Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Λιάκο θα αγοράσεις φέτος φυσίγγια?
Έχω στοκ ακόμα ιδιογομωσης… θέλω να Πάρο αλλά προέχουν αλλά αγγούρια!! Και χωρίς να δοκημασω δεν ρισκάρο έχω καεί από τα εμπορικα !!!!ένα μαγαζη έχουμε εδώ που φέρνει μόνο λαμπρο και Ασπρογέρακας Alfa game…. Πολλά παιδιά το έκοψαν με την κατάντια τον τελευταίος χρονον και την ακρίβεια δεν μαζεύονται πλέον για παραγγελίες όπως κάναμε παλιά
 
Και τι ειναι φτηνο πλεον? Λιακο μολις τελειωσει το στοκ το γυρναμε στο γουρουνι!!!!
Αμ το γουρούνι δεν έχει έξοδα; Συμμετοχή στην ομάδα για τα σκυλιά - GPS - τροφές - κτηνιάτρους, ραψιματα, παγανοφυσιγγα, τα καύσιμα σου, καλά φυσίγγια κλπ; Το κυνήγι είναι ένα ακριβό σπορ. Ήταν πάντα αλλά τώρα ακόμα περισσότερο.
 
Αμ το γουρούνι δεν έχει έξοδα; Συμμετοχή στην ομάδα για τα σκυλιά - GPS - τροφές - κτηνιάτρους, ραψιματα, παγανοφυσιγγα, τα καύσιμα σου, καλά φυσίγγια κλπ; Το κυνήγι είναι ένα ακριβό σπορ. Ήταν πάντα αλλά τώρα ακόμα περισσότερο.
Βάλε και τις ζημιές στα αυτοκίνητα.
2 Μ2 πλήρωσα σε ένα χρόνο για το τετράτροχο.
 
Βάλε και τις ζημιές στα αυτοκίνητα.
2 Μ2 πλήρωσα σε ένα χρόνο για το τετράτροχο.
Αυτό σκεφτόμουν μόλις τώρα Βασίλη. Τέρμα γκάζι στον παλιοδραμο για να βγεις μπροστά... Έτσι είναι φίλε, θα βγάλει ζημιά το αυτοκίνητο σωστά το επισημαίνεις
 
Καλησπέρα σε όλους μόλις παρέλαβα τα φυσίγγια από τον αλλαγιανη ομολογώ πως είναι πολύ σωστός επαγγελματίας μιας και μια μικρή χρέωση που με χρέωσαν για μεταφορικά μου τα επέστρεψε.Και ευχαριστώ και τους συναδέλφους που πόνταραν πιο πάνω τα μαγαζιά με την χαμηλότερη τιμή σε φυσίγγια...
 
Καλησπέρα σε όλους μόλις παρέλαβα τα φυσίγγια από τον αλλαγιανη ομολογώ πως είναι πολύ σωστός επαγγελματίας μιας και μια μικρή χρέωση που με χρέωσαν για μεταφορικά μου τα επέστρεψε.Και ευχαριστώ και τους συναδέλφους που πόνταραν πιο πάνω τα μαγαζιά με την χαμηλότερη τιμή σε φυσίγγια...
Με το καλό να τα ρίξεις!
Τι πήρες?
 
Αμ το γουρούνι δεν έχει έξοδα; Συμμετοχή στην ομάδα για τα σκυλιά - GPS - τροφές - κτηνιάτρους, ραψιματα, παγανοφυσιγγα, τα καύσιμα σου, καλά φυσίγγια κλπ; Το κυνήγι είναι ένα ακριβό σπορ. Ήταν πάντα αλλά τώρα ακόμα περισσότερο.
Αν τα βαλω κατω για εμενα προσωπικα και βλεποντας τα εξοδα της ομαδας του ξαδερφου μου το κοστος πεφτει στο 1/5. Ξαναλεω για εμενα προσωπικα...
 
Ένταξη ακόμα είναι ο ποιο οικονομικός από ολλους αν είχα € θα επερνα 28 και 32 δυο κούτες …
Επειδη οντως ειναι ακομη και τωρα ο φθηνοτερος. Εχω παρει Λιακο 28αρια και λιγα 32αρια μισοταπα απο τον Μαιο. Θα παρω και 32 και 30 τελος του μηνα.
 
Αν τα βαλω κατω για εμενα προσωπικα και βλεποντας τα εξοδα της ομαδας του ξαδερφου μου το κοστος πεφτει στο 1/5. Ξαναλεω για εμενα προσωπικα...
Σου πάει να αποχωριστείς την τουφεκιά της τσίχλας όταν σου κάνει διπλό σπάσιμο στον αέρα για να σε αποφύγει;
 
Σου πάει να αποχωριστείς την τουφεκιά της τσίχλας όταν σου κάνει διπλό σπάσιμο στον αέρα για να σε αποφύγει;
Και όταν έρχεται ο κάπρος για το καρτέρι και τον ακούς να σπάει ότι βρεθεί μπροστά του που το πάς;
Το καθένα έχει την χάρη του.....
 
Σου πάει να αποχωριστείς την τουφεκιά της τσίχλας όταν σου κάνει διπλό σπάσιμο στον αέρα για να σε αποφύγει;
οχι δεν το αλλαζω με τιποτα. απλα θα μειωθουν κατα 90% οι εξοδοι. με 10 € το κουτι τα 28αρια του χρονου θα πεσει τεραστιο ψαλιδι.
 
Και όταν έρχεται ο κάπρος για το καρτέρι και τον ακούς να σπάει ότι βρεθεί μπροστά του που το πάς;
Το καθένα έχει την χάρη του.....
Εχεις δικιο Γιωργη. Ολα τα κυνηγια εχουν κατι που σε κανει να κολλας . Εμενα με τρελαινουν οι μαυρες βολιδες στο πρωινο και το σουρουπο. Αν μου ελεγες οτι μπορεις να πας για τσιχλες μονο 20 λεπτα ξημερωμα και 20 λεπτα σουρουπο θα συμβιβαζομουν. Αρρωστια.......
 
Εχεις δικιο Γιωργη. Ολα τα κυνηγια εχουν κατι που σε κανει να κολλας . Εμενα με τρελαινουν οι μαυρες βολιδες στο πρωινο και το σουρουπο. Αν μου ελεγες οτι μπορεις να πας για τσιχλες μονο 20 λεπτα ξημερωμα και 20 λεπτα σουρουπο θα συμβιβαζομουν. Αρρωστια.......
Έτσι,έτσι!
1 τουφεκιά "στο αστραμα",την γουστάρω περισσότερο από 3 ανεμιστες!🤩
 
Εχεις δικιο Γιωργη. Ολα τα κυνηγια εχουν κατι που σε κανει να κολλας . Εμενα με τρελαινουν οι μαυρες βολιδες στο πρωινο και το σουρουπο. Αν μου ελεγες οτι μπορεις να πας για τσιχλες μονο 20 λεπτα ξημερωμα και 20 λεπτα σουρουπο θα συμβιβαζομουν. Αρρωστια.......
Αυτό αυτό αρεση και σε εμένα έχουμε τέτοια καρτερια εδώ πολλά πουλια δεν έχουν!!!!!
 
Back
Top