Τουρκικά όπλα

Για το porting θα σου πω ότι είχα τις αμφιβολίες μου και τις ενστάσεις μου μέχρι που το έκανα για πειραματισμό στον ρωσο που έχει 18,2 αυλούς και ίσως 1,5 πόντο κώνο μπορεί και λιγότερο.τεραστια η διαφορά στη μείωση της ανάκρουσης και της αναπήδησης κάνης
Άρα λογικά και στην αρχική ταχύτητα. ;)
Δεν γίνονται και τα δύο, δυστυχώς.
 
Last edited:
Η Απειραχτες καννες που εχεις βλητικα σε ικανοποιουν ? Αν ναι τι ειναι.αυτο που τις κανει τοσο καλες σε σχεσει με τις αλλες που τις πειραξες
Δεν έχω πειράξει το δίκανο του γέρου μου,επειδή είναι ήδη φωτιά κι έτσι κι αλλιώς το πιάνω στα χέρια μου δύο τρείς φορές την σεζόν πιο πολύ για συναισθηματικούς λόγους.
Δεν έχω πειράξει μια κάνη από 303 και την 100 ,επειδή είναι ήδη πολύ σφιχτές με υποδειγματικά σκοτωματα.
Δεν έχω πειράξει το 36αρι,επειδή όποιες "απαιτήσεις"έχω από αυτό,τις καλύπτει.
 
Δεν έχω πειράξει το δίκανο του γέρου μου,επειδή είναι ήδη φωτιά κι έτσι κι αλλιώς το πιάνω στα χέρια μου δύο τρείς φορές την σεζόν πιο πολύ για συναισθηματικούς λόγους.
Δεν έχω πειράξει μια κάνη από 303 και την 100 ,επειδή είναι ήδη πολύ σφιχτές με υποδειγματικά σκοτωματα.
Δεν έχω πειράξει το 36αρι,επειδή όποιες "απαιτήσεις"έχω από αυτό,τις καλύπτει.
Τωρα μου βαζης φητιλια για το 36ρη .think. .think.
 
Το κάθε εργοστάσιο που κατασκευάζει κανες ,έχει μια λογική και έχει καταλήξει κάπου.Δεν είναι εύκολο να αλλάξεις την γεωμετρική κατασκευή της κάνης όπως δεν γνωρίζει και κανείς εάν ο κάθε αυλός ταιριάζει στο σύστημα λειτουργίας του κάθε όπλου και στο εύρος γρ που υπολογίζουν να αποδίδει.Οι εταιρίες ειδικά στα αυτογεμη ψάχνουν ένα για όλα, ένα για όλα δεν υπάρχει .Και θα αναφερθώ και σε κάτι εάν ψαχνοντουσαν όλοι οι κυνηγοί όπως ψάχνονται κάποιοι από εμάς θα ήταν και ποιο προσεκτικές οι εταιρίες να ξέρετε,θα αναγραφαν σωστό αυλό ακριβώς, θα έφτιαχναν σωστό τσοκ ακριβώς βάση αυλού και όχι στο περίπου θα έριχναν με τα τσοκ για να δουν ότι όντως αποδίδουν αυτό το ποσοστό που πρέπει σε όλη τη γκάμα γρ όχι να είναι τα μισά εργοστασιακά των περισσότερων αυτογεμων για κλωτσιές κτλ .Μπορώ να γράψω πολλά φάουλ.Γιαυτο μη λέμε δε ξέρει η εταιρία ξέρει αλλά δεν την ενδιαφέρει αφού δεν ενδιαφέρει και την μέγιστη πλειοψηφία τι αγοράζει,αρκεί να μη κάνει εμπλοκές και μετά θα δούμε αν δε πάει πάμε για άλλα τσοκ άλλο κοντάκι αν δεν έρχεται κτλ.Και μετά λέμε ότι πειράζουμε εμείς μονοι τα όπλα σε οπλουργος και τα χαλάμε.Ε τοτε γιατί έχω χαλάσει αρκετά , γιατί μια εταιρία όταν ζητά 1600/2000€ μου δίνει μια καραμπίνα που τα τσοκ δεν αποδίδουν όπως πρέπει το κοντάκι δεν μπορεί να έρθει στα μέτρα μου λέει 3 /3100 κιλά βάρος μάγκνουμ που άμα το ρίξεις πας σε οδοντοτεχνίτη και για να πετύχω απόδοση σοβαρή πρέπει να αγοράζω φυσίγγι 20 ,€ το κουτί η να κάνω ιδιογομωση .Λοιπον επειδή φτιάχνουν σαγιονάρες οι περισσότεροι εγώ προσωπικά θα τα πειράζω μέχρι να τα κάνω να μου ταιριάζουν βλητικα.Δεν πειράζω τη guerini γιατί είναι ήδη πειραγμενη από τους πλέον ειδικούς ακόμη και στο βάρος σκανδάλης και στο ζύγισμα και στην κανη και τσοκ κτλ.Και δεν θα πείραζα ντουφέκι μόνο εάν κυνηγούσα ορτύκι και μπεκάτσα αποκλειστικά.Εννοειται όχι το κοντάκι αυτό θα πειράζει ούτως η άλλως
 
Μπορει να το εχω ξαναγραψει σε σεμιναριο πολυ μεγαλης εταιριας οπλων στο οποιο ημουν παρων που εγινε .στις εγκαταστασεις τι εδω αντ/ειας ειχαν ερθει 2 σχεδιαστες και ο υπευθυνος πωλησεων νοτιοανατολικης ευρωπης Τους εδωσαν μια καννη με.κωννο πειραγμενο.Αφου την κοιταξαν κατι ειπαν μεταξυ και.ο.ενας την πεταξε μεσα στο καλαθι αχρηστων που ηταν διπλα στον παγκο το οποιο αρχισε να κατρακυλαει με την.καννη μεσα.Ηταν μια αμηχανη στιγμη για λιγο μπορω να πω αλλα.μετα επεσε το γελιο της αρκουδας με τα αναλογα πειραγματα μεταξυ μας του στυλ <δικια σου κανη ειναι ρε μαλ,, > και κατι τετοια Αφου τελειωσε ο φραμπαλας και επεξεργαστηκαμε τα αισχη που ειχαν γινει επανω στην καννη Γυριζει ο ενας εκ των δυο μηχανικων και σχολιασε με πολυ καυστικο θα ελεγα τροπο την.καταστασταση τις καννης
 
Μπορει να το εχω ξαναγραψει σε σεμιναριο πολυ μεγαλης εταιριας οπλων στο οποιο ημουν παρων που εγινε .στις εγκαταστασεις τι εδω αντ/ειας ειχαν ερθει 2 σχεδιαστες και ο υπευθυνος πωλησεων νοτιοανατολικης ευρωπης Τους εδωσαν μια καννη με.κωννο πειραγμενο.Αφου την κοιταξαν κατι ειπαν μεταξυ και.ο.ενας την πεταξε μεσα στο καλαθι αχρηστων που ηταν διπλα στον παγκο το οποιο αρχισε να κατρακυλαει με την.καννη μεσα.Ηταν μια αμηχανη στιγμη για λιγο μπορω να πω αλλα.μετα επεσε το γελιο της αρκουδας με τα αναλογα πειραγματα μεταξυ μας του στυλ <δικια σου κανη ειναι ρε μαλ,, > και κατι τετοια Αφου τελειωσε ο φραμπαλας και επεξεργαστηκαμε τα αισχη που ειχαν γινει επανω στην καννη Γυριζει ο ενας εκ των δυο μηχανικων και σχολιασε με πολυ καυστικο θα ελεγα τροπο την.καταστασταση τις καννης
Τα οποία αισχη ήταν?
Αφού ήταν σεμινάριο,θεωρώ σίγουρο ότι θα υπήρξε αιτιολόγηση της αντίδρασης των εκπροσώπων της εταιρίας...
 
Σαν βελτιωμένα 😂

Εγώ λέω να κάνω ένα κώνο στην 1187 για να ξεπεράσει επιτέλους την μπενέλα.
Κάνε αυτό που είχαμε πει και θα έχεις 2 όπλα στο κυνήγι.
Ένα στο κάθε χέρι...
Μέχρι και τον ξάδερφο μπορεί να ξεπεράσεις αν και το βλέπω κομμάτι δύσκολο... .sarcastic.
 
Τι να ρωτησω, μιλαμε για briley και Αμερικη, ουτε ασχετοι ειναι, ουτε τους περνει να κανουν μαλακιες.
Για ρώτα τους τότε εσύ τι βελτιώνουν με τον κώνο ;
Συγκέντρωση ή διάτρηση ;
Μόλις έχεις απάντηση ποστάρησέ την εδώ.
Να δούμε αν δώσουν την ίδια που έδωσαν σε εμένα.
 
Back
Top