Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Εγω παιδια εχω αλλάξει παρα πολλα οπλα. τεσ ντουφεκεσ και σκοτωματα που κανει η κανη τησ maxus δεν την εχω βρει σε κανενα και οχι μονο αυτο αλλα και η σταθερότητα τησ στα σεταπ που κυνηγαω. αυτο που λενε και σκατα να τησ βαλησ αυτη θα το ρίξει το πουλι.πραγματικά μπορισ με ενα φυσηγγι να κυνηγασ απο Οκτώβριο μεχρει Γενάρη. Κανενα μα κανενα οπλο που εχει περάσει απο τα χερια μου δεν την είχε αυτην την απόδοση. αυτο το οπλο θα γεραση Μαζί μου μαζι με την 302 που ειναι ήδη γρια.και φετοσ την ξανα εκανα κοπελιτσα.sarcastic.
 
Εγω παιδια εχω αλλάξει παρα πολλα οπλα. τεσ ντουφεκεσ και σκοτωματα που κανει η κανη τησ maxus δεν την εχω βρει σε κανενα και οχι μονο αυτο αλλα και η σταθερότητα τησ στα σεταπ που κυνηγαω. αυτο που λενε και σκατα να τησ βαλησ αυτη θα το ρίξει το πουλι.πραγματικά μπορισ με ενα φυσηγγι να κυνηγασ απο Οκτώβριο μεχρει Γενάρη. Κανενα μα κανενα οπλο που εχει περάσει απο τα χερια μου δεν την είχε αυτην την απόδοση. αυτο το οπλο θα γεραση Μαζί μου μαζι με την 302 που ειναι ήδη γρια.και φετοσ την ξανα εκανα κοπελιτσα.sarcastic.
με rem εχεις κυνηγησει?
 
ρε ιεροσυλοι τι κανετε στη γρια? αυτη μαμει και χωρις να της κανεις τιποτα. τα τσοκ της τα drop in βγαζουνε τρελες τουφεκιες
Βαψημο τησ εκανα Ευριπίδη τα τσοκ τησ τα ειχα χάσει και εκανα εξωτερικά στον ηφαιστο την βελτιωσε πολυ σκεψου τωρα τη κανει.οσο για την ρεμ μονο την 1100 Δανική απο φιλο ενα μήνα πολυ καλη κανη αλλα μεχρει εκει.
 
. τα τσοκ της τα drop in βγαζουνε τρελες τουφεκιες
Αυτο το οπλο κανει τρελε ντουφεκεσ με 28γρ.ακομα και με μουφα.πραγματικα κανονι ούτε οπλο με αυλουσ 18,2 δεν εχω δει τέτοια απόδοση[/QUOTE]
.well done.
 
Μηπως είχε την τυχη να δει κάποιος απο κοντά η ακόμα και να ριξει με ρωσικο vostok?
Ήθελα να ακούσω γνώμες(η αντοχή του ειναι παροιμιώδης απο οτι λέγετε ..).
Οπως βλέπετε ειναι πρώτη φορά που ρωτάω για ποζε και αυτο το κανω γιατί θεωρείτε "θρυλικό"οπλο..
 
Για το παράδειγμα που αναφέρει ο Γιώργος για τον μακρινό δίσκο και το perazzi θα ήταν ενδιαφέρον να γίνει το εξής πείραμα:
Στην ίδια απόσταση που δεν έσπασε ο δίσκος,να τοποθετηθεί ένα δισκάκι σε κάποιο σταθερο σημείο και να τουφεκιστει και με το "φθηνό"όπλο του Γιώργου αλλά και με το ακριβό perazzi με το ίδιο φυσίγγι,αλλά αυτό να μην γίνει μια φορά μονο για το κάθε όπλο.
Μόνο τότε θα μπορούμε να λέμε..
Γιατι και εγω ο τρελός θα μπορούσα να πω ρε παιδιά και με το αεροβόλο θα μπορούσα να τον σπάσω στον αερα..
το εχω κανει εγω φιλε και πολλα αλλα που δεν παει το μυαλο σου
 
Αυτο το οπλο κανει τρελε ντουφεκεσ με 28γρ.ακομα και με μουφα.πραγματικα κανονι ούτε οπλο με αυλουσ 18,2 δεν εχω δει τέτοια απόδοση
Τα ντροπ-ιν φτιαχτηκαν για να κανουν πιο ευκολη της κρυφες διευρυνσεις πισω απο το τσοκ,αλλα και την ευθητητα του τσοκ πιο ευκολη ως μπρος τον αυλο,εγιναν αναφορες για πραγματη ωραιες καννες,αλλα απο οτι εχω δει εγω,τα τσοκ φρενου ειναι αυτα που πραγματη παιζουν σε δικη τους κατηγορια,και οχι η καννες που δεν τα φορουν.[/QUOTE]
Αυτα τα τσο ντροπ-ιν ποια ειναι;;.xm.τα τσοκ που ειχε η μπερρετα302
 
Τα λεια ειναι,Γρηγορη,αυτα που δεν εχουν σπειρωμα.Τα συγκρατουσε ενα δαχτυλιδι που βιδωνε στην καννη.
Ωραια.....το λεω γιατι εχω βερεττα 302 με αυτα τα τσοκ.επι δραχμουλας ακομη μου ειχε χαλασει το σπειρωμα απο τη καννη,και υπηρχαν δυο λυσεις η εβαζα εξωτερικα που δεν θελω ουτε να τα βλεπω η στον κουρκουλο κοψημο 2,5 ποντους η καννη και εσωτερικο σπειρωμα,καποια τσοκ υπηρχαν απο ενα φιλαρακι.το οπλο αλλαξε τελειως συμπεριφορα προς το καλυτερο.εκει που πραγματικα ομως αλλαξε το οπλο ηταν με τα τσοκ crio plas και ενα brilley LF
 
Ωραια.....το λεω γιατι εχω βερεττα 302 με αυτα τα τσοκ.επι δραχμουλας ακομη μου ειχε χαλασει το σπειρωμα απο τη καννη,και υπηρχαν δυο λυσεις η εβαζα εξωτερικα που δεν θελω ουτε να τα βλεπω η στον κουρκουλο κοψημο 2,5 ποντους η καννη και εσωτερικο σπειρωμα,καποια τσοκ υπηρχαν απο ενα φιλαρακι.το οπλο αλλαξε τελειως συμπεριφορα προς το καλυτερο.εκει που πραγματικα ομως αλλαξε το οπλο ηταν με τα τσοκ crio plas και ενα brilley LF
Ο γαμπρος μου,με μια 302 με τετοια τσοκ,δεν βγαζει απο πανω τον κυλινδρο σχεδον ποτε.Οτι πετυχαινει μεχρι τα 30-35μ...σβηνει!!!
Τα υπολοιπα δεν ....του κανουν.Το οπλο αγορασμενο προς τα τελη του 70.
 
Ο γαμπρος μου,με μια 302 με τετοια τσοκ,δεν βγαζει απο πανω τον κυλινδρο σχεδον ποτε.Οτι πετυχαινει μεχρι τα 30-35μ...σβηνει!!!
Τα υπολοιπα δεν ....του κανουν.Το οπλο αγορασμενο προς τα τελη του 70.
Δεν ξερω τη κανει ο γαμπρος σου απλα λεω τι εχω δει απο αυτο το οπλο μετα τη μετατροπη που εγινε....και ηταν το μοναδικο μου οπλο για 12 χρονια περιπου με 3-4 χιλιαδες φυσιγγια στο κυνηγι καθε χρονο.ολοι μου λεγανε που θα χαλασω το οπλο μου αλλα τελικα εγινε πολυ καλυτερο ειδικα με τα 7ποντα τσοκ απο τη benelli.μηπως θελει και ενα πορτινγ.sarcastic.
 
κυλινδρος μαμα δεν υπαρχει γιατι ερχοταν με 4 τσοκ απο το εργοστασιο. απο 4 αστρα μεχρι φουλ. ο κυλινδρος που πηρα ειναι after market απο ιταλικο εργοστασοο φτιαγμενος γι αυτο τ οπλο. τ οποιο εργοστασιο φτιαχνει ολη τη σειρα για οποιον ενδιαφερεται. εγω το βρηκα στη λαρισσα και το παραγγειλα
 
Back
Top