Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
πρωινο?γεναρη?
Μεχρι μηδενικους βαθμους πολλες φορες(-4) οχι πιο κατω 24-28 φοβερα πολλες φορες
Ομως
Δεν ειχαν πολυ ψηλες ταχυτητες μεχρι 410 μετρα το πολυ ειχαν!

Και παντα ειμουν σε πολυ ψηλα υψομετρα 1000+
Πεζει ρολο!


Αυλοι 18.5
Τσοκ 4-2
 
Α302 με ν8 στα 20μ δεν σκοτώνει τσίχλες, με ν9 σκοτώνει.
Λογικά σταμάταγαν τα σκάγια στο τομάρι.
Δημοσιογράφος είσαι και κρατιέται από λέξεις για να βγάλεις συμπέρασμα η δεν μπορείς να κατανοήσεις το συνολικό νόημα από τα γραφόμενα του καθενός.Το θέμα είναι ότι το ίδιο φυσίγγι σε άλλο νουμ δεν απέδιδε για να καταλάβεις τι γράφω και ναι με το 8αρι δε σκότωνε προφανώς με μεγάλη ευθύνη στο φυσίγγι αλλά δεν είναι κάνα θεϊκό ντουφέκι η 302.
 
Ε

Ενα citory 71 εκ 1-2 σταθερό ζήτημα να έριξε 150 φυσίγγια
Το είχε φιλος απο Αμερική και μου λέει δυο φορές το έβγαλα Αμερική για παπια
Και εγώ που έριξα 4-5 κουτια
Του 80 νομίζω είναι
Ντούφεκος!!!
Ποιότητα άλλης εποχής, που η οπλουργική τέχνη ήταν πάνω από το μάρκετινγκ των εταιρειών...
Έχει και σταθερά τσόκ...έρωτας!!!
Με τα διασποράς-υπερδιασπορας που κυκλοφορούν ντουφεκάς από τα 10 έως τα 45+ μέτρα χωρίς περιορισμούς...

Με 2 καλά χέρια-ματιά...στα μπασίματα της φάσσας-τσίχλας τον άλλο μήνα...εργαλείο...

Στο περπατήτο (ίσως) κουράζει, στο κουβάλημα, γιατί πρέπει να είναι 3,5- 3,6 κιλά +
 
Δεν τον άκουσες τον Σταμάτη πέρσι να φορτώσεις στα 7,90€ nike........ .yel. .yel.


View attachment 90753
Τι γυρευεις στο θεμα αυτο μαστορα Παρασκευη πριν την εναρξη τιυ λαγου;

Βρηκες τα καθαριστικα;
Θα παρεις το ελαφακι;
Εφτιαξες την ζωνη του πατερα;
Θα πεσει ψησιμο στην καλυβα;
.big smile.
 
Τι γυρευεις στο θεμα αυτο μαστορα Παρασκευη πριν την εναρξη τιυ λαγου;

Βρηκες τα καθαριστικα;
Θα παρεις το ελαφακι;
Εφτιαξες την ζωνη του πατερα;
Θα πεσει ψησιμο στην καλυβα;
.big smile.

Μπήκα να πειράξω λίγο το φιλαράκι μου τον @outlander πάω και εγώ να διαβάσω το τοπικ έτσι όπως είχα να μπω μέρες και έπεσα πάνω του. Εεεεε δεν κρατήθηκα 🤣 🤣
 
Γράφουμε στο θέμα φυσίγγια αλλά θα αναφερθώ σε μια ομάδα κυνηγών συγγενών όλα τα αδέλφια κυνηγοί και αρωστοι με τις μπενελι . Benelli federico συλλεκτική benelli 121 benelli 123 special benelli κρύο benelli black eagle. Αλλά ότι και να τους πεις ποτέ δεν φεύγει από το μυαλό τους όταν είχαν φέρει από αμερική κατευθείαν μία 1100 magnum ακόμη και τώρα είναι γέροι και λένε εκεί που σκότωνε η remington δε σκοτώνει καμιά άλλη και φυσίγγια ποτέ δεν αγόραζαν του κιλού όπως κάνει η πλειοψηφία αγοράζει ότι φθηνότερο
 
Τι γυρευεις στο θεμα αυτο μαστορα Παρασκευη πριν την εναρξη τιυ λαγου;

Βρηκες τα καθαριστικα;
Θα παρεις το ελαφακι;
Εφτιαξες την ζωνη του πατερα;
Θα πεσει ψησιμο στην καλυβα;
.big smile.

Είναι νωρίς ακόμα.
Μόνο ελαφάκι.
Φέτος ο φαδερ θα ρίξει χειροποίητα ;).
Εννοείται.
 
Back
Top