ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

στα μεγάλα θα ρίξω και 3 όπως και στο τρυγόνι στην τσίχλα μόνο 1 αν έπεσε καλος.
Εκεινη την στιγμη που ερχετε το κοπαδι φάσσες κ ειναι ολες μία μπαλα δεν σκεφτεσε το κοστος των φυσιγγιων.
με προσοχη σκοπεύεις και αδειάζεις. Απόλαυση!
 
Προτιμότερο να σκοπεύεις συγκεκριμένο πουλί παρά να αδειάζεις μια τριάρα κουτουρου,Και εννοείται ότι σε τέτοια θηράματα και μεγάλα κοπάδια δε σκέφτεστε τα φυσίγγια ούτε ρίχνεις ότι σου χει μείνει από το Πάσχα αλλά η σκόπευση είναι πάντα απαραίτητη σε συγκεκριμένο στόχο όχι στο κοπάδι γιατί έχω δει όπως και όλοι φαντάζομαι ριπές σε κοπάδια και όχι των 3 φυσιγγίων και να πέφτουν τα τρία μας που λέμε ,όχι πουλί και το έχω κάνει και εγώ μικρότερος .Τώρα 5000 πουλιά να περάσουν θα τραβήξω αφού έχω κεντραρει ένα και ότι άλλο πέσει στη τύχη παρά στη τύχη οι ντουφέκιες.
 
Καλημέρα έχω μια benelli crio κυνηγάω τρυγόνι, τσίχλα και φάσσα, έχετε να μου προτείνετε κάποια after market choke που πιθανόν έχετε δοκιμάσει; muller, carlsons, kikcs, brain, κτλ κτλ, ευχαριστώ πολύ
Εάν ντουφεκας κανονικές βολές δε χρειάζεσαι κάτι αν ψάχνεις στο 40+ ντουφέκιες είναι θέμα και δε νομίζω ότι έχει εύκολη απάντηση .Η μπενελι παντρεύεται ωραία με Gemini porter.
 
Καλημέρα έχω μια benelli crio κυνηγάω τρυγόνι, τσίχλα και φάσσα, έχετε να μου προτείνετε κάποια after market choke που πιθανόν έχετε δοκιμάσει; muller, carlsons, kikcs, brain, κτλ κτλ, ευχαριστώ πολύ
Καλησπέρα φίλε μου. Έχω δοκιμάσει και έχω και πολλά. Τσοκ. Ποιο πολύ απ όλα κάθετε το gemini porter. Εγώ έχω βρει και δεν το βγάζω σχεδόν σε όλα τα κυνιγια μου το μαύρο το LM. Είναι 3.5 αλλά έχει πολύ καλές κατανομές.εχω και το Lf που το δίνει σαν 1.5.εζω και kicks 030πολυ σφυχτω. Για μακρινές βολές αλλά θέλει καλή σκοπεύσει.το gemini συνχωρει λάθη.
 
Να λες που ερχετε γιατί το muler δεν ερχετε ούτε Ευρώπη πλέον που το είχα ψάξει λίγο.Υπαρχει ένα κόλλημα με το τσοκ που το έχουμε όλοι και υπερνικαει στη πλειάδα των περιπτώσεων τη λογική προσέγγιση .Το λογικό είναι να ψάχνεις ένα τσοκ που δοκιμάζεις στα 40 στα 50 μέτρα να σου δίνει έναν κύκλο με επαρκή σκακια που να μπορείς να καταβάλεις το θήραμα που θα ρίξεις ,ενώ σχεδόν όλοι μας ψάχνουμε ένα τσοκ αν είναι δυνατόν να πάει μπάλα τη ντουφέκια εκεί.Δεν υπάρχει αλλά άντε και υπήρχε ξέρετε πόσοι θα σκότωναν με αυτό το τσοκ σε αυτά τα μέτρα και τι βολές θα ήθελε να το μάθεις εφόσον είχες και την ικανότητα να κετροντουφεκάς εκεί ? Προσωπικά πλέον προτιμώ 50 σκακια αραιά σωστά κατανεμημένα παρά 30 από κάποιο τσοκ μαζεμένα γιατί όσο ξεφεύγουμε σε απόσταση μεγαλώνει και το σκοπευτικό λάθος και δεν συγχωρείται .Εάν κάντρι τουφεκας σε αυτά τα μέτρα μαγκια σου ρίχνε με μόνοβόλο αλλά δεν συμβαίνει αυτό συνήθως και πολύ σωστά τοποθετήθηκε ο Παναγιώτης για το kicks που το έχει δει ζωντανά ότι δε συγχωρεί λάθη ενώ το Gemini είναι σαφώς ποιο ωφέλιμο για τον κυνηγό .
 
Καλημέρα έχω μια benelli crio κυνηγάω τρυγόνι, τσίχλα και φάσσα, έχετε να μου προτείνετε κάποια after market choke που πιθανόν έχετε δοκιμάσει; muller, carlsons, kikcs, brain, κτλ κτλ, ευχαριστώ πολύ
Πάρε brain LR είναι Demi-Foul θα σε καλύψει σε αυτό που ζητάς και θα σου συγχωρέσει και σκοπευτικά λάθη. Αλλιώς πήγαινε σε Gemini portend LF.
 
Τα έχεις δοκιμάσει Παναγιώτη
Όχι έχω το TM και σκεφτόμουν να πάρω και το LR αλλά το Gemini το έχει ο φίλος μου και το έχω δει. Εγώ αν πήγαινα σε συμβατικό θα πήγαινα σε Gemini, colonial η teague
 
Εγώ μελετάω ένα πολύ σφιχτό για την δική μου σκεπτόμενος σοβαρά το BX brain ,αλλά θα επιχειρήσω μήπως και φτιάξω ένα όπως το θέλω χωρίς να στοιχίσει 200€ αλλιώς έχω βρει εκτός Αττικής ,Εάν δε βρω εδώ Αθήνα θα δω ποιο θα πάρω από τα ήδη προσφερόμενα .
 
Όχι έχω το TM και σκεφτόμουν να πάρω και το LR αλλά το Gemini το έχει ο φίλος μου και το έχω δει. Εγώ αν πήγαινα σε συμβατικό θα πήγαινα σε Gemini, colonial η teague
Έχω ένα LR HP. Όποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει πμ
 
Back
Top