Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

mj7swx.jpg


Νο 4 ιδιογομωση με SFS στα 36 μ με kikks αν θημαμε καλα smoke foul.......
Ωραία θα έχουμε πάρτυ.Σε ευχαριστώ για τη φώτο.
Καλά μου τσιχλακια μην φοβάστε κοπιάστε δεν θα νιώσετε τίποτα ένα κάπνισμα μόνο χαχαχαχααχαχα
 
Σε ευχαριστω πολυ Δημητρη.
Στο σαιτ τους κατευθειαν εννοεις απο Αμερικη? και αν ναι θα εχει τελωνειο και μην κολλησει εκει αμα ο Αμερικανος εχει γραψει gun parts η accessories.Τι λες?
Ξερεις ακομα αν μπορεις να το χρησιμοποιησεις το Smoke με μαλλινοταπα ή μεσοταπα ή εχει περιορισμο μονο με πλαστικο κανονικο κυαθιο?

Σταυρο.....Νο 4 ιδιογομωση με SFS 34 gr στα 36 μετρα με kicks smoke ..........η φουλ η λαιτ φουλ.....δεν θημαμε.....

34gmvkz.jpg
 
Σταυρο.....Νο 4 ιδιογομωση με SFS 34 gr στα 36 μετρα με kicks smoke ..........η φουλ η λαιτ φουλ.....δεν θημαμε.....

34gmvkz.jpg
Με έχεις σε αναμμένα κάρβουνα.το καλό που τους θέλω στα ΕΛΤΑ να το παραδωσουν μέχρι Παρασκευή να το έχω ΣΚ
 
breda ermes 2000 18,4
βασικα εαν εχει δοκιμαει κανενας την σειρα...(σιγουρα θα υπαρχει αναφορα εδω μεσα,αλλα 213 σελιδες ειναι πολλες και η ωρα δυσκολη)..χαχχαχα
Το είχα πάρει εγώ φίλε και σε σύγκριση με gemini ported είχε διαφορά υπέρ του gemini σε πίνακα,με πιο ωραία κατανομή και περισσότερα σκάγια μέσα στον κύκλο των 76cm.
 
Το είχα πάρει εγώ φίλε και σε σύγκριση με gemini ported είχε διαφορά υπέρ του gemini σε πίνακα,με πιο ωραία κατανομή και περισσότερα σκάγια μέσα στον κύκλο των 76cm.
εχω το gemmini τριφτη σε 4* ειναι οντως καλο........αλλα η συγκριση ειναι με τα μαμα που εχω ,οποτε δεν εχει και σημασια.
Δηλαδη σου βγηκε πιο καλο απο το carlsons? πολυ ενδιαφερον αυτο που λες φιλε..
 
Σε δοκιμή σε πίνακα ταυτόχρονα δύο όπλα,carlson vs gemini και τα δύο όπλα είχαν διαφορά μεγάλη υπέρ του gemini με πιο σφιχτή κατανομή και αρκετά περισσότερα σκάγια στον κύκλο σε σχέση με το carlsons.
 
Last edited:
εχω το gemmini τριφτη σε 4* ειναι οντως καλο........αλλα η συγκριση ειναι με τα μαμα που εχω ,οποτε δεν εχει και σημασια.
Δηλαδη σου βγηκε πιο καλο απο το carlsons? πολυ ενδιαφερον αυτο που λες φιλε..
Το εχει ο αδερφος μου Περι σε μπενελα IM και ειναι πολυ ευχαριστημενος, τωρα ειναι το ακρως αντιθετο απο μενα και δεν πολυ των δοκιμων αλλα σε κατι χαρτονακια που ειχε ριξει στα 30 μετρα περιπου κατι τσιχλοφυσιγγα τα πηγαινε μπαλα.
 
τα gemini σε ιταλικά όπλα συμβατικού αυλού 18,3/18,4 πιστεύω είναι μονόδρομος
κάθε άλλο αμερικάνικο δεν έχει την διαφορά που δκαιολογεί την προτίμηση τους
μάλλον είναι ο ενθουσιασμός από κάποιες τουφεκιές που κερδίζουν τις εντυπώσεις και ανεβάζουν την ψυχολογία
πάντα προσωπικές γνώμες και εμπειρίες......σε benelli και breda(αερίων)που είχα κατα καιρούς το πήγα ανάποδα
όταν πήγα σε gemini πούλησα τα briley
για να μην επηρεάσω αρνητικά θα αναφέρω ότι σε carlsons δεν έχω μεγάλη χρήση κι εμπειρία....από φίλους όμως με ιταλικά όπλα gemini και ξερό ψωμί :)
 
Εφτασε Ελλαδα Δευτερα θα το εχω. Ξερεις κανεις ποιος φερνει τα Teague στην Ελλαδα ή σε ποια κυνηγομαγαζα μπορω να τα βρω?
Απ όσο ξέρω ο oscar αλλά μπορείς να δεις και στον Κύπριο που φέρνει και τα non ported τα μαυρα
 
Back
Top