Τουρκικά όπλα

Φίλος πήρε χθες καινούριο Stoeger m3k το 10σφαιρο για κυνήγι αγριογούρουνου. Τι έχετε να πείτε για το τουφέκι αυτό; Πρέπει να προσέξει κάτι τώρα που είναι ακόμη ατουφέκιστο το όπλο;
Πολύ μπροστόβαρο μου φάνηκε πάντως παιδια
ποσο του κοστισε?
 
Με πόσα και ποια τσοκ έρχεται το τυφέκιο; Κι εγώ 2αρι προτιμούσα για γουρούνια με το mp155 αλλά φέτος με το νέο Α400 θα χρησιμοποιήσω 3* καθώς δεν υπάρχει 2. Αργότερα εάν δεν μείνω ευχαριστημένος ίσως ψαχτω για 2*
Και τα 5 έσω έξω.
 
Τα περισσότερα μέτρα δυστυχώς και για τα όπλα και για τη θήρα παίρνονται απλά για να κλείσουν τα στόματα αυτών που αντιδρούν στο κυνήγι και συνεχώς αυξάνονται και βλέπουν τους κυνηγούς σαν εξολοθρευτής με τη λογική δεν πεινάς γιατί κυνηγάς τα έχουμε ξαναπεί ,εξαλου το κάθε κράτος έχει ιδιαιτερότητες αλλά ποσοστά θηραμάτων και δεν γίνεται επειδή είμαστε Ευρώπη η επειδή το έκανε η Αμερική να το κάνουμε και εμείς .Χρειάζεται σοβαρή δουλειά και πυγμή πράγμα που δεν υπάρχει και όχι μόνο σε εμάς δυστυχώς και σε άλλους λαούς.Τι δουλειά έχουμε εμείς με την απαγόρευση των μολυβδυνων όταν 80% των υδροβιότοπων απαγορεύεται ,λόγο κόστους ζωής έχουν ελαχιστοποιηθεί οι κυνηγοί υδρόβιων και δεν κυνηγάμε και σωστά αφού για να ρίξεις σε κανονική βολή πρέπει να γίνεται της πουτανας καιρικά κυνηγώντας δίχως ομοιώματα.Τωρα 3σφαιρο όπλο γιατί η τρίτη δε τραυματίζει από την Τετάρτη και πάνω τραυματίζονται τα θηράματα ποιος πανέξυπνος τη σκέφτηκε τη μαλάκια.Τα όπλα στο αγριογούρουνο ειδικά έπρεπε να μην έχουν όριο φυσίγγιων ,αλλά γιατί εμείς ημίμετρο και αναγκάζεις τον κάθε ένα να γίνει παράνομος αντί να τον προφυλάξεις απαγορεύεται παραπάνω έγινε αποδεκτή η παραλογια για να κάνει λίγο πίσω το λόμπι των όπλων στην Αμερική ωραία την μαλάκια την αποδέχτηκαν όλοι αφού είναι έτσι γιατί δεν είναι αποκλειστικά 3σφαιρα και μόνο τα όπλα, γιατί απαγορεύονται τα ομοιώματα,γιατί απογοητεύονται οι κραχτες στη φάσα και στο παπί,γιατί δεν οριοθετουνε περιοχές για κυνήγι αγριόχοιρου με φυλαχτρες με γκρουπ που θα παρακολουθείται από τη θηροφυλακη και να ρίχνουν με ραβδωτό,και να κάνουμε και σωστή διαχείριση ,μήπως θα γίνουμε εγκληματίες όταν αποκτήσουμε ραβδωτα ξαφνικά τώρα δεν μπορούμε με τα κυνηγετικά ? Μπορώ να κάνω μέχρι αύριο ερωτήσεις αλλά απάντηση σοβαρή δε μπορεί να δώσει κανείς γι'αυτό κάθε τόσο όταν κάποιοι θα πιέζουν κάτι θα κόβετε, προτιμούν να κόβουν κάτι παρά να μελετάμε και να ρυθμίζουν δίκαια τοποθετώντας την κάθε κοινωνική ομάδα στη θέση της ,δεν ξέρω αν σαν κυνηγετική συνομοσπονδία επιχορηγουσαμε καμία εκλογική προετοιμασία να σας πω μετά αν θα κοβόταν τίποτα η θα ξαναπαιρναμε και πίσω τα λάθος κομμένα αφού είμαστε κράτος που δουλεύει σαν κινητήρας δεν προχωράει χωρίς μιζαρισμα για να πάρει εμπρός το οτιδήποτε.
 
Αυτο το 2* τι παραπανω νομιζεις θα σου δωσει απο το 3* στα δραμια στα 30-40 μετρα???
Ότι παραπάνω μου δίνει το 3* συγκριτικά με το 4*

6 εκατοστάρικα
ξέρετε τι μΕ θυμίζετε;
τον φίλο μου τον Γιάννη που πηγαίναμε κυνήγι μαζί Αττική όταν ήμουν Αθήνα
βαράγαμε από καμια τσίχλα ο καθένας
έλεγε ο Γιάννης:
τι μια τι καμία - ΤΙΠΟΤΑ δεν κάναμε
βαράγαμε παραπάνω;
έλεγε ο Γιάννης:
τι 2 πουλιά, τι 1, τι κανένα - ΤΙΠΟΤΑ δεν κάναμε
τι 3 πουλιά, τι 2 , τι 1, τι κανένα - ΤΙΠΟΤΑ δεν κάναμε
άμα χτυπούσε κάποιος 4 και πάνω:
ε, τώρα κάτι γίνεται!
.very funny.
έτσι κι εσεις με τα τσοκ τι 1* τι 2* τι 3*

.very funny.
 
Όταν επέστρεψα στην Μακεδονία μιλάγαμε στο τηλέφωνο
με παίρνει μια μέρα:
- έλα πήγες κυνήγι σήμερα;
-πήγα
-τι έκανες για λέγε!
-ΤΙΠΟΤΑ 2 φάσσες βάρεσα
-καλά και λές "τίποτα" τις 2 φάσσες;
-εμ ΕΣΥ δεν λες: τι 2 πουλιά, τι 1, τι κανένα - ΤΙΠΟΤΑ δεν έκανα
.very funny.
-ρε τι τι πέρασες τις φάσσες για τσίχλες, για ορτύκια ή για σιταρήθρες; ο "κανόνας ισχύει για πουλια μέχρι μέγεθος τρυγονιού! από εκει και πάνω κι ένα να πάρεις είσαι οκ!
.sarcastic.
 
Όταν επέστρεψα στην Μακεδονία μιλάγαμε στο τηλέφωνο
με παίρνει μια μέρα:
- έλα πήγες κυνήγι σήμερα;
-πήγα
-τι έκανες για λέγε!
-ΤΙΠΟΤΑ 2 φάσσες βάρεσα
-καλά και λές "τίποτα" τις 2 φάσσες;
-εμ ΕΣΥ δεν λες: τι 2 πουλιά, τι 1, τι κανένα - ΤΙΠΟΤΑ δεν έκανα
.very funny.
-ρε τι τι πέρασες τις φάσσες για τσίχλες, για ορτύκια ή για σιταρήθρες; ο "κανόνας ισχύει για πουλια μέχρι μέγεθος τρυγονιού! από εκει και πάνω κι ένα να πάρεις είσαι οκ!
.sarcastic.
Τι κάνατε ?
Τίποτα μωρέ ... 1 γουρούνι βαρέσαμε αχαχαχα
 
Παντως απο ομορφια δεν παιζονται οι Τουρκαλαδες.
https://kiricisilah.com/urun/elite-br/
Το συγκεκριμενο φυσαει.
Αν εβγαζε τετοιο οπλο καμια Benelli Beretta Θα ειχε χαλαρα 5.000 ευρω.
Elite-Br2-scaled.jpg

Elite-Br3-scaled.jpg
 
Προχθές έπεσε στα χέρια μου μια ασελκον... Αντιγραφή της ραφαελο πανέμορφο όπλο με ωραίο ζύγισμα και ξύλα. Η βαφή κάνης αυτή η ματ σαν σαγρε οκ δεν με τρέλανε.

Ο σχεδιασμός της πάπιας φανταστικός


Γενικά μου φάνηκε ένα καλό σύνολο για 800 ευρώ λίγο που την έπαιξα.

Έριχνε χωρίς εμπλοκές
 
Προχθές έπεσε στα χέρια μου μια ασελκον... Αντιγραφή της ραφαελο πανέμορφο όπλο με ωραίο ζύγισμα και ξύλα. Η βαφή κάνης αυτή η ματ σαν σαγρε οκ δεν με τρέλανε.

Ο σχεδιασμός της πάπιας φανταστικός


Γενικά μου φάνηκε ένα καλό σύνολο για 800 ευρώ λίγο που την έπαιξα.

Έριχνε χωρίς εμπλοκές
Που έχει 800; Max 719 έχουν αυτά. Επωμισα κι εγώ ένα. Καλό είναι εργονομικά
 
Back
Top