Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εγώ.
Τα ρίχνω τη Λαμπρή όταν γυρνάμε το αρνί .yel.
Είναι ένα φυσίγγι που το δοκίμασα αρκετές φορές σε διαφορετικές σεζόν με το δικαννο όμως και ποτέ δεν το βρήκα.
Έχω δει άλλους δίπλα μου να κάνουν κηδείες.
Του χρωστάω με την Μπενέλι μία δοκιμή, με το δικαννο έβρισκα συχνά φυσίγγια που δε μου άρεσαν; δεν τα πήγαινε; και στην καραμπίνα μετά, όταν τα έβαζα έβλεπα αντίθετα καλή ή και πολύ καλή απόδοση. Έχω περιέργεια για αυτό το φυσίγγι.
Ρωτάω γτ κάποτε το χρησιμοποιούσα και πραγματικά γαζωνε.Καποιος που τα τελευταία 3 χρόνια το προτιμάει?
 
Τώρα σωθηκα
Γεια σου Λουκά, μέχρι το 18 ήταν καλό μετά (δεν είμαι σίγουρος για τη χρονιά 19 ή 20) άρχισε να ... "ρετάρει" , έριξα για δύο χρονιές 3-4 κουτιά και τα πρώτα από τα τελευταία ήταν η μέρα με τη νύχτα.
 
Τασαραααα φιλαρααααα μου δεν ήταν ανάγκηηηη σου είμαι υπόχρεοςςςςςςς .bye.
Γιατί να στα στείλω για να τα ρίξεις με την Benelli κ το Robust να είναι παρατημένο στο έλεος του Θεου?????
Ε οχι δα.......

Άλλαξε.. οπλικές προτιμήσεις για ένα ικανό διάστημα κ τα ξαναλεμε.........big smile.
 
Στον Καλκαντζακο σήμερα υπήρχε 1 Α1 sp 32 ν7 και στο ράφι η θέση όλη άδεια.
Το ίδιο και Σούπερ Τορντο είχε 2 κουτιά ν7 και 3 ν9.
Που τέτοια εποχή είναι τίγκα το μαγαζί. (το υπόλοιπο όντως ήταν )
Τι έγινε του λέω , υποψιασμένος μήπως δεν έκανε καλο στοκ λόγω τιμών. Φύγανε όλα , άδειάσαμε , μου λέει. Απο βδομάδα τώρα ...
 
Στον Καλκαντζακο σήμερα υπήρχε 1 Α1 sp 32 ν7 και στο ράφι η θέση όλη άδεια.
Το ίδιο και Σούπερ Τορντο είχε 2 κουτιά ν7 και 3 ν9.
Που τέτοια εποχή είναι τίγκα το μαγαζί. (το υπόλοιπο όντως ήταν )
Τι έγινε του λέω , υποψιασμένος μήπως δεν έκανε καλο στοκ λόγω τιμών. Φύγανε όλα , άδειάσαμε , μου λέει. Απο βδομάδα τώρα ...
Έχει λεφτά ο ελληνας!!! Πάρτε κοσμε
 
Στον Καλκαντζακο σήμερα υπήρχε 1 Α1 sp 32 ν7 και στο ράφι η θέση όλη άδεια.
Το ίδιο και Σούπερ Τορντο είχε 2 κουτιά ν7 και 3 ν9.
Που τέτοια εποχή είναι τίγκα το μαγαζί. (το υπόλοιπο όντως ήταν )
Τι έγινε του λέω , υποψιασμένος μήπως δεν έκανε καλο στοκ λόγω τιμών. Φύγανε όλα , άδειάσαμε , μου λέει. Απο βδομάδα τώρα ...
Lambro Super Tordo 32gr (sipe) TEΛΟΣ.
Lambro BLUE 34gr (Sipe) ΤΕΛΟΣ.
Lambro BiTurbo 36/38/40gr (Tecna) TEΛΟΣ.
Lambro Royal Classic 29.5gr (S4) TΕΛΟΣ.

Μέχρι νεοτέρας....
 
Λογικό είναι..
Με αυτά που ακουνε οι συνάδελφοι φοβούνται καποια ενδεχόμενη αυξηση(που οπου να ναι θα φανουν κ οι τσίχλες) κ τρέχουν να στοκάρουν..

Όσο για τις τιμές τα παθη δεν κόβονται,
Και εκεί πονταρουν όλοι οι έμποροι κ οχι μονο στα κυνηγετικά ειδη....

Δείτε που έφτασαν κ το πακετο τα τσιγάρα κ θα ακριβυνουν κ άλλο κ αναρωτηθείτε πόσοι έκοψαν το καπνισμα για αυτό τον λόγο....
 
Back
Top