Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ότι χειρότερο έχω ρίξει, προ 10ετίας+ είχαμε πάρει με τον μπρο 2 κούτες......τα μετονομάσαμε σε κρότου-αίματος
Πέρσι κατάφερα και απαλλάχτηκα από δαύτα, τα έδωσα πεσκέσι σε φίλο στο χωριό που ρίχνει τα πάντα σαν μηχανή του κιμά
εγω ποτε δεν ειχα παραπονο αλλα απο 5,50 ε που τα περναμε 11,50ε τωρα και πανω με φθηνα υλικα και μαλλον φετος με psb1 ,οχι ευχαριστω.
 
εγω ποτε δεν ειχα παραπονο αλλα απο 5,50 ε που τα περναμε 11,50ε τωρα και πανω με φθηνα υλικα και μαλλον φετος με psb1 ,οχι ευχαριστω.
Κι ενω τα navaro32 του Ρουμελιωτη και τα περισσοτερα 32αρια nsi εχουν απο 9-10.50 euro
 
εγω ποτε δεν ειχα παραπονο αλλα απο 5,50 ε που τα περναμε 11,50ε τωρα και πανω με φθηνα υλικα και μαλλον φετος με psb1 ,οχι ευχαριστω.
Τι,,......θα κάθεται κάθε τρεις μήνες να αλλάζει τιμές?😁......μία και καλή. Όσον αφορά τα υλικά και εγώ το ίδιο θα έκανα."Ορέ που πάμε ορέ που παμε?"
 
Τι,,......θα κάθεται κάθε τρεις μήνες να αλλάζει τιμές?😁......μία και καλή. Όσον αφορά τα υλικά και εγώ το ίδιο θα έκανα."Ορέ που πάμε ορέ που παμε?"
Άσε που μαζί με τις τσίχλες μπαίνουν και οι νέες παραλαβές, μαζί ταξιδεύουν
 
Μην σκε

Μην ανησυχείτε για φέτος! Ένα κουτάκι την εβδομάδα θα καίμε και ευχαριστώ θα λέμε....
Εγώ είμαι αισιόδοξος..έστω και δύο- τρεις μέρες πέρασμα βαρβατο θα γίνει,όπως κάθε χρόνο εδώ. Αλλά πλέον δε με νοιάζει, πόσες θα έχει και πότε θα έρθουν.. περισσότερο με νοιάζει ο καιρός. Χρειαζόμαστε ΧΕΙΜΏΝΑ με κακαλα!
 
Εγώ είμαι αισιόδοξος..έστω και δύο- τρεις μέρες πέρασμα βαρβατο θα γίνει,όπως κάθε χρόνο εδώ. Αλλά πλέον δε με νοιάζει, πόσες θα έχει και πότε θα έρθουν.. περισσότερο με νοιάζει ο καιρός. Χρειαζόμαστε ΧΕΙΜΏΝΑ με κακαλα!
Χρειαζομαστε χειμωνα με κακαλα διοτι εδω στην Κορινθια που ειμαι εγω θα πουμε το νερο νερακι και απο θηραματα ας ειμαστε καλα χιλιομετρα εχουμε μαθει να γραφουμε καθε χρονο .
 
Χρειαζομαστε χειμωνα με κακαλα διοτι εδω στην Κορινθια που ειμαι εγω θα πουμε το νερο νερακι και απο θηραματα ας ειμαστε καλα χιλιομετρα εχουμε μαθει να γραφουμε καθε χρονο .
Αν δεν ρίξει χιόνι πάλι φέτος στα βουνα το 90% της Ελλάδας θα πει το νερό νεράκι...
 
Χρειαζομαστε χειμωνα με κακαλα διοτι εδω στην Κορινθια που ειμαι εγω θα πουμε το νερο νερακι και απο θηραματα ας ειμαστε καλα χιλιομετρα εχουμε μαθει να γραφουμε καθε χρονο .
Κάθε χρόνο και χειρότερα.. θυμάμαι από παιδάκι τις πυκνές ομίχλες που αν δεν πήγαινε 8 το πρωί δε σπαγανε το πρώτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου.Πρωτοβροχια από 15αυγουστο να εξαφανίζονται όλα τα τρυγόνια στην έναρξη. Και βροχές του Σεπτέμβρη που καθηζαν τα τρυγόνια και τα ορτύκια και γινόταν πόλεμος. Στα πρώτα περδικοκυνηγια να ξεκολλάνε οι πέτρες από τα νερά που τις γυμνωναν από το χώμα και αρχές Οκτώβρη το πρώτο Τσιν από τσίχλα να περνά στα 50-60-70 μέτρα ύψος.. πλέον όλα είναι της μιας μέρας.. θα βρέξει μια μέρα σε σημείο πλημμύρας, θα κάτσουν τρυγόνια και ορτύκια μια μέρα και οι περισσότεροι δε θα το ξέρουμε, οι λαγκαδιές στέγνωσαν, ( ακόμα και νερό για τους σκύλους κουβαλάω στην Πέρδικα,που παλιά ήξερα τα σημεία που θα περάσω να πιούν νερό) και οι τσίχλες κάνουν την εμφάνιση τους μετά τις 20 του Οκτώβρη με ότι ναναι συνθήκες..δε μπάνα έχει Βορειά δέκα μέρες και να είσαι εκεί κάθε μέρα,πέρσι πέρναγαν συνεχόμενα 7 μέρες με νοτιά! Έχει λολαθει η φύση..
 
Εγώ είμαι αισιόδοξος..έστω και δύο- τρεις μέρες πέρασμα βαρβατο θα γίνει,όπως κάθε χρόνο εδώ. Αλλά πλέον δε με νοιάζει, πόσες θα έχει και πότε θα έρθουν.. περισσότερο με νοιάζει ο καιρός. Χρειαζόμαστε ΧΕΙΜΏΝΑ με κακαλα!
Δεν με καίει το πέρασμα...Εμένα μου αρέσει να τις πελεκαω λίγες λίγες μετά. Αλλά αν έχει χειμώνα ότι και περασματα να κάνει όλο και καμιά θα φαίνεται!
 
1 κουτάκι στο σύνολο τριών κυνηγιών, την εβδομάδα. Να τα λέμε αυτά. Μην φουντώνει η ελπίδα μάταια.
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια.Χωρις ελπιδα στην ζωη ειμαστε χαμενοι απο χερι.Και ας ειμαστε
αισιοδοξοι δεν κοστιζει κατι καλο μας κανει.Για να το πω και αλλιως θαρθουν τα πουλακια παλι και φετος και θα το φανε το φυστικι τους.
 
Το Ναβάρο 32 έχει 8,30 στον Αλλαγιάννη.. .το ποιο οικονομικό 32γρ.της αγοράς
Είναι καλό Ηλία για τα navaro 30 που πήρα 10 κουτιά θα τα δώσω στο ξάδελφο παρόλο.που φαίνονται πολύ καλά που έριξα αλλά δεν τα ρίχνει η guerini μαλακίζεται μια έτσι μια αλλιώς να πάρω λίγο δυνατότερα ,αξίζουν τα navaro 32 έχεις άποψη ?
 
Back
Top