Τουρκικά όπλα

Αυτά τα όπλα με τους γεμιστήρες είναι αξιόπιστα ,δουλεύουν καλά η ,η εμπλοκή πάει σύννεφο;Εδώ εμπλοκές κάνουν καραμπίνες από μεγάλες εταιρείες με δύο φυσίγγια στην αποθήκη .
Εξαρτάται απο το όπλο, άλλα άν δεχτούμε ότι οι εμπλοκές είναι αναπόφευκτες σε όλα τα όπλα, και αυτά με τους γεμιστήρες παθαίνουν εμπλοκές αν δεν τα μάθεις. Παράδειγμα, το δικό μου με την 9αρα γεμιστήρα, αν βάλω πάνω απο 7 φυσίγγια ξέρω ότι είμαι το 50% πιθανότητες το πρώτο να μήν το βάλει σωστά στην θαλάμη.
 
Αυτό με τις αποθήκες ίσα με την κάνη κ γεμιστήρες ,πραγματικά αδυνατω να το χωνέψω‼️θυμάμαι στο Άρτεμις κάτι τετραπέρατοι είχαν ποσταρει φωτός από κυνήγια τους με τέτοιες αποθήκες κ αντί να σβήσουν τις φωτογραφιες τους σβηναν τα μυνήματα μου
 
Αυτό με τις αποθήκες ίσα με την κάνη κ γεμιστήρες ,πραγματικά αδυνατω να το χωνέψω‼️θυμάμαι στο Άρτεμις κάτι τετραπέρατοι είχαν ποσταρει φωτός από κυνήγια τους με τέτοιες αποθήκες κ αντί να σβήσουν τις φωτογραφιες τους σβηναν τα μυνήματα μου
Γιαννη με το.ιδιο nick ησουν στο αρτεμις?
 
Αυτό με τις αποθήκες ίσα με την κάνη κ γεμιστήρες ,πραγματικά αδυνατω να το χωνέψω‼️θυμάμαι στο Άρτεμις κάτι τετραπέρατοι είχαν ποσταρει φωτός από κυνήγια τους με τέτοιες αποθήκες κ αντί να σβήσουν τις φωτογραφιες τους σβηναν τα μυνήματα μου
Γιαννη γιου αρ μεηκινγκ ασσαμπσιονς...
 
Αυτό με τις αποθήκες ίσα με την κάνη κ γεμιστήρες ,πραγματικά αδυνατω να το χωνέψω‼️θυμάμαι στο Άρτεμις κάτι τετραπέρατοι είχαν ποσταρει φωτός από κυνήγια τους με τέτοιες αποθήκες κ αντί να σβήσουν τις φωτογραφιες τους σβηναν τα μυνήματα μου
Αποθήκη ίσα με την κάννη ή λειοκαννο με γεμιστήρα, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το όπλο δεν διαθέτει μειωτηρα.
 
Γιαννη γιου αρ μεηκινγκ ασσαμπσιονς...
Ε,για να μην κάνω εγώ κ ο οποιοσδήποτε αλλος υποθέσεις ,καλό είναι, να μην υπάρχουν φωτό με θήραματα κ τέτοιες αποθήκες‼️για το τυπικό του πράγματος κ μόνο.
Είναι σαν ,να σου δείχνω φωτό με 1 κιλό κοκα ,αλλά ούτε να έχω πρόθεση να την σνιφαρω ,αλλά ούτε κ να την πουλήσω....μ'αρεσει να την έχω‼️κάτι έτσι...βγάζεις εσυ νόημα❓
 
Ε,για να μην κάνω εγώ κ ο οποιοσδήποτε αλλος υποθέσεις ,καλό είναι, να μην υπάρχουν φωτό με θήραματα κ τέτοιες αποθήκες‼️για το τυπικό του πράγματος κ μόνο.
Είναι σαν ,να σου δείχνω φωτό με 1 κιλό κοκα ,αλλά ούτε να έχω πρόθεση να την σνιφαρω ,αλλά ούτε κ να την πουλήσω....μ'αρεσει να την έχω‼️κάτι έτσι...βγάζεις εσυ νόημα❓
Προετοιμασία για zombie apocalypse. Νεβερ ιναφ αμο
 
Προετοιμασία για zombie apocalypse. Νεβερ ιναφ αμο
Ναι αυτό δεν το σκέφτηκα,όντως εκεί θες αποθήκη μεγάλη‼️ένα κατανα‼️ένα ρόπαλο με καρφιά κ 2 3 γκόμενες με καυτά σορτσάκια ,να τρέχουν πανικόβλητες‼️έτσι, για να έχει ενδιαφέρον η φάση‼️
 
Ναι αυτό δεν το σκέφτηκα,όντως εκεί θες αποθήκη μεγάλη‼️ένα κατανα‼️ένα ρόπαλο με καρφιά κ 2 3 γκόμενες με καυτά σορτσάκια ,να τρέχουν πανικόβλητες‼️έτσι, για να έχει ενδιαφέρον η φάση‼️
Είχα δει μια ταινία που είχαν γίνει ζόμπι τα πάντα. Άνθρωποι ζώα δέντρα όλα μιλάμε. Γινόταν της π@@@@ς. Στο τέλος μαμηθηκαν όλα, έγινε ζόμπι και πρωταγωνιστης. Μετά έβαλα και είδα τσόντα.
 
Ε,για να μην κάνω εγώ κ ο οποιοσδήποτε αλλος υποθέσεις ,καλό είναι, να μην υπάρχουν φωτό με θήραματα κ τέτοιες αποθήκες‼️για το τυπικό του πράγματος κ μόνο.
Είναι σαν ,να σου δείχνω φωτό με 1 κιλό κοκα ,αλλά ούτε να έχω πρόθεση να την σνιφαρω ,αλλά ούτε κ να την πουλήσω....μ'αρεσει να την έχω‼️κάτι έτσι...βγάζεις εσυ νόημα❓
Εγώ θα έφερνα άλλο παράδειγμα. Είναι σα να βγάζω φωτογραφία στο χωριό μου με τη γιαγιά μου να φτιάχνει ψωμί και να πρέπει να αποδείξω στους σχολιαστές ότι αυτό το άσπρο δεν είναι ντε και καλά κόκα. Δηλαδή εγώ που έχω όπλο με σταθερή αποθήκη μονοκόμματη με συνολική χωρητικότητα 9 φυσιγγίων ΚΑΙ μειωτηρα που το κάνει τριών φυσιγγίων, άσχετα που δεν ανεβάζω ποτέ φωτογραφίες, δεν μπορώ να βγάλω μια φωτογραφία με θηράματα με αυτό το όπλο;
 
Last edited:
Να υπενθυμίσουμε εδώ ότι στο κυνήγι στην Ελλάδα επιτρέπονται το μέγιστο 3 φυσίγγια στο όπλο .big smile.
Sorry @Vasilis , κεκτημένη ταχύτητα απο την πλευρά μου μιας και δεν κυνηγώ. Οι γεμιστήρες είναι καθαρά για το σκοπευτήριο, και δεν σκέφτηκα ότι σε αυτό το φόρουμ θα "ακουστεί" κάπως...
 
Εγώ θα έφερνα άλλο παράδειγμα. Είναι σα να βγάζω φωτογραφία στο χωριό μου με τη γιαγιά μου να φτιάχνει ψωμί και να πρέπει να αποδείξω στους σχολιαστές ότι αυτό το άσπρο δεν είναι ντε και καλά κόκα. Δηλαδή εγώ που έχω όπλο με σταθερή αποθήκη μονοκόμματη με συνολική χωρητικότητα 9 φυσιγγίων ΚΑΙ μειωτηρα που το κάνει τριών φυσιγγίων, άσχετα που δεν ανεβάζω ποτέ φωτογραφίες, δεν μπορώ να βγάλω μια φωτογραφία με θηράματα με αυτό το όπλο;
Βρε συ, άλλο να αγοράσεις έτσι το όπλο (άμυνα,ζόμπι δεν ξέρω τι)κ άλλο να ψάχνεις αποθήκη για προέκταση κλπ σε ένα κυνηγετικό όπλο που ο νόμος μας τα έκανε 3‼️θα μου πεις σχεδόν όλα είναι με 4-5 φυσίγγια κ μειωτηρα ΝΑΙ αυτό δεν το αποφεύγεις‼️κ είναι στην αρμοδιότητα του καθενός αν στο βουνό βγαλει την τάπα η δεν την βγάλει....ποσως εμένα με ενδιαφέρει αυτό,δεν με αφορά η παρανομία η η νομιμότητα του άλλου .Απλά έγραψα ότι δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητα της αποθήκης 9 φυσιγγίων στη χρήση κυνηγετικού όπλου‼️
 
Back
Top