Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Στα "μπασιματα" φετος δοκιμασα τα cheddite tordo νο8 και τα lambro a1 special 32 νο8 με
το δειγμα να ειναι μικρο ,καμια 60αρια πουλια πηρα ολες τις μερες.
Στην αρχη εριξα το tordo και δεν τα βρηκα τοσο μαζι του, ειχε μια περιεργη κοφτη αισθηση ανακρουσης και μου φανηκε λιγο αργο. Σε μερικα ξεπουπουλιασματα μπορει να ημουν εγώ ορτσα.
Στη συνέχεια έχοντας να ριξω lambro απ τα καλα euromix ημουν προκατειλημμένος απεναντι στο a1 αλλα με διέψευσε πανηγυρικά. Το φυσιγγι για τον καλο καιρο που επικρατουσε ηταν εξαιρετικο πραγματικά! Μαλακο, φονικο ακομα και με ανοιχτά τσοκ τα πουλια επεφταν ολα ξερα. Αν το ηξερα θα αγοραζα κι αλλα με περσινή τιμη αλλα δεν ειχα εμπιστοσύνη
και τα 2 ειναι απο τα καλα 32 αρια δωσε και αλλες ευκαιριες στο τορντο δεν ειναι αργο πιο πολυ απο το α1.το α1 απο περσι οντως πολυ καλο και για περπατητο και για καρτερι.
 
δλδ η Α1 ειναι καλυτερη? ρωταω γιατι στον καλκατζακο εχει ενα 10λεπτο διαφορα.
ολα ειναι θεμα παντρεματος ,μια μπαρουτι μονη της δεν σημαινει οτι θα σκοτωσει μονη της αμα δεν βρεις το σωστο set up o ιδιογομοτης η ο κατασκευαστης.
 
ολα ειναι θεμα παντρεματος ,μια μπαρουτι μονη της δεν σημαινει οτι θα σκοτωσει μονη της αμα δεν βρεις το σωστο set up o ιδιογομοτης η ο κατασκευαστης.
Όχι λέω σαν εμπορικα φυσίγγια είναι "αργα" είναι "γρήγορα" οποία πυρίτιδα είναι ποίο "βρομικη" αυτό λέω.
 
Όχι λέω σαν εμπορικα φυσίγγια είναι "αργα" είναι "γρήγορα" οποία πυρίτιδα είναι ποίο "βρομικη" αυτό λέω.
και τα 2 ειναι πολυ καλα φυσιγγια ,τωρα το αργα και γρηγορα ειναι και στο πως σκοπευεις και τουφεκας,πρεπει να δεις πιο σου ταιριαζει περισοτερο [.και τα 2 εχουν πολυ καλη καυση.]
 
Έψαχνα για τα Navaro 30 gr και ήταν άφαντα, όπως και τα Hit.
Κατ΄ ανάγκη πήρα αυτά που βρήκα. Τα NSI CLASSICA LIGHT 30gr.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ φονικό, φυσιολογικές συγκεντρώσεις (όχι ιδιαίτερα συγκεντρωτικό), ελάχιστη ανάκρουση και χαμηλός κρότος. Γεμισμένο με C7 που φαίνεται ότι του ταίριαξε.
Με 3 * σε αποστάσεις περ. 30-35 m είχα εξαιρετικό σκορ και όλα ξερά και αμάτωτα.
Βέβαια δεν έχω ρίξει αρκετά (χθες άνοιξα το 2ο κουτάκι), τουλάχιστον με το ζεστό καιρό των ημερών έπαιξα στο 70-75%.
 
Πο
Έψαχνα για τα Navaro 30 gr και ήταν άφαντα, όπως και τα Hit.
Κατ΄ ανάγκη πήρα αυτά που βρήκα. Τα NSI CLASSICA LIGHT 30gr.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ φονικό, φυσιολογικές συγκεντρώσεις (όχι ιδιαίτερα συγκεντρωτικό), ελάχιστη ανάκρουση και χαμηλός κρότος. Γεμισμένο με C7 που φαίνεται ότι του ταίριαξε.
Με 3 * σε αποστάσεις περ. 30-35 m είχα εξαιρετικό σκορ και όλα ξερά και αμάτωτα.
Βέβαια δεν έχω ρίξει αρκετά (χθες άνοιξα το 2ο κουτάκι), τουλάχιστον με το ζεστό καιρό των ημερών έπαιξα στο 70-75%.
Πόσο τα βρήκες φίλε μου;
 
Έψαχνα για τα Navaro 30 gr και ήταν άφαντα, όπως και τα Hit.
Κατ΄ ανάγκη πήρα αυτά που βρήκα. Τα NSI CLASSICA LIGHT 30gr.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ φονικό, φυσιολογικές συγκεντρώσεις (όχι ιδιαίτερα συγκεντρωτικό), ελάχιστη ανάκρουση και χαμηλός κρότος. Γεμισμένο με C7 που φαίνεται ότι του ταίριαξε.
Με 3 * σε αποστάσεις περ. 30-35 m είχα εξαιρετικό σκορ και όλα ξερά και αμάτωτα.
Βέβαια δεν έχω ρίξει αρκετά (χθες άνοιξα το 2ο κουτάκι), τουλάχιστον με το ζεστό καιρό των ημερών έπαιξα στο 70-75%.
Μπράβο Γιάννη, κι εγώ πήρα μία κούτα για το δικαννο, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα, οπότε χαίρομαι που ακούω καλά σχόλια. Κανονικά εδώ και χρόνια ρίχνω τα 32άρια τα Classica με την καραμπίνα, οπότε ήταν το πιο λογικό για μένα να δοκιμάσω και τα Light θεωρώντας ότι θα είναι στημένα με παραπλήσια λογική. Εκτός και αν εκμεταλλεύονται το πιασάρικο όνομα του Classica για να πλασάρουν το καινούργιο τους φυσίγγι μετά την κατάργηση του ΟΚ
 
Τετάρτη απογευματινή που δεν είδα ούτε τσίχλα βασικά δεν ακούστηκε τουφεκιά πουθενά για να μην σπάσω το τουφέκι βρήκα για καλή μου τύχη ένα μπιτονακι Άλεξ η δοκιμή σου κύλινδρος μαμά φυσίγγι skeet 9 μισό lambro serie 2 32 μέτρα απόσταση νομίζω δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο
 

Attachments

  • Screenshot_20221108_175518_com.droid27.transparentclockweather.huawei.jpg
    Screenshot_20221108_175518_com.droid27.transparentclockweather.huawei.jpg
    116,2 KB · Προβολές: 114
  • IMG_20221108_175136.jpg
    IMG_20221108_175136.jpg
    266,7 KB · Προβολές: 116
Μπράβο Γιάννη, κι εγώ πήρα μία κούτα για το δικαννο, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα, οπότε χαίρομαι που ακούω καλά σχόλια. Κανονικά εδώ και χρόνια ρίχνω τα 32άρια τα Classica με την καραμπίνα, οπότε ήταν το πιο λογικό για μένα να δοκιμάσω και τα Light θεωρώντας ότι θα είναι στημένα με παραπλήσια λογική. Εκτός και αν εκμεταλλεύονται το πιασάρικο όνομα του Classica για να πλασάρουν το καινούργιο τους φυσίγγι μετά την κατάργηση του ΟΚ
Παντελή, ζήτησα και τα Ok που τα είχα δοκιμάσει στο παρελθόν και μου άρεσαν, αλλά εκτός του ότι οι τιμή τους ήταν για ...36άρια, δεν τα είχε κιόλας. Περίπου την ίδια γεύση μου έδωσαν κι αυτά και ίσως και καλύτερη. Πήρα 2 κουτάκια για δοκιμή και θα ξαναπάρω, αν και φοβάμαι ότι με την εφετινή κακοτσιχλία θα μου περισσέψουν....
 
Έψαχνα για τα Navaro 30 gr και ήταν άφαντα, όπως και τα Hit.
Κατ΄ ανάγκη πήρα αυτά που βρήκα. Τα NSI CLASSICA LIGHT 30gr.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ φονικό, φυσιολογικές συγκεντρώσεις (όχι ιδιαίτερα συγκεντρωτικό), ελάχιστη ανάκρουση και χαμηλός κρότος. Γεμισμένο με C7 που φαίνεται ότι του ταίριαξε.
Με 3 * σε αποστάσεις περ. 30-35 m είχα εξαιρετικό σκορ και όλα ξερά και αμάτωτα.
Βέβαια δεν έχω ρίξει αρκετά (χθες άνοιξα το 2ο κουτάκι), τουλάχιστον με το ζεστό καιρό των ημερών έπαιξα στο 70-75%.
Βύσμα GT ή δύο τεμαχίων;
 
Back
Top