Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ότι έβαζαν κ οι Λάμπρου,GT...
Mε την prima ήταν απίθανα τα euromix...
Εγώ αναφέρομαι στο '06-'08 τοτε είχα παρει λιγα κουτιά σε 8/9 κ 9/10...
Περπατητο κ απογευματινό με το δικαννο τα εριξα κ ήταν κ μαλακά θυμάμαι...

Μετά από χρόνια τα ξαναπηρα με 12mm μέταλλο πλεον κ gm3 αλλά δεν.......

Βεβαίως κ δεν μπορώ να αποδώσω ευθυνες στην πυριτιδα για τι παιζουν κ άλλα ρόλο...
Δεν μπορω να θυμηθω χρονολογια.Θα το προσδιοριζα στο '04-'06.Το ιδιο καλο ηταν και το τορντο το πορτοκαλι.Το εριχναν 2 φιλοι και το ειχαν 'θεοποιησει' αυτο το φυσιγγι.Οποτε βρισκομαστε για κυνηγι παντα αναφερονται σε αυτο.Μετα με gm3 ηταν πολυ υποδεεστερα και τα δυο και φυσικα δεν θεωρω οτι φταιει η πυριτιδα αλλα το στησιμο!
 
Δεν μπορω να θυμηθω χρονολογια.Θα το προσδιοριζα στο '04-'06.Το ιδιο καλο ηταν και το τορντο το πορτοκαλι.Το εριχναν 2 φιλοι και το ειχαν 'θεοποιησει' αυτο το φυσιγγι.Οποτε βρισκομαστε για κυνηγι παντα αναφερονται σε αυτο.Μετα με gm3 ηταν πολυ υποδεεστερα και τα δυο και φυσικα δεν θεωρω οτι φταιει η πυριτιδα αλλα το στησιμο!
Οι πυριτιδες ποτέ δε φταίνε,τα φτηνιαρικα ή μάλλον να το θέσω αλλιώς, τα λάθος στησίματα φταίνε!!
 
Εγω φετος θα παιξω αποκλειστικά με nsi gt28.το θεωρω υπερβολικο να βαραω τσιχλες με 32 γραμμαρια πια.κ λογω τιμων κ λογω καιρου που δυστηχως γινεται ολο κ πιο καλοκαιρι.οσοι ριχνετε ακομα σας θαυμαζω
 
Αν δε ρίχνεις 52 γρ με δίκανο 2600 βάρος δε ξέρεις τι σημαίνει πόνος!
Είχα γνωρίσει ένα παλικάρι σε ένα πρωινο τσίχλας Όπως μιλούσαμε
Κάποια στιγμή περνανε 2-3 σηκώνω το όπλο ήταν λίγο μακρυά και το σκεφτόμουν ακου απο δίπλα μου μπαμ χραπα χρουπα μπαμ χραπα χρουπα μπαμ πιάνω τα αυτιά μου μέχρι τα αρχιδια έφτασε ο πόνος τρελάθηκα
Τι ρίχνεις του λέω και έπιανα τα αυτιά είχα δακρύσει
Και το κράτησα ενθύμιο στο μαγαζί το έχω ακόμα
 

Attachments

  • IMG_3708.jpeg
    IMG_3708.jpeg
    354,7 KB · Προβολές: 90
Είχα γνωρίσει ένα παλικάρι σε ένα πρωινο τσίχλας Όπως μιλούσαμε
Κάποια στιγμή περνανε 2-3 σηκώνω το όπλο ήταν λίγο μακρυά και το σκεφτόμουν ακου απο δίπλα μου μπαμ χραπα χρουπα μπαμ χραπα χρουπα μπαμ πιάνω τα αυτιά μου μέχρι τα αρχιδια έφτασε ο πόνος τρελάθηκα
Τι ρίχνεις του λέω και έπιανα τα αυτιά είχα δακρύσει
Και το κράτησα ενθύμιο στο μαγαζί το έχω ακόμα
Εμένα ο γαμπρός μου έριχνε κάτι 3" στις τσίχλες, έτσι, γιατί τα είχε πολύ καιρό...του είπα πως είναι καιρός να ξαναμπαρκαρει, σε χαλάει η στεριά!
 
Back
Top