Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πρώτη δοκιμή Σχιστο σήμερα με τα super kill sporting 8αρι. Μαλακό ήταν αλλά δε μου φάνηκε γρήγορο. Βέβαια έχω να ρίξω 2 χρόνια Σκοπευτήρι0 και μου φαίνονταν σαν μιραζ οι δίσκοι
Μαλλον το δευτερο. Ποσο διαφορα στο γρηγορο να εχει; απιροελαχιστες 390 με 410; η διαφορα ειναι σε μας. Νομιζω παντα.xm.
 
Πρώτη δοκιμή Σχιστο σήμερα με τα super kill sporting 8αρι. Μαλακό ήταν αλλά δε μου φάνηκε γρήγορο. Βέβαια έχω να ρίξω 2 χρόνια Σκοπευτήρι0 και μου φαίνονταν σαν μιραζ οι δίσκοι
Παντως στη μεταβαση superkill σε κενταυρο καταλαβα οτι ο κενταυρος ηθελε λιγο παραπανω προσκοπευση...
 
Αρχίζει η σφαγή του Ρουμελιώτη
Ρέλιασμα 58,3

σκάγια 27γρ 2,15χιλ διάμετρο μέτρησα μόνο 2

συγκεντρωτηρας αυτός:p

Πυρίτιδα 1,5 γρ csb5 θαρώ
Αφού μπήκες στον κόπο, δείξε μας και το καψούλι. Και τη βάση του κάλυκα ή πες μας τι γράφει ... Αν και από αυτά που είδα έχω ήδη σχηματίσει άποψη, αλλά δεν τη λέω μέχρι να ρίξεις στο σκοπευτήριο, να μας πεις εντυπώσεις. Δώσε αν θέλεις και στον Ηλία να ρίξει με το SKB, ή και σε άλλους για να έχουμε πιο ..."σφαιρική εικόνα" ... ;)
 
Αρχίζει η σφαγή του Ρουμελιώτη
Ρέλιασμα 58,3

σκάγια 27γρ 2,15χιλ διάμετρο μέτρησα μόνο 2

συγκεντρωτηρας αυτός:p

Πυρίτιδα 1,5 γρ csb5 θαρώ
Για μεγαλυτερη ακριβεια στη μετρηση,αφου εχεις το συγκεκριμενο παχυμετρο,ειναι καλυτερα να βαζεις 10 σκαγια στη σειρα απο το "0".Στεκονται μια χαρα.Αν το κανεις και σου δειξει 21,5mm ισχυει το 2,15mm.
 
ο κάλυκας γράφει fiocchi και το καψύλιο έχει λευκό χαρτάκι απο την μέσα μεριά. Φωτό αν θέλετε αργότερα γιατι δεν ειμαι σπίτι. ο Ηλίας θα φύγει, λεω την Πεμπτη να ανεβω Σχιστό οποίος γνώστης επιθυμεί είναι ευπρόσδεκτος να δοκιμάσει;)
 
Αφού μπήκες στον κόπο, δείξε μας και το καψούλι. Και τη βάση του κάλυκα ή πες μας τι γράφει ... Αν και από αυτά που είδα έχω ήδη σχηματίσει άποψη, αλλά δεν τη λέω μέχρι να ρίξεις στο σκοπευτήριο, να μας πεις εντυπώσεις. Δώσε αν θέλεις και στον Ηλία να ρίξει με το SKB, ή και σε άλλους για να έχουμε πιο ..."σφαιρική εικόνα" ... ;)
Στον ηλια δωσε...στον ηλια!ειτε θελετε με skb ειτε με benelli εδω ειμαι γω!.sarcastic.
 
Το Φλεβάρη που τα δοκιμασα με δύσκολο καιρο νοτιαδεσ και βροχή θερμοκρασία 10/12βαφμουσ λακτισμα καθολου και πολυ καλεσ κατανομεσ.για τρυγονια το προι θα ειναι οκ ποιο μετα δεν ξερω.
 
ο κάλυκας γράφει fiocchi και το καψύλιο έχει λευκό χαρτάκι απο την μέσα μεριά

Στέλιο η φωτό που χρωστούσα
Ευχαριστώ Θεόφραστε, αλλά και μόνο η περιγραφή αρκούσε ... Fiocchi 616 ... Η άποψη που έχω σχηματίσει ενισχύεται ... ... ... Καλά που έχετε βαριά τουφέκια ... ;)
 
Ευχαριστώ Θεόφραστε, αλλά και μόνο η περιγραφή αρκούσε ... Fiocchi 616 ... Η άποψη που έχω σχηματίσει ενισχύεται ... ... ... Καλά που έχετε βαριά τουφέκια ... ;)
ωχωχωχ
ξέρω ζητάω πολλά αλλά μήπως είναι εύκολο να κάνεις επιγραμματικά μια εξήγηση να μπαίνω λίγο στο νόημα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top