Φερ' το στα μέτρα σου...


Έκανα κάποιες επωμισης στο σπίτι και είδα σε βίντεο ότι κουμπονω στον ομω και μετά κατεβάζω κεφάλι να βρω χτένι..
Εβαλα κάτι αυτοκόλλητες γάζες και αυτό πλέον δεν το κάνω στην επωμιση..
Αυτό το λάστιχο θα βοηθήσει; ;;
Θα αλλάξει κάτι στο κέντρο μου;;
Η θέλω κοντάκι με ψηλότερο χτένι; ;;
Εχει δοκιμάσει κάποιος κάτι τέτοιο; ;;
 

Έκανα κάποιες επωμισης στο σπίτι και είδα σε βίντεο ότι κουμπονω στον ομω και μετά κατεβάζω κεφάλι να βρω χτένι..
Εβαλα κάτι αυτοκόλλητες γάζες και αυτό πλέον δεν το κάνω στην επωμιση..
Αυτό το λάστιχο θα βοηθήσει; ;;
Θα αλλάξει κάτι στο κέντρο μου;;
Η θέλω κοντάκι με ψηλότερο χτένι; ;;
Εχει δοκιμάσει κάποιος κάτι τέτοιο; ;;
Πρέπει να το δοκιμάσεις εσύ με τον τρόπο που επωμιζεις. Ότι και να σου πει κάποιος δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύει σε σενα. Αυτό αν θυμάμαι καλά βγαίνει σε διάφορα πάχη και διάφανο.
 
Πρέπει να το δοκιμάσεις εσύ με τον τρόπο που επωμιζεις. Ότι και να σου πει κάποιος δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύει σε σενα. Αυτό αν θυμάμαι καλά βγαίνει σε διάφορα πάχη και διάφανο.
Πρέπει να κάνω τεστ Τσόρτσιλ για τα κέντρα..
Αλλα λεω αν βολεύει ξεκολλάει; ;
Είδα διαφορά.. εγώ μάλλον θέλω 6χιλ θα μετρήσω το πάχος στης γάζες.
 
Αυτό το επίθεμα θα σε ανεβάσει και ταυτόχρονα θα σου αφαιρέσει καστ.
Ριχτο σε πίνακα!
Η αίσθηση και η εικόνα που έχουμε όταν επωμιζουμε, συνήθως, λένε την αλήθεια. Κάνε επωμισεις με κλειστά μάτια και άνοιξε τα μετα.
 
Αυτό το επίθεμα θα σε ανεβάσει και ταυτόχρονα θα σου αφαιρέσει καστ.
Ριχτο σε πίνακα!
Η αίσθηση και η εικόνα που έχουμε όταν επωμιζουμε, συνήθως, λένε την αλήθεια. Κάνε επωμισεις με κλειστά μάτια και άνοιξε τα μετα.
Όταν επομιζα πριν για να κατεβάσω κεφάλι σφίγγομουν κιολας και όταν έκανα στο σπίτι 10 15 επωμίσεις με έπιανε ο σβερκος τώρα το νιώθω πιο άνετα που ακουμπάει το μάγουλο χωρίς να σκιβω
 
Όταν επομιζα πριν για να κατεβάσω κεφάλι σφίγγομουν κιολας και όταν έκανα στο σπίτι 10 15 επωμίσεις με έπιανε ο σβερκος τώρα το νιώθω πιο άνετα που ακουμπάει το μάγουλο χωρίς να σκιβω
Να σου βάλει μια ρυθμιζόμενη ράχη ο Γιάννης και καθάρισες , ποιο όπλο είναι;
 

Έκανα κάποιες επωμισης στο σπίτι και είδα σε βίντεο ότι κουμπονω στον ομω και μετά κατεβάζω κεφάλι να βρω χτένι..
Εβαλα κάτι αυτοκόλλητες γάζες και αυτό πλέον δεν το κάνω στην επωμιση..
Αυτό το λάστιχο θα βοηθήσει; ;;
Θα αλλάξει κάτι στο κέντρο μου;;
Η θέλω κοντάκι με ψηλότερο χτένι; ;;
Εχει δοκιμάσει κάποιος κάτι τέτοιο; ;;
Νομίζω για μπεκάτσα θα σου φεύγει, εσύ όπως μας τα λες θες Γιάννη.
 
Αν με την ψηλότερη φλατζα πάλι είσαι χαμηλά και βάλεις αυτη την προσθήκη σίγουρα θα ανέβει. Το θέμα είναι ότι δεν έχει πολύ καστ το τουφέκι και θα σου ρίχνει αριστερά.
Κάνε την δοκιμή και ρίξε ένα Τσώρτσιλ σε πίνακα . Αν και να θυμάσαι το Τσώρτσιλ μια εικόνα δίνει δεν είναι πανάκεια.Στην πράξη θα το δεις αν πραγματικά σου ταιριάζει.
 
Αν δεν εξεταστεί όλο το κοντάκι συνολικά μαζί με τη στάση και την επώμιση, δεν μπορεί να δοθεί απάντηση. Έχει μεγάλη σημασία επίσης πού πατάει το πέλμα στον ώμο. Εγώ όπως το ακούω, αν όντως ευθύνεται το ύψος του κοντακιού και όχι κάτι άλλο, η λύση θα είναι με ρυθμιζόμενο μηχανισμό ο οποίος θα πρέπει μετά να στηθεί με το πίσω μέρος αρκετά πιο υπερυψωμένο, κάτι σαν άτυπο Μόντε Κάρλο δηλαδή.
 
Back
Top