Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τέτοιου μεγάλου ονόματος.Εχεις ενα προϊόν που ξυρίζει (Τουλαχιστον για εμένα) και το χαλάς.Δεν γίνεται να μην έφτασε στο αυτί του Ναυπλιώτη ότι έφτιαξαν ένα φυσίγγι για γάμους.
Γιατί δεν το φτιάχνεις όπως ήταν?Δεν έβρισκες υλικά?Καλύτερα να το σταματήσεις.
Εκεί στον βλητικο σταθμό δεν το δοκίμασαν?
Ο βλητικος σταθμός λέει την μιση αλήθεια και πρέπει να δοκιμαστεί και στο κυνήγι?Κάντο και αυτό πριν λανσάρεις ένα τελείως διαφορετικό προϊόν και ξενερώσεις τόσο κόσμο.
Άσχημο όντως αυτό. Για 6-7 χρόνια, το βασικό μου τσιχλοφυσιγγο ήταν το express. Δεν με είχε απαγορεύσει ποτέ. Ούτε σε κρύο ούτε σε ζεστή ούτε σε υγρασία κτλ. Μετά από τη "φόλα" εκείνη, απλά δεν...
 
Παίρνω ένα κουτί silver32 Ν9 κάποτε και πάω στο Τιτάν για απογευματινό.Εχω μαζί το zabala classic century... Ρίχνω 12 φυσίγγια και παίρνω 10 τσίχλες.Το υπόλοιπο το μοιράζω στην παρέα με τα ίδια αποτελέσματα.Βαζουμε παραγγελία και πετάγεται η μαυρογατα και λέει να πάρουμε 8αρια.Ρε αμάν...ρε ζαμάν ... τίποτα!Ο ίδιος άνθρωπος,το ίδιο ντουφέκι,ο ίδιος τόπος και το κλαμπανι ορχήστρα ρε!
για τον Χαρη προκειται?
 
Νομίζω από το 2016 και μετά ήταν για φαπες
Ποιο πριν ήταν. Το 12 μάλλον επειδή ψαχτηκα και βρήκα τα ναβαρο30. Το 16 στην αρχή της χρονιάς ηταν καλό το euromix και ξαναπήρα 500αδα. Σκοτωνε καλά. Κάπου πριν τις γιορτές ξαναπήρα 500αδα και ήταν επιεικώς ήταν τα πανηγύρια....Εκεί ήρθε το οριστικό Χ στον κατασκευαστή....
 
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τέτοιου μεγάλου ονόματος.Εχεις ενα προϊόν που ξυρίζει (Τουλαχιστον για εμένα) και το χαλάς.Δεν γίνεται να μην έφτασε στο αυτί του Ναυπλιώτη ότι έφτιαξαν ένα φυσίγγι για γάμους.
Γιατί δεν το φτιάχνεις όπως ήταν?Δεν έβρισκες υλικά?Καλύτερα να το σταματήσεις.
Εκεί στον βλητικο σταθμό δεν το δοκίμασαν?
Ο βλητικος σταθμός λέει την μιση αλήθεια και πρέπει να δοκιμαστεί και στο κυνήγι?Κάντο και αυτό πριν λανσάρεις ένα τελείως διαφορετικό προϊόν και ξενερώσεις τόσο κόσμο.
+100
 
Το έχω γράψει σε παλαιότερα ποστ... Με express 32 από 2 διαφορετικές παρτίδες βέβαια. Η "παλιά" τότε σε ν9 με βύσμα gualandi να γαζωνει και η "νέα" με βύσμα sg σε ν8 να μην τραβάει καθόλου. Ίδια μέρα, ίδια ώρα, ίδιες αποστάσεις!! Όμως, ήταν άλλη παρτίδα και σεταπ!!!! Το τονίζω αυτό!
SG= Super Gualandi, το ίδιο βύσμα είναι. Μήπως εννοείς κάποιο άλλο;
 
SG= Super Gualandi, το ίδιο βύσμα είναι. Μήπως εννοείς κάποιο άλλο;
Ίσως. Τα ν9 είχαν το ίδιο βύσμα που χρησιμοποιεί πλέον η Lambro, ενώ το ν8 είχαν ένα που έμοιαζε με sg. Στην αναζήτηση στο Google τουλάχιστον, το άλλο μου φάνηκε σαν sg. Δεν είμαι ιδιογομωτης οπότε μπορεί να κάνω λάθος!😅
 
Να ήξερες πόσες φορές πέταξα τσίχλες πίσω του για να μην στεναχωρηθεί όταν ψάξει...
Μα καλά τον είδα εγώ μια μέρα με 5 τσίχλες κρεμασμένες, ενώ βαρούσε κιτρινομύτηδες στις κουμαριές
Πουστρακια
Σπύρο με αυτόν που έμπλεξες θα αρχίσεις να τον περνς κυ σι
 
Ίσως. Τα ν9 είχαν το ίδιο βύσμα που χρησιμοποιεί πλέον η Lambro, ενώ το ν8 είχαν ένα που έμοιαζε με sg. Στην αναζήτηση στο Google τουλάχιστον, το άλλο μου φάνηκε σαν sg. Δεν είμαι ιδιογομωτης οπότε μπορεί να κάνω λάθος!😅
Λαμπρο φυσηγγια με sg ..δεν έχω βρει ποτέ στην Ζωή μου... δύο βύσματα αλλάζει η gt η jiovvani
 
Λαμπρο φυσηγγια με sg ..δεν έχω βρει ποτέ στην Ζωή μου... δύο βύσματα αλλάζει η gt η jiovvani
Ναι αυτό εννοώ! Το ν9 είχε το ίδιο βύσμα με αυτό που βάζουν πλέον στα Lambro, ενώ το ν8 από την άλλη παρτίδα είχε sg. Μιλάω πάντα για express 32. Οτι μου έτυχαν 2 διαφορετικές παρτίδες με άλλα βύσματα.
 
Ναι αυτό εννοώ! Το ν9 είχε το ίδιο βύσμα με αυτό που βάζουν πλέον στα Lambro, ενώ το ν8 από την άλλη παρτίδα είχε sg. Μιλάω πάντα για express 32. Οτι μου έτυχαν 2 διαφορετικές παρτίδες με άλλα βύσματα.
Α οκ...ότι βρουν γεμηζουν
 
Μιλαω για αρκετα χρονια πισω.Οταν πρωτοβγηκε σε μπλε καλυκα(πριν ηταν σε μαυρο)και ειχε 8αρι παφυλα.δεν ξερω τι συγκεντρωτηρα ειχαν τοτε!Για να καταλαβεις πριν ποσα χρονια μιλαμε τα περναμε 3ευρω το κουτι!!!
Ότι έβαζαν κ οι Λάμπρου,GT...
Mε την prima ήταν απίθανα τα euromix...
Εγώ αναφέρομαι στο '06-'08 τοτε είχα παρει λιγα κουτιά σε 8/9 κ 9/10...
Περπατητο κ απογευματινό με το δικαννο τα εριξα κ ήταν κ μαλακά θυμάμαι...

Μετά από χρόνια τα ξαναπηρα με 12mm μέταλλο πλεον κ gm3 αλλά δεν.......

Βεβαίως κ δεν μπορώ να αποδώσω ευθυνες στην πυριτιδα για τι παιζουν κ άλλα ρόλο...
 
Όχι τόσο μεγάλη διαφορά. Ας πούμε από 8 σε 9 που θεωρητικά σε αποστάσεις 25 μέτρων δεν θα έπρεπε να έχει διαφορά. Μου έχει τύχη με εμπορικά φυσίγγια και συγκεκριμένα του δορκα το express 32 ενώ με το 8 ήμουν καλά με το 9 μέσα στην ίδια μέρα δεν μπορούσα να καταβάλλω τίποτα. Δεν εφταιγε η αποσταση γτ στα 25 μέτρα καο τα δυο σκοτώνουν το ίδιο.
Ε κι όμως έχει ...είναι αυτό που λέμε τι νούμερο ρίχνετε στο τρυγόνι;; Και ο ένας θα σου πει 9 , ο άλλος 8 και ο παραλλος νούμερο 7. Παίζει ρόλο η συνήθεια και που νιώθουμε εμείς κομπλέ..
 
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τέτοιου μεγάλου ονόματος.Εχεις ενα προϊόν που ξυρίζει (Τουλαχιστον για εμένα) και το χαλάς.Δεν γίνεται να μην έφτασε στο αυτί του Ναυπλιώτη ότι έφτιαξαν ένα φυσίγγι για γάμους.
Γιατί δεν το φτιάχνεις όπως ήταν?Δεν έβρισκες υλικά?Καλύτερα να το σταματήσεις.
Εκεί στον βλητικο σταθμό δεν το δοκίμασαν?
Ο βλητικος σταθμός λέει την μιση αλήθεια και πρέπει να δοκιμαστεί και στο κυνήγι?Κάντο και αυτό πριν λανσάρεις ένα τελείως διαφορετικό προϊόν και ξενερώσεις τόσο κόσμο.
Ποιο βλητικο σταθμό βρε φίλε μου...που δοκιμάζουν τα μονοβολα στα 20 και στα 25 μέτρα..δουλευομαστε ;; Ο άλλος έλεγε πέρα από τα όρια και το κουτί έγραφε για μεσαίες αποστάσεις. Και την επόμενη χρονιά ξανα λένε το ίδιο ,πέρα από τα όρια,μέχρι τα 50 μέτρα..
 
Back
Top