Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Το diva το διασποράς είναι από τα καλύτερα που έχω ρίξει σε ορτύκια τσίχλες.
Για ορτύκια τα είχα πάρει και όσα έμειναν μετά στις πρωινές και σε κλειστά περπατητα. Έδινε πουλιά και σε μεγαλύτερες αποστάσεις λόγω του gualandi.
31γρ κ πολυ καλο. Πρωι - βραδυ τα ριχνω, σκοτωνουν κ πιο μακρυα οπως λες.
 
Το diva το διασποράς είναι από τα καλύτερα που έχω ρίξει σε ορτύκια τσίχλες.
Για ορτύκια τα είχα πάρει και όσα έμειναν μετά στις πρωινές και σε κλειστά περπατητα. Έδινε πουλιά και σε μεγαλύτερες αποστάσεις λόγω του gualandi.
Φοβερό, τα είχα πάρει για ορτύκια και τα ριξα σε τσίχλες οχι μόνο μαυρες, κανονικά καρτέρι απο τα πιο ωραία φυσίγγια, δε τα εβρισκα πουθενά κοντά μου όμως, τα χα πάρει απο Παρδαλάκη που όμως δε μπορώ να πηγαίνω συχνά.
 
Φοβερό, τα είχα πάρει για ορτύκια και τα ριξα σε τσίχλες οχι μόνο μαυρες, κανονικά καρτέρι απο τα πιο ωραία φυσίγγια, δε τα εβρισκα πουθενά κοντά μου όμως, τα χα πάρει απο Παρδαλάκη που όμως δε μπορώ να πηγαίνω συχνά.
Τα έχει ακόμα ο Αλέξης, όμως είναι ασύμφορα πλέον σε αυτή τη τιμή. (Όπως και πολλά άλλα δηλαδή)
 
ο Μιχάλης ειναι παλια καραβάνα εχει χρόνια το μαγαζι απο τον συνχωρεμενο τον πατερα του παντα ηταν ανταγωνιστηκος στις τιμες σε σχεση με αλλα μαγαζια του νησιού .πραος άνθρωπος ευγενικός παντα πρόθυμος να σε βοηθήσει στο καθε τι.
 
Σούζα το forester ήταν. Πάντως ένα κουτάκι που το ανοίξαμε τα φυσίγγια ήταν σε εξαιρετική κατάσταση.
Ναι και αυτά που έχω πάρει εγώ δεν φαίνεται να έχουν πάρει υγρασία και να είναι ταλαιπωρημένα.
Από derby μέχρι super στοκαρα αρκετά για την ώρα.
 
Γ
Μπηκα στον Κυργια. Τα νοβα τα πουλαει 10,85€... Ο Αλαγιαννης τα πουλαει 7,50...... Μια εξηγηση για την διαφορα των 3,15€ εχει καποιος????
Τα super lampro 8,40 και εδώ έχουν 10€!!!!! Ότι καλητερο υπάρχει από κυχλοφυσηγγο βάση υλικών και σεταπ …
 
Κι εγώ το 30άρι έχω ρίξει και ήταν πολύ κομπλέ.
Έχω δει με αυτό το φυσιγγακι τρομερά πράγματα.

Θα το υποστηρίζω εκτός αν δω ότι το χαλασανε.

Έχω ρίξει Μ αυτό και φάσσα και αγριοπερίστερα και πέρδικες.

Για τρυγόνι δε λέω αφού είναι μικρότερο από τα άλλα που προαναφέρω.

Είναι ένα φυσίγγι το οποίο με έκανε φαν των ψηλών σκαγιων.

Βέβαια και σε 8αρι που το πήρα διότι δεν έβρισκα σε 10αρι σε τιμή καλή πάλι τα πήγε περίφημα σε αγριοπερίστερα όπως και το τορντο 30.
 
Back
Top