Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Τώρα ανάλογα τα οικονομικά σου.nsi classica,fiocchi pl , cheddite tordo,ariston,s.kill 32 red.
Τα fiocchi δεν τα έχω ρίξει ποτέ! Από ιταλικά πάντως, έριξα κάποια στιγμή στον πίνακα τα bornagi 32gr v9 και μου άρεσαν πολύ! Αυτά τα τελευταία, λένε τίποτα στο κυνήγι?!
 
Τα fiocchi δεν τα έχω ρίξει ποτέ! Από ιταλικά πάντως, έριξα κάποια στιγμή στον πίνακα τα bornagi 32gr v9 και μου άρεσαν πολύ! Αυτά τα τελευταία, λένε τίποτα στο κυνήγι?!
Ότι σου έγραψα εγγύηση και τα bornagi φοβερά, έφτιαχνε την σειρά από φυσίγγια της Beretta.
 
αλλά για έναν παράξενο λόγο όταν κλείνουν τα μαγαζιά βάζουν τα φυσέκια 3-4 ευρώ κάτω από την αναγραφόμενη τιμή για να μην πω περισσότερα..
Ίσως αυτό θα πρέπει να ναι το κέρδος τους για να είναι βιώσιμοι, που ουσιαστικά δεν είναι 3-4€ στη τσέπη, με το ζόρι θα κερδίσει καθαρά τα 2-2,5€ (???) Αλλά ίσως και λόγω της ανάγκης του ξεστοκαρίσματος να κοιτάνε και κάτω του κόστους την ρευστοποίηση των χρημάτων που έχουν δαπανήσει(???)
 
Last edited:
Όλα σε τούτη τη ζωή είναι υπερτιμημένα και το ποσό εξαρτάται από το πόσο αναγκαίο είναι για κάποιον κάτι, το χόμπι, το παιδί και τη γυναίκα τα πληρώνεις πάντα .Μια χονδροδεστατη προσέγγιση γιατί το δεύτερο είναι αν ότι υφίσταται πάνω σε αυτά είναι εισαγμενο στο χρηματιστήριο εκεί είσαι έρμαιο καθαρά συμφερόντων στην κατά τα άλλα δημοκρατική κοινωνία των εξαφανισμένων αξιών αρχών, φραγμών κτλ. Που νομίζει ο κόσμος ότι ζει .
 
Last edited:
Δεν τα βρίσκω πουθενά για αγορά μεγάλης ποσότητας σε ν8-ν9 δυστυχώς... Τα δούλεψα συστηματικά φέτος (μετά από προτροπή σου) και μου έκαναν τα χατίρια σε όλους τους καιρούς και αποστάσεις!😉
Επίσης δεν βρίσκω τα Rio 32gr στα ίδια νούμερα σκαγιων, ούτε τα Β&Ρ mb32 classic. Καμιά πρόταση στα 32γρ για ΣΤΑΘΕΡΆ και αποδοτικά? Πχ Lambro 32gr A1, NSI gm3?
Τα tordo μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη από τον εισαγωγέα και δεν ξέρει αν θα φέρει φέτος.
 
Τα tordo μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη από τον εισαγωγέα και δεν ξέρει αν θα φέρει φέτος.
Ότι θέλουν κάνουν ρε φίλε,αν είναι δυνατόν για να πουλήσει τώρα ότι θέλει αυτός,ο εισαγωγέας, θα τα κονομησει φέτος.
 
Τα tordo μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη από τον εισαγωγέα και δεν ξέρει αν θα φέρει φέτος.
Κρίμα πραγματικά... Βρήκα ένα πολύ καλό φυσίγγι, έριξα 2-3 κιβώτια φέτος με άριστα αποτελέσματα και ενδέχεται να μην εισαχθεί... Τι να πω...
 
Ότι θέλουν κάνουν ρε φίλε,αν είναι δυνατόν για να πουλήσει τώρα ότι θέλει αυτός,ο εισαγωγέας, θα τα κονομησει φέτος.
Οπότε αναγκαστικά, θα πάρω ο,τι βρω από τα υπόλοιπα... Πες μου και μια γνώμη για τα Α1 32 Lambro, γιατί από ορισμένους άκουσα θετικά σχόλια.
 
Οπότε αναγκαστικά, θα πάρω ο,τι βρω από τα υπόλοιπα... Πες μου και μια γνώμη για τα Α1 32 Lambro, γιατί από ορισμένους άκουσα θετικά σχόλια.
Πάρε ένα δύο κουτάκια από αυτά που θα διαλέξεις Δοκίμασε πρώτα αν σου αρέσουν μετα πάρε ποσότητα..... μην ακούς κανέναν
 
Οπότε αναγκαστικά, θα πάρω ο,τι βρω από τα υπόλοιπα... Πες μου και μια γνώμη για τα Α1 32 Lambro, γιατί από ορισμένους άκουσα θετικά σχόλια.
Και εμένα μου άρεσαν από Οκτώβριο και μετά,από τα λαμπρό σε αυτά τα γραμμάρια θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα και πιο σταθερά.
 
Πάρε ένα δύο κουτάκια από αυτά που θα διαλέξεις Δοκίμασε πρώτα αν σου αρέσουν μετα πάρε ποσότητα..... μην ακούς κανέναν
Αυτό κάνω γενικά. Ειδικά στα τσιχλοφυσιγγα που καταναλώνω πολλά τη σεζόν. Απλά το θέμα είναι να βρω κάτι σταθερό και να μην αλλάζουν κάθε λίγο και λιγάκι το σεταπ. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι τα Β&Ρ. Είχα πάρει 2 κούτες τη σεζόν 2022-2023 και μερικά ακόμα κουτιά σκόρπια. Επειδή τη σεζόν όμως εκείνη (2022-2023) δεν είχε τσίχλες, έριξα ελάχιστα. Μου έμεναν καμία 25 κουτιά και τα έριξα φέτος με πολύ καλά αποτελέσματα. Όταν πήρα όμως τα "φετινά", δεν είχαν καμία σχέση σε απόδοση με αυτά που είχα ρίξει από την προηγούμενη παρτίδα. Μπορεί να έχουν την ίδια πυρίτιδα, αλλά με διαφορετικό στήσιμο, οπότε να αλλάζουν τα χαρακτηριστικά τους... Κάτι τέτοια όμως, δεν μου αρέσουν! Έτσι, πήρα τα cheditte tordo 32gr και ησύχασε το κεφάλι μου!!! Το κακό όμως είναι ότι δεν τα βρίσκω πλέον...
 
Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι τα Β&Ρ. Είχα πάρει 2 κούτες τη σεζόν 2022-2023 και μερικά ακόμα κουτιά σκόρπια. Επειδή τη σεζόν όμως εκείνη (2022-2023) δεν είχε τσίχλες, έριξα ελάχιστα. Μου έμεναν καμία 25 κουτιά και τα έριξα φέτος με πολύ καλά αποτελέσματα. Όταν πήρα όμως τα "φετινά", δεν είχαν καμία σχέση σε απόδοση με αυτά που είχα ρίξει από την προηγούμενη παρτίδα.
🤭 🤭🤭( Σταματηηηηη!!! που είναι ο φιλαρακος μου)
 
Back
Top