Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ας κάνουμε ένα γκάλοπ.
Αν θέλουμε ΑΝΕΞΑΡΤΉΤΩΣ τιμής 32αρι για κυνήγι κυρίως περπατητό με ανοιχτα τσοκ πανω (εγώ έχω bell) και σε 9αρι... Και ένα φυσίγγι μόνο πάνω μας ανεξαρτήτως καιρού, από οτι γνωρίζουμε έως τώρα με τα setup που έχουν, πιο από τα παρακάτω και γιατί.
ΑΖ-20
NSI GM3
KALKO C7
LAMBRO A1


υ.γ. προσωπικά κυνηγάω τα τελευταίο 20 χρόνια με το Β&Ρ ΜΒ32 ....αλλά τώρα πια δεν τα βρίσκεις οπότε ψάχνω εναλλακτική.
Tordo 32
A1 34
206 formula 33
Με τη σειρά αυτή.
 
Ας κάνουμε ένα γκάλοπ.
Αν θέλουμε ΑΝΕΞΑΡΤΉΤΩΣ τιμής 32αρι για κυνήγι κυρίως περπατητό με ανοιχτα τσοκ πανω (εγώ έχω bell) και σε 9αρι... Και ένα φυσίγγι μόνο πάνω μας ανεξαρτήτως καιρού, από οτι γνωρίζουμε έως τώρα με τα setup που έχουν, πιο από τα παρακάτω και γιατί.
ΑΖ-20
NSI GM3
KALKO C7
LAMBRO A1


υ.γ. προσωπικά κυνηγάω τα τελευταίο 20 χρόνια με το Β&Ρ ΜΒ32 ....αλλά τώρα πια δεν τα βρίσκεις οπότε ψάχνω εναλλακτική.
Τα Β&P MB 32 ενημερωτικα τα εχει ο Καλκατζακος Αθηνων.Εφερε φετινη παραγγελια .
Εχει φερει και τα NSI GM 3 επισης.
Προσωπικα πηρα απο 2 κουτια εκαστο και θα τα κανω δοκιμη και συγκριτικο
με benelli.
 
Tα τελευταια τα ειχα παρει απο Παρδαλακη το 22 (περσι ημουν εκτος Ελλαδος κ εχασα απ τις καλυτερες χρονιες), 30 κουτια € 7,80 !!! Τωρα € 10,80 !!!!! Βεβαια εδω κατι Ελληνικα σαπακια με ισπανικες εχουν € 10 ... αρα ειναι value for money για τα υλικα που εχουν.
 
Τα Β&P MB 32 ενημερωτικα τα εχει ο Καλκατζακος Αθηνων.Εφερε φετινη παραγγελια .
Εχει φερει και τα NSI GM 3 επισης.
Προσωπικα πηρα απο 2 κουτια εκαστο και θα τα κανω δοκιμη και συγκριτικο
με benelli.
τα Β&Ρ τα κυνηγαμε στην παρεα 20+ χρονια, δεν θα αλλαξεις φυσιγγι!! Αλλα δεν ειναι για ζεστες.
 
Μην αγχώνεσαι με ταχύτητες. Θα ρίξεις μερικά θα βρεις προσκοπευσεις και θα είσαι κομπλέ. Πάντως το φυσιγγι σκοτώνει και σκοτώνει καλά.
Αν και δεν το συνηθίζω να αγοράζω από τώρα για τις τσίχλες, πήρα μερικά κουτιά Navaro 30gr 9άρια να μου βρίσκονται.
Έχω και μεινεμένα από πέρσι καμπόσα Sipe 8 & 9 και νομίζω ότι με το ρυθμό που ρίχνω (δυστυχώς πλέον μόνο απογευματινά) θα περάσω πολύ καιρό.
Αν έχει φέτος πουλιά και επαναληφθεί η περυσινή μου ευστοχία είναι τουλάχιστον 120 πουλιά. Για τόσα πάω. Δεν χρειάζομαι άλλα.
Καλή (κυνηγητική) χρονιά να έχουμε!
 
Back
Top