Τουρκικά όπλα

VEKTOR SPETSNAZ PRO την έχει πάρει κανείς, ξέρει κάτι περισσότερο για το όπλο, αρνητικά ή θετικά, μήπως ξέρει κάποιος το σάιτ της εταιρείας​

Δεν το ξερω το οπλο αλλα απ'οτι διαβασα, εχει 51 ποντους καννη και ζυγιζει 3600, για κυνηγι δεν το ''βλεπω''. για σκοπευτηριο δεν ξερω αν αξιζει με τους νεους κανονισμους, εκτος και το παρεις με Α.Κ.Κ.Ο. και να πας σκοπευτηριο (ή να το βλεπεις και μετα ντουλαπα)????
 
Έχει κανείς γνομη για την ρεκτρα ομαλός???
Τη χραπα (Κυθερώνας) είχα ψάξει παλιά επειδή είναι κλώνος της 870,για να παραγγείλω πλαστικά. Την είχα δει κ από κοντά.
Κλασικά,τουρκικές,φτηνές,αν όχι φτηνιάρικες,αντιγραφές!
Από εμένα (δεν έχω δει τον Ομαλό) είναι ...ΟΧΙ!
 
Τη χραπα (Κυθερώνας) είχα ψάξει παλιά επειδή είναι κλώνος της 870,για να παραγγείλω πλαστικά. Την είχα δει κ από κοντά.
Κλασικά,τουρκικές,φτηνές,αν όχι φτηνιάρικες,αντιγραφές!
Από εμένα (δεν έχω δει τον Ομαλό) είναι ...ΟΧΙ!
Η ομαλός ξέρουμε πια αντιγραφή είναι???
 
Τη χραπα (Κυθερώνας) είχα ψάξει παλιά επειδή είναι κλώνος της 870,για να παραγγείλω πλαστικά. Την είχα δει κ από κοντά.
Κλασικά,τουρκικές,φτηνές,αν όχι φτηνιάρικες,αντιγραφές!
Από εμένα (δεν έχω δει τον Ομαλό) είναι ...ΟΧΙ!
O Κιθαιρώνας δεν είναι αντίγραφο της 1100? Θυμάμαι το είχα δει σε περιοδικό και ήταν ίδιο με το Remington 1100.
 
Από τούρκικα λειοκαννα τα μόνα που έχω δει να δουλεύουν μετά από πραγματικά σκληρή χρήση είναι κάτι τουρκικές φθηνές επαναληπτικες. Δεν έδωσα σημασία στη μάρκα γιατί το τουρκικό λειοκαννο πραγματικά δεν με ενδιαφέρει για προσωπικούς λόγους αλλά αν ενδιαφέρεται κάποιος θα ρωτήσω να μάθω μάρκα. Τα έχω δει σε σκοπευτικό σύλλογο, οπότε καταλαβαίνετε για τι χρήση μιλάμε και τι συντήρηση.
 
Έχει κανείς γνομη για την ρεκτρα ομαλός???
Έτσι κ την πάρεις θα είσαι
Recta an-omalos.... .yelling.

Αφηνουν μετά από χρόνια τα δικαννα ωρέ?????? .yelling.

Τσάμπα είναι το μόνο που θέλει είναι τσοκ,τα οποία τάχει χάση
Μην ασχοληθείς με αυτό το όπλο Γιάννη..
Και μόνο ο κόπος που θα κανεις για την ακκο........
Και δεν το λέω από θέμα αντοχής καννης αλλά μηχανισμού..
θεωρώ πως κάτι θα σου ζητήσει κ το πιθανοτερο είναι να μην βρισκεις ευκολα κ ανταλλακτικά....
 
Γνωρίζει κανείς αν η Huglu veyron μπορεί να ρίξει 32γραμμάρια και Magnum δράμια με το ίδιο πιστόνι ? Βλέπω σε κάποια βίντεο ότι έρχεται με 2 πιστόνια προφανώς για ελαφριές και βαριές γομώσεις, από ότι καταλαβαίνω το όπλο δεν είναι αυτορυθμιζόμενο και δεν έχω εμπειρία με τέτοια συστήματα αερίων είχα μονο browning fusion και winch sx3 που ήταν εντελώς αυτόματα για όλες τις γομώσεις.
 
Γνωρίζει κανείς αν η Huglu veyron μπορεί να ρίξει 32γραμμάρια και Magnum δράμια με το ίδιο πιστόνι ? Βλέπω σε κάποια βίντεο ότι έρχεται με 2 πιστόνια προφανώς για ελαφριές και βαριές γομώσεις, από ότι καταλαβαίνω το όπλο δεν είναι αυτορυθμιζόμενο και δεν έχω εμπειρία με τέτοια συστήματα αερίων είχα μονο browning fusion και winch sx3 που ήταν εντελώς αυτόματα για όλες τις γομώσεις.
Όταν βλέπεις δύο πιστόνια,μακριά! ( Άποψη μου πάντα)
 
Back
Top