Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Να φωνάξουμε τον Χαρδαλιά να το κανονίσει?
Νταξει αδερφε το σκοτωσες τελειως. Αυτοι με τον Χαρδαλια μια χαρα χρημα πηραν παντως. Γι'αυτο και εκαναν την παπια και δεν εβγαλαν αχνα τοτε.Ετσι κι αλλιως το 90% θα κλεισουν ετσι οπως παει.
 
Νταξει αδερφε το σκοτωσες τελειως. Αυτοι με τον Χαρδαλια μια χαρα χρημα πηραν παντως. Γι'αυτο και εκαναν την παπια και δεν εβγαλαν αχνα τοτε.Ετσι κι αλλιως το 90% θα κλεισουν ετσι οπως παει.
Μιτσο τι θα πάρεις φετος
 
Νταξει αδερφε το σκοτωσες τελειως. Αυτοι με τον Χαρδαλια μια χαρα χρημα πηραν παντως. Γι'αυτο και εκαναν την παπια και δεν εβγαλαν αχνα τοτε.Ετσι κι αλλιως το 90% θα κλεισουν ετσι οπως παει.
Σε εμάς έκλεισε κι άλλος. Με δυο κυνηγομαγαζα έχουμε μείνει,όπου ο ένας άνοιξε πέρσι. Αρχές 2000 πρέπει να είχαμε κοντά 10..
 
Σε εμάς έκλεισε κι άλλος. Με δυο κυνηγομαγαζα έχουμε μείνει,όπου ο ένας άνοιξε πέρσι. Αρχές 2000 πρέπει να είχαμε κοντά 10..
Οπότε δεν είναι θέμα αισχροκέρδειας μόνο οι τιμές, αλλά και επιβίωσης. Η ακρίβεια έχει παρασύρει τα πάντα, δεν θα μπορούσαν να γλυτώσουν τα φυσίγγια από αυτή την κατάσταση.
 
Οπότε δεν είναι θέμα αισχροκέρδειας μόνο οι τιμές, αλλά και επιβίωσης. Η ακρίβεια έχει παρασύρει τα πάντα, δεν θα μπορούσαν να γλυτώσουν τα φυσίγγια από αυτή την κατάσταση.
Σίγουρα δεν είναι μόνο θέμα αισχροκέρδειας και μάλιστα αυτός που άνοιξε πέρσι, μπαίνοντας πρώτη φορά στο μαγαζί του ήταν λες και έμπαινες σε τράπεζα με κάγκελα και τοίχους με μπετόν και ειδικό δωμάτιο με πόρτα ασφαλείας για τα φυσέκια , κάμερες εδώ κάμερες εκεί κάμερες παραπέρα ( φουλ με τους καινούριους νόμους ο άνθρωπος)...αλλά για έναν παράξενο λόγο όταν κλείνουν τα μαγαζιά βάζουν τα φυσέκια 3-4 ευρώ κάτω από την αναγραφόμενη τιμή για να μην πω περισσότερα..
 
Μιτσο τι θα πάρεις φετος
Ηλια εχω φορτωσει απο τα μεσα της περσινης σεζον και στο τελος της απο Ρουμελιωτη. 28/30/32 με διαφορους συγκεντρωτηρες. Πηρα λιγα j&b fast και καμποσα nsi gt 28αρια και σκεφτομαι να παρω ακομη λιγα απο τα gt και τελος. Ισως κανω και εγω ενα τηλεφωνο στον Αλαγγιανη για να παρω μερικα speed. Το σκεφτομαι ομως ακομη...
 
Ηλια εχω φορτωσει απο τα μεσα της περσινης σεζον και στο τελος της απο Ρουμελιωτη. 28/30/32 με διαφορους συγκεντρωτηρες. Πηρα λιγα j&b fast και καμποσα nsi gt 28αρια και σκεφτομαι να παρω ακομη λιγα απο τα gt και τελος. Ισως κανω και εγω ενα τηλεφωνο στον Αλαγγιανη για να παρω μερικα speed. Το σκεφτομαι ομως ακομη...
Μήτσο τα gt 28 τα έχεις ρίξει; Καλά είναι;; Έναρξη για τρυγόνια;
 
Μήτσο τα gt 28 τα έχεις ρίξει; Καλά είναι;; Έναρξη για τρυγόνια;
Δεν τα εχω ριξει Μανο. Τα εριχνε ενας γνωστος περσι και μου ειπε τα καλυτερα. Και αλλοι επισης. Οχι στα τρυγονια. Εκει μονο hyperion του Ρουμελιωτη και ναβαρο 30...Στα μπασιματα και αργοτερα στα καρτερια θα τα ριξω τα gt.
 
Δεν τα εχω ριξει Μανο. Τα εριχνε ενας γνωστος περσι και μου ειπε τα καλυτερα. Και αλλοι επισης. Οχι στα τρυγονια. Εκει μονο hyperion του Ρουμελιωτη και ναβαρο 30...Στα μπασιματα και αργοτερα στα καρτερια θα τα ριξω τα gt.
Το σκέφτομαι και εγώ το gt λίγα που έριξα πέρσι με νορμαλ καιρούς ήταν οκ.. σκέφτομαι όμως και τα α1 34 γρ..της λαμπρό που είναι φυσηγγαρα για μένα 30& 32: γραμμάρια έχω αρκετά μου φτάνουν για φέτος
 
Μην κάνετε πειράματα στο τρυγόνι.Βαλτε ότι έχετε δουλέψει και σας ταιριάζει.Δεν είναι πολλές οι θεάσεις.
Γι'αυτο δεν θα ριξω τα gt στα τρυγονια. Γιατι δεν τα ξερω. Και επειδη στον τοπο μου με 20 κουτια φυσιγγια μπορει να περασεις 10 χρονια στα τρυγονια εχω κρατησει την παρτιδα που τα καιει , απο τα δυο φυσιγγια που γραφω πιο πανω, και θα εχω για αρκετα χρονια(????) ακομη. Η μονη δοκιμη που εκανα περσι ηταν να ριξω μισοταπα 28αρια νο9.5 σε κοντινα πουλια. Δεν μου βγηκε σε κακο...
 
Μην κάνετε πειράματα στο τρυγόνι.Βαλτε ότι έχετε δουλέψει και σας ταιριάζει.Δεν είναι πολλές οι θεάσεις.
Σωστά...
Ούτως ή άλλως...αν καταφέρουμε να τα κυνηγήσουμε (και) φέτος...μου φαίνεται, θα έχουν το όριο της ορεινής...
 
Cheddite tordo
Δεν τα βρίσκω πουθενά για αγορά μεγάλης ποσότητας σε ν8-ν9 δυστυχώς... Τα δούλεψα συστηματικά φέτος (μετά από προτροπή σου) και μου έκαναν τα χατίρια σε όλους τους καιρούς και αποστάσεις!😉
Επίσης δεν βρίσκω τα Rio 32gr στα ίδια νούμερα σκαγιων, ούτε τα Β&Ρ mb32 classic. Καμιά πρόταση στα 32γρ για ΣΤΑΘΕΡΆ και αποδοτικά? Πχ Lambro 32gr A1, NSI gm3?
 
Back
Top