Τουρκικά όπλα

Φυσικά και έχουν ... πες μου όμως ...

1. Με το κατάλληλο φυσίγγι (μιας που είσαι ιδιογομωτής) και συγκεκριμένο τσοκ πχ Full ή Mod ποιό ποσοστό προς τα υψηλά μπορεί να βγάλει μια κάνη που είναι αδύνατον για την άλλη να το βγάλει.
2. Πιστεύεις ότι διαφορετικές κάνες με το ίδιο τσοκ και το κατάλληλο φυσίγγι με το ίδιο νούμερο σκαγιών, θα βγάλουν σημαντική διαφορά στην διάτρηση ?
Πιστεύω πως υπάρχουν κάννες που δεν διαλέγουν φυσίγγια...
Αυτό για μένα τα λέει όλα...
 
Πιστεύω πως υπάρχουν κάννες που δεν διαλέγουν φυσίγγια...
Αυτό για μένα τα λέει όλα...
Δεν θα σου χαλάσω τα πιστεύω σου ... αλλά για πες μια που δεν διαλέγει φυσίγγια ? Την καλύτερη που έχεις δει θέλω να μου πεις.

ps
Γιατί εγώ δεν έχω δει (μέχρι τώρα) και πιστεύω μόνο σε αυτά που βλέπω.
 
Last edited:
Τω
Πού είσαι @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ;;;;; Χάνεις!!!
Τώρα τα βλέπω σε λίγο θα συμφωνούμε απόλυτα με το Βασίλη ότι όλα έχουν διαφορές μεταξύ τούς απλά τον αφήνω να το πει μόνος χωρίς πίεση θα του βγει που θα πάει χαχαχαχαχα.
 
Τώρα τα βλέπω σε λίγο θα συμφωνούμε απόλυτα με το Βασίλη ότι όλα έχουν διαφορές μεταξύ τούς απλά τον αφήνω να το πει μόνος χωρίς πίεση θα του βγει που θα πάει χαχαχαχαχα.
Έχουν το παραδέχομαι 0,0001%.
Συμφωνούμε όλοι λοιπόν 🤣
 
Τω
Τώρα τα βλέπω σε λίγο θα συμφωνούμε απόλυτα με το Βασίλη ότι όλα έχουν διαφορές μεταξύ τούς απλά τον αφήνω να το πει μόνος χωρίς πίεση θα του βγει που θα πάει χαχαχαχαχα.
Έχουν το παραδέχομαι 0,0001%.
Συμφωνούμε όλοι λοιπόν 🤣
Τι,αυτό ήταν??😟
 
Μια φορά και έναν καιρό που λες Βασίλη ήταν ένας καλός μου φίλος και ιδιογομωτης και αρωστος κυνηγός από παιδί ,και είχε μια μπενελι m1 χρόνια φάσα παπί τσίχλα μπεκάτσα το όπλο μου σκίζει ,τον πείθουν κάτι φίλοι και παίρνει την 1187 με παίρνει τηλ μετά από μερικά κυνήγια και μου λέει ρε φίλε τι είναι αυτό εκεί που έβαζα στη μπενελι 1*με αυτή τα κατεβάζω με το 3* ,να μην τα πολυλογουμε του εβγαλε θέματα εμπλοκές την παραμέρισε συνέχιζε με την m1 μέχρι που πριν 2 χρόνια πάει και παίρνει την v3 μιλάμε και λέει τι να πω ότι σκοτώνω με το 4* 40 μέτρα θα λένε όλοι ότι λέω ψέματα.Υποψιν μένει μόνιμα επαρχία και κυνηγά ανελλιπώς.Και κάπου εδώ τελείωσε το παραμύθι περί βλητικής τα υπόλοιπα τα είπε ο leo σε όλους κανη φωτιά αξιοπιστία κορώνα γράμματα.Μονο για τούρκικα δεν έγραψα.
 
Τι,αυτό ήταν??😟
Τι περίμενες ? ότι το lambro μπλε 6 υπάρχει κάνη που θα το ρίξει στο 80-85% ? 🤣
Θα ξαναέκλεινε η Remington διότι θα έβαιναν άχρηστα τα nitro. 😂

to all ...
Τις ερωτήσεις μου ποιός θα τις απαντήσει ?
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Τουρκικά-όπλα.605/page-154#post-810995
Τις αποφεύγετε σαν ο διάολος το λιβάνι βλέπω μανάρια μου.
Καλά κάνετε !!! ... διότι scripta manent, verba volant ... και μετά veni vidi vici ... να μαθαίνουμε και κανένα λατινικό !!!

Έχω πρόβλημα με τα post μου τελείωσαν ...
Γιάννη απάντησε στις ερωτήσεις ... μην μου αφηγείσαι κυνηγετικές ιστορίες.
Κανένας δεν έχει βιονικό μάτι να υπολογίζει αποστάσεις ...
 
Απαντήσεις στις 2 παραπάνω ερωτήσεις δεν βλέπω όμως και στεναχωριέμαι ....
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Τουρκικά-όπλα.605/page-154#post-810995
Αν έχει κανένας ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ ας την μοιραστεί για να καταγραφεί ... δεν πειράζει που θα την καταρρίψω τα Χριστούγεννα.

.sarcastic.
Βασιλη
Τα Χριστουγεννα μετα την εκκλησια εχει καρβουνα!
Αν δω κανα γουρουνοπουλο καβαλημενο σε γραφικη παρασταση αντι στην σουβλα η καμια γαλοπουλα με γεμιση χ-ψ στον αξονα θα σου στειλω μια ψυχιατρο που ξερω στο λεω
(Διαλεξε τι θελεις να φορα να κανετε οτι δοκιμη θελεις) :p
 
Back
Top