοπευτήριο παιρνω το καφεδακι μου και την ''φτιαγμένη'' auto 5,να τη δοκιμάσω πρώτα και λέω του Μπογιάκη μπορώ να ρίξω στον πίνακα 10 φυσίγγια με το κάθε όπλο,γιατί θέλω να κάνω δοκιμές.Μου λέει ότι τώρα θα ρίξουν στο τεραίν και είναι δύσκολο και ότι με τίποτα δεν μπορώ να ρίξω τόσα φυσίγγια γενικά στον πίνακα. Η χρήση του σκοπευτηριου δεν είναι κυνηγετική,να δοκιμάζω φυσίγγια και οπλα μου ειπε και αν θες να δοκιμάσεις ελα αυριο 8:30 να ρίξεις μόνο απο δυο φυσίγγια με το καθε οπλο.Παω εξω στενοχωριμένος και έριχνε ο Δρούκας μόνο και στο κιοσκι μαζευοντουσαν για μαθημα ο Αιγινητης και άλλοι.....Τέλος πάντων,τελειωνει ο Δρουκας και βγαινει και ρωταω τον Αιγινητη που θα κανουν μαθημα.Μου λεει στο αριστερο τεραιν και στο δεξιο που ηταν ο πινακας ηταν ελευθερο.Παω και το λεω στον Μπογιακη και εκεινος μου λεει ..δεν καταλαβαινρτε κυριε!!!! δεν μπορειτε να ριξετε στον πινακα,ελατε αυριο το πρωϊ και του λεω μα ειναι αδειο το τεραιν και πηρα αδεια απο την δουλεια μου γι αυτο το λογο.Μου απανταει το λεει και πινακιδα στο κιοσκι οτι δεν μπορειτε να χρησικοποιησετε τον πινακα και βγαινω σαστισμενος και διαβαζω οτι : ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΙς ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ,ΕΚΤΟΣ Σ/Κ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΤΕΡΑΙΝ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΝ. Δεν είχε ουτε ώρα προσέλευσης,μα ούτε και περιορισμό σε βολές στον πίνακα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!
Παίρνω τα όπλα μου και έφυγα,εφαγα πακετο στο πηγαινε-ελα φοβερή κίνηση για τους άτοπους ισχυρισμούς του Μπογιάκη και σε έντονο ύφος.¨ελαγα να γράψω στην σελίδα του στο facebook,αλλά δεν θέλω να μπω σε αλλο διαλογο και να συγχίζομαι με τον τσιφλικά του σκοπευτηρίου.Δεν ξαναπατάω εκεί,κρίμα που εκλεισε ο Ασπρόπυργος που έχει και του πίνακες εκτός γηπέδων, όχι σαν κι αυτό που έχει έναν και αυτόν μέσα στον χώρο βολών.
Και να φανταστείτε πριν κλείσει,πήγαινα και έριχνα σε πούλες,όχι ταχτικά αλλά πήγαινα και τώρα μας κάνει σκηνικά το ''αφεντικό'',χωρίς να έχει κόσμο και πήγα και πρωί!!
Του είπα οτι εαν έρθουν αθλητές ή κάποιος αλλος για προπονηση,ευχαρίστως θα έβγαινα,αλλά το δικό του και μου απαντάει αν αφήσει εμενα να ρίξω στον πινακα,εαν έρθουν και αλλοι για να ριξουν στον πίνακα,δεν θα μπορουσε να τους πει να μη ριξουν....μιλάμε για αστειότητες,γελίοα πράγματα.Τέλος πάντων, θα πάρω στην Μαλακάσα να δω εαν εχει περιορισμους τάχα και εκαι ο πίνακας,αλλιώς θα φτιάξω ενα σπαστο τελάρο 1χ1 και θα πινεζώνω χαρτόνι και θα περιμένω να αρχίσει η νέα κυνηγετική σεζον,για να ρίξω στην ύπαιθρο...
Αυτή είναι η Ελλάδα του 2017........ομως θα πάρω τον Γιανναρά και θα του εκφράσω τα παράπονά μου και ας με γράψει και αυτός.Μια αυτοί ,χίλιες φορές εγώ!!!Και φυσικά τη δουλειά μου θα την κάνω και χωρίς έξτρα έξοδα ταυτότητες κλπ....
Είχα πάρει μαζί μου,μιας και την βρήκα και την ταυτότητά μου....άντε μην πω λέξεις που δεν αρμόζουν..
SigmaKappaOmicronEpsilon_zpsoou5eq5k.jpg~original
 
προτιμότερο να τον ξυλώσει από εκεί που είναι να μη φαίνεται και να λέει πώς το σκοπευτήριο δεν έχει πίνακα ,,,παρά να είναι εκεί και να κοροιδεύει τον κόσμο,,,παρόμοια συμπεριφορά είχε σε φίλους μου

για να μαζευτούν μερικά παράπονα στην σελίδα τους να δούμε αν στρώσει το πράμα,,,,
 
Back
Top