Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Καλησπέρα Παύλο, πες μας εντυπώσεις με τον νέο κώνο της Α5, ποσά εκατοστά τον έχεις διευρύνεις ; Αν έχεις χρόνο φυσικά.
 
Να βαλω και εγω μια σπιθα για συζητηση...
Σε απαιτητικούς καιρους(παγωνια, χιονονερο κτλ) ποιος αυλος υπερτερει; 18.4 18.6 18.7 18.8; Αν υπερτερει καποιος..

Επίσης ποιο οπλο πιστευεται οτι προσφερεται απο το εργοστασιο με την καλυτερη καννη σε αποδωση; (με εργοστασιακα τσοκ παντα)


Μπερετομπενελλομπραουνορεμιμπρενταμπαικαλακηδες και οχι μονο... Στα οπλα!
 
Να βαλω και εγω μια σπιθα για συζητηση...
Σε απαιτητικούς καιρους(παγωνια, χιονονερο κτλ) ποιος αυλος υπερτερει; 18.4 18.6 18.7 18.8; Αν υπερτερει καποιος..

Επίσης ποιο οπλο πιστευεται οτι προσφερεται απο το εργοστασιο με την καλυτερη καννη σε αποδωση; (με εργοστασιακα τσοκ παντα)


Μπερετομπενελλομπραουνορεμιμπρενταμπαικαλακηδες και οχι μονο... Στα οπλα!
πολυ ευκολη απαντηση οσον αφορα εργοστασιακη καννη με μαμα τσοκ.remington 18,55. απλα χωρις αντιπαλο σε ολες τις συνθηκες και τελος
 
Να βαλω και εγω μια σπιθα για συζητηση...
Σε απαιτητικούς καιρους(παγωνια, χιονονερο κτλ) ποιος αυλος υπερτερει; 18.4 18.6 18.7 18.8; Αν υπερτερει καποιος..

Επίσης ποιο οπλο πιστευεται οτι προσφερεται απο το εργοστασιο με την καλυτερη καννη σε αποδωση; (με εργοστασιακα τσοκ παντα)


Μπερετομπενελλομπραουνορεμιμπρενταμπαικαλακηδες και οχι μονο... Στα οπλα!

πολυ ευκολη απαντηση οσον αφορα εργοστασιακη καννη με μαμα τσοκ.remington 18,55. απλα χωρις αντιπαλο σε ολες τις συνθηκες και τελος
ο καιρός που περιγράφεις Απόστολε φέρνει πουλιά οπότε ότι και να έχεις αν το βάλεις ίσια θα βαρίσεις ;)
Ευριπίδη ούτε benelli ούτε beretta στο κρυγιό καιρό;;;;; .xm.
 
ο καιρός που περιγράφεις Απόστολε φέρνει πουλιά οπότε ότι και να έχεις αν το βάλεις ίσια θα βαρίσεις ;)
Ευριπίδη ούτε benelli ούτε beretta στο κρυγιό καιρό;;;;; .xm.
μακη ρωταει για αποδοση καννης με εργοστασιακα τσοκ. προσωπικη καθαρα αποψη ειναι η εξης. μιλαμε παντα χωρις να πειραχτουν κωνοι η τιποτ αλλο. πρωτα rem μετα beretta η σειρα 300 και 390 και μετα η μπενελα. επειτα η 400 και μετα ολες οι υπολοιπες. μ αυτην τη σειρα γιατι μετα με τους 18,7 και 18,8 δεν εχω καλη σχεση. και τον 18,6 υπερβολη τον θεωρω για ελλαδα αλλα οκ
 
Οι browning ειναι εκτός παιχνιδιού; Μηπως οι διευρυμενοι 18.8 αυλοι δεν ανεβάζουν πιέσεις, κερδιζοντας σε κατανομη και στρογγυλα περιφεριακα σκαγια αλλα χανουν σε διατρηση; λεω εγω τωρα σαν σκεψη...
 
Οι browning ειναι εκτός παιχνιδιού; Μηπως οι διευρυμενοι 18.8 αυλοι δεν ανεβάζουν πιέσεις, κερδιζοντας σε κατανομη και στρογγυλα περιφεριακα σκαγια αλλα χανουν σε διατρηση; λεω εγω τωρα σαν σκεψη...
οι 7 και 8 δεν χανουν γιατι εχεις μηδαμινη παραμορφωση σκαγιων. το δυσκολο ειναι να βρεις φυσιγγια εμποριου με την καταλληλη εμφραξη γι αυτους τους αυλους. αλλο οι φιλοι μας οι αμερικανοι. εκει κανεις παιχνιδι με ιδιογομωση
 
οι 7 και 8 δεν χανουν γιατι εχεις μηδαμινη παραμορφωση σκαγιων. το δυσκολο ειναι να βρεις φυσιγγια εμποριου με την καταλληλη εμφραξη γι αυτους τους αυλους. αλλο οι φιλοι μας οι αμερικανοι. εκει κανεις παιχνιδι με ιδιογομωση
Δηλαδή Ευριππιδη οι συγκεντρωτηρες δεν κανουν καλη έμφραξη; Φανταζομαι τι θα γινεται στα μαλλινοταπα χωρις πλαστικο απο κατω και στα μονοβολα...
 
παρεπιπτοντως πριν μια 5ετια επεσε στα χερια μου μια urica μαυρη με 71 ποντους καννη και 18,5 αυλο με βαρος 3.5 κιλα περιπου. ακονα δεν μπορω να καταλαβω πως μ επεισε ο κουμπαρος μου να του τη πουλησω ο οποιος δεν κυνηγαει κιολας. την ηθελε για προστασια στο σπιτι. εχω κανει ομως κατι παταριες
 
Δηλαδή Ευριππιδη οι συγκεντρωτηρες δεν κανουν καλη έμφραξη; Φανταζομαι τι θα γινεται στα μαλλινοταπα χωρις πλαστικο απο κατω και στα μονοβολα...
αυτοι οι αυλοι οντως εχουν θεμα στη μαλλινη.για μονοβολα δεν ξερω .παντως στα χοντρα εχουν καλυτερη αποδοση απο τους στενους θεωρητικα παντα λογω μη παραμορφωσης. τωρα μην με πατε πολυ βαθια στη βλητικη γιατι θα χαθω. εμπειρικα τα γραφω απ αυτα που εχω δει
 
Όποιος θέλει να φέρει το μαμά όπλο του να δοκιμάσουμε με την αυτο5 72εκ σταθερό ** .terror..pop.. vector plus , optima αλλά και fabarm επίσης μου αρέσουν με μειων τα μαμά τσοκ της browning . Και η browning 2000 με την sx1 έχουν την φήμη αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει . Για όλα μαμα και οι ρεμς παίζουν δυνατά για την πρωτιά .
 
Δηλαδή υπάρχει εταιρία που δεν φτιάχνει μάλλινη τάπα με φούστα και ρισκάρει να μην ξανά πουλήσει ;
Και πια ειναι αυτή ; τις πολλές έχουμε στην Ελλάδα ;
 
Απο τη δικια μου εμπειρια με οπλα δοκιμασμενα στο κυνηγι μεταξυ browning 525-beretta 303-browning maxus-benelli centro-benelli rafaello elite-fabarm xlr5- και beretta 690 ολα με μαμα τσοκ, καλες τουφεκιες ολα τις καλυτερες η xlr5 και φετος βλεπω πολυ ωραια πραγματα και με το 690, ισως ισαξιο θα δουμε ειναι νωρις ακομα.
 
Δηλαδή υπάρχει εταιρία που δεν φτιάχνει μάλλινη τάπα με φούστα και ρισκάρει να μην ξανά πουλήσει ;
Και πια ειναι αυτή ; τις πολλές έχουμε στην Ελλάδα ;
Νικόλα από ότι έχω δει πολλές Εγγλεζικες εταιρείες γεμίζουν χωρίς πλαστική φούστα αλλά με απλό χαρτονακι, τώρα αποτελέσματα δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω ότι θα έχουν θέμα μίας και έχουν αλλάξει προτιμήσεις και αυτοί ποζε BROWNING, καραμπίνες.
 
Back
Top