Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι Γιάννη, το κυνηγησα στην τσίχλα, την μισή περσινή σεζόν. Από την μέση ως το τέλος. Μου ταίριαξε απόλυτα. Σκοτώνει θαυμάσια, σε όλες τις αποστάσεις και με όλους τους καιρούς. Με την beretta και 4*. Ένα πρωί με παγωνιά και πολύ υγρασία, επειδή με φοβησε ο καιρός, έβαλα τα τρία αστέρια. Μετά το δεύτερο πουλί, ξαναεβαλα το 4* γιατί τα χάλαγε τα πουλιά. Το win σκορπάει λίγο, η optima τα πάει πιο "μπάλα".
Σε ευχαριστώ Γιώργο! Θα το ρίξω και στο κυνήγι σίγουρα φέτος!
 
του κενταυρου ειναι ενα καλο φυσιγγι με καλη τιμη και ποιοτητα ,μονο στο παγο θα ελεγα οτι δεν τραβαει τοσο πολυ αλλα για χανια που το θελεις απο οτι βλεπω δεν θα εχεις ποτε προβλημα,αν μου ελεγες οτι κυνηγας γιαννενα με 0 βαθμους ,οχι οτι δεν θα επεφταν! απλως θα ηθελες και μια κλιτσα να της δευτερωνεις.
 
του κενταυρου ειναι ενα καλο φυσιγγι με καλη τιμη και ποιοτητα ,μονο στο παγο θα ελεγα οτι δεν τραβαει τοσο πολυ αλλα για χανια που το θελεις απο οτι βλεπω δεν θα εχεις ποτε προβλημα,αν μου ελεγες οτι κυνηγας γιαννενα με 0 βαθμους ,οχι οτι δεν θα επεφταν! απλως θα ηθελες και μια κλιτσα να της δευτερωνεις.
Καλημερα! Καλως ορισες! Σε ευχαριστω για την απαντηση! Ναι σχετικα ο καιρος ειναι καλος εδω! Το εχω ριξει σε 8 σε πινακα και σκοπευτηριο και μου αρεσε! Οχι φετος περυσι! Αλλα σε 8 μου φαινοταν λιγο χονδρο για τσιχλα.τωρα που το εβγαλε 9 ειναι οτι πρεπει!
 
του κενταυρου ειναι ενα καλο φυσιγγι με καλη τιμη και ποιοτητα ,μονο στο παγο θα ελεγα οτι δεν τραβαει τοσο πολυ αλλα για χανια που το θελεις απο οτι βλεπω δεν θα εχεις ποτε προβλημα,αν μου ελεγες οτι κυνηγας γιαννενα με 0 βαθμους ,οχι οτι δεν θα επεφταν! απλως θα ηθελες και μια κλιτσα να της δευτερωνεις.

Καλημέρα και καλώς ήρθες φίλε μου στην παρέα μας, αν θες πέρνα και από εδώ να μας συστηθείς http://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-252
 
Τα muller εχουν διαφορα τα φτηνα απο τα ακριβα σαν λειτουργικοτητα ...δεν μιλαω για το υλικο κατασκευης
Υπαρχει διαφορα στις συγκεντρωσεις στις ντουφεκες !!
Όχι Αργύρη, τα αλουμινίου ή featherlight competition, δεν διαφέρουν σε απόδοση από τα ατσάλινα, η διαφορά τους αφορά τις γομώσεις που επιτρέπει ο κατασκευαστής να βληθούν από αυτά. Τα συγκεκριμένα προορίζονται για το Αμερικάνικο sporting, πράγμα που σημαίνει ότι το maximum που δίνει ο κατασκευαστής είναι τα 32 γρ και όχι πιο χοντρό από 7 νούμερο σκάγι.
 
Καμμια διαφορα δεν εχουν ως προς την αποδοση, η διαφορα ειναι αυτη που ειπε ο Γιωργος. Εως 7 νουμερο, σπανια ισως και κανενα 6αρι. Ετσι τουλαχιστον μου ειχε πει ο Τζερυ οταν πηρα το U2. Τα ατσαλινα νομιζω δεν εχουν ιδιαιτερους περιορισμους. Αν δεν γελιεμαι παντως, ακομα και οι περιορισμοι που αναφερα παραπανω, ειναι για τα Optima που ειναι οντως τσιγαροχαρτα, μη σας παρω και στο λαιμο μου ομως ε;
 
Βικτωρα για όλα είναι ο περιορισμός. Η πράξη έχει δείξει ότι στα optima plus πρέπει η οδηγία να τηρείται πιο σχολαστικά από ότι στα υπόλοιπα για τον λόγο που είπες. Εγώ τα featherlight τα έχω σε invector + και έχω ρίξει και 4αρια 38γρ, χωρίς να συμβεί κάτι. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι την επόμενη φορά που θα το κάνω δεν θα δω το μισό τσοκ να φεύγει μαζί με τα σκάγια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top