Τουρκικά όπλα

Γνωρίζει κανείς αν η Huglu veyron μπορεί να ρίξει 32γραμμάρια και Magnum δράμια με το ίδιο πιστόνι ? Βλέπω σε κάποια βίντεο ότι έρχεται με 2 πιστόνια προφανώς για ελαφριές και βαριές γομώσεις, από ότι καταλαβαίνω το όπλο δεν είναι αυτορυθμιζόμενο και δεν έχω εμπειρία με τέτοια συστήματα αερίων είχα μονο browning fusion και winch sx3 που ήταν εντελώς αυτόματα για όλες τις γομώσεις.
Δες στο σαιτ αν έχουν κανένα manual ή στείλε τους email. Απαντάνε
 
Δες στο σαιτ αν έχουν κανένα manual ή στείλε τους email. Απαντάνε
Βρήκα μόνο αυτό εδω https://cz-usa.com/wp-content/uploa...3-Power-Factor-Document-Clean-Up-8.5x11-1.pdf
Είναι το ίδιο όπλο, χωρίς να είμαι σίγουρος μάλλον δε μπορώ να κάνω αυτό που ζητάω... θα στειλω και email να δω τι θα πούν.
Οπότε πιθανότατα πάω σε Impala plus η Huglu Renova... Δεν είχα και ποτέ αδρανείας ούτε έχω ρίξει ποτέ ισως ευκαιρία για κάτι διαφορετικό.
 
Μην ασχολείσαι με αλλά τουρκικά, αυτό κοίτα.
Ναι το έχω σα πρώτη επιλογή αλλά και το Huglu Renova μου φαίνεται εξίσου καλό εχουν ίδια χαρακτηριστικά πάνω κάτω, επίσης ότι και να πάρω από τα δύο δε πρόκειται να μεταπωληθεί για να το ξεσκίσω το παίρνω και μετά θα πάει υπέρ δημοσίου. Πάντως δε βλέπω σε κάτι να υπερτερεί η Impala έναντι του Huglu ίσως κατασκευαστικά να είναι καλύτερο το πρώτο, το σύστημα με τα 6 αυτιά στο κλείστρο σα gimmick μου φαίνεται πάρα σα κάτι προτωποριακό, από εκεί και πέρα θα ήθελα να ακούσω ένα λόγο που το ένα είναι καλύτερο από το άλλο και φυσικά δε περιμένω καμία υποστήριξη από τη κάλκο η δορκά μετά την αγορά.
 
Ναι το έχω σα πρώτη επιλογή αλλά και το Huglu Renova μου φαίνεται εξίσου καλό εχουν ίδια χαρακτηριστικά πάνω κάτω, επίσης ότι και να πάρω από τα δύο δε πρόκειται να μεταπωληθεί για να το ξεσκίσω το παίρνω και μετά θα πάει υπέρ δημοσίου. Πάντως δε βλέπω σε κάτι να υπερτερεί η Impala έναντι του Huglu ίσως κατασκευαστικά να είναι καλύτερο το πρώτο, το σύστημα με τα 6 αυτιά στο κλείστρο σα gimmick μου φαίνεται πάρα σα κάτι προτωποριακό, από εκεί και πέρα θα ήθελα να ακούσω ένα λόγο που το ένα είναι καλύτερο από το άλλο και φυσικά δε περιμένω καμία υποστήριξη από τη κάλκο η δορκά μετά την αγορά.
Το βασικότερο,η impala plus έχει σπείρωμα invector plus....
Η Huglu renova έχει δικό της σπείρωμα...
Δηλαδή δεν δέχεται aftermarket
Εμένα αυτό μου φτάνει για να καταλήξω στην impala....
 
Το βασικότερο,η impala plus έχει σπείρωμα invector plus....
Η Huglu renova έχει δικό της σπείρωμα...
Δηλαδή δεν δέχεται aftermarket
Εμένα αυτό μου φτάνει για να καταλήξω στην impala....
Το εξαψα αυτό παίρνει Mobil choke η πως λέγονται δε ξερω έχει και η Carlsons για το Huglu, στη τελική τόσο που κάνει σιγά μη πάρω και τσοκ 😅
 
Από τούρκικα νομίζω τα πιο safe είναι τα impala και stoeger. @Magus απ' ότι κατάλαβα το θες για πρακτική. Δες αυτό
https://kalkantzakos.com/el/product/m3000-m3k-xtr-71-karampina-stoeger
Πρακτική σκοποβολή οχι! Απλά να αγοράσω κάτι να μη πάει χαμένη η άδεια που μου λήγει, για κυνήγι το θέλω, αλλά έχω όπλα για κυνήγι οπότε έτσι να πάρω κάτι να κάνω το κέφι μου να μη με νοιάζει η συντήρηση αμα σκουριάσει η χαλάσει. Κυνηγάω στα βουνά μέσα στα έλατα-δέντρα δεν υπάρχει περίπτωση να μη το διαλύσω κατ ουσίαν να πετάξω μερικα ευρώπουλα για το χαβαλέ. Με πιάνουν και κατι ψυχαναγκαστικά με τα ακριβά όπλα ας πουμε με την SX3 προσέχω περισσότερο να μην την ακουμπήσω πουθενά παρά να δω το θήραμα, με έπιασε βροχή μουσκεμα το όπλο έβγαζα το κομπρεσσερ αέρα, λάδια βουρτσες ιστορίες προσπαθούσα να το κάνω γυαλί οπότε ας πάρω ένα τούρκικο και αμα χαλάσει χάλασε. Αύριο αν προλάβω θα πάω απο καλκαντζάκο το μόνο που δεν εχω αποφασίσει απόλυτα ειναι το πλαστικο η ξύλινο κοντάκι.
 
Η impala η stoger
H stoeger m3000 βγαίνει η νέα v2 η αντιπροσωπεία δεν την έχει ακόμα και θα τη φέρει από φεβρουάριο στην αρχή μου λέγανε ιανουάριο γενικά δε ξέρουν πότε θα έρθει η καινούργια. Στην αθήνα ο Καλκαντζακος στο κτελ κηφισού έχει 1 κομμάτι απο την v1 σε πλαστικά κοντάκια αλλά δε πήγα να τη δω, εμένα μου έδωσε να δω τη σκοπευτική m3k και ήταν ασήκωτη έπαθα πλάκα και τον ρώταγα που είναι το έξτρα βάρος και μου λέγανε εε ειναι η εξτρα αποθήκη και οι μεγαλύτεροι μοχλοι. Γενικά στο χέρι μου μονο η Impala μου έκατσε τη huglu δεν την είδα ούτε την Aselkon απλά έχω καταλήξει σε huglu και Impala κυρίως επειδή έχουν διευρυμένο αυλό και ευελπιστώ να βγάζουν εφάμιλλες τουφεκιές με brownchester fusion και sx3
 
Λαθος σκεψη για μενα, αλλα οκ οπως το βλεπει ο καθε ενας...
Δε διαφωνώ έχεις δίκιο αλλά είναι μεγάλη ιστορία οι άδειες στο δικό μου ατ βγαίνουν με το τσιγκέλι αγοράζω για λόγους ανωτέρας βίας.
 
Εσυ ξερεις καλυτερα.
Οτι παρεις καλοριζικο να ειναι!






...Και μακρυα απο τουρκικο...
Μακριά απο τούρκικο έλεγα και εγώ αλλά θα του βγάλω το λάδι του τουρκαλά του χρόνου τέτοια εποχή θα έχει κρατήρες απο τη σκουρία και όταν δε θα δουλεύει θα καταλήξει σε δημοπρασία του δημοσίου 😂
 
Μακριά απο τούρκικο έλεγα και εγώ αλλά θα του βγάλω το λάδι του τουρκαλά του χρόνου τέτοια εποχή θα έχει κρατήρες απο τη σκουρία και όταν δε θα δουλεύει θα καταλήξει σε δημοπρασία του δημοσίου 😂
Πως θα πηγαινεις για κυνηγι με δαυτο...αυτα βρωμανε!
 
Δε διαφωνώ έχεις δίκιο αλλά είναι μεγάλη ιστορία οι άδειες στο δικό μου ατ βγαίνουν με το τσιγκέλι αγοράζω για λόγους ανωτέρας βίας.
Σκέψου και το θέμα των ανταλλακτικών.
Διαβάζω πολλά σχόλια για μικρές ή άλλες βλάβες και συχνά δεν υπάρχει σχεδόν ούτε βίδα - γενικά για τα Τούρκικα.
Σαν όπλα μιάς χρήσης - όπως το παγωτό που όσο απολαύσεις μέχρι να λιώσει και μετά πέταμα.
 
Back
Top