Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Καλημέρα!
Δουλέυω μέχρι να τελειώσουν τα Lambro Sporting 28gr. και μου αφήνουν πολύ κάπνα στη κάννη,
συμβαίνει και σε εσας η έπεσα σε παρτίδα καπνιστή.
ειναι κατασκευασμενα ετσι για να καπνιζουνε της τσιχλες!
 
απο ποιον νικο?και ποσο φετος?
Δουβρης Γιωργος . Ειχε βιοτεχνια ο πατερας του και τη συνεχισε και αυτος Περσι ειχα παρει τσιχλιφυσιγγα και θεριζαν στο περασμα .Τιμες δεν θυμαμε.Προχθες ειμουνα στο μαγαζι του και τα λεγαμε .Φετος εβγαλε ενα πολυ καλο λαγοφυσγγο με PSB 2 μαθαινω καλα λογια Παντα απο εδω ψωνιζα φυσιγγια .Ειχαμε παλιοτερα 5 βιοτεχνες και παραρτημα του Κουτουμανου .Ριχναμε 10 κουτια το Σ.Κ καποτε ...............
 
Δουβρης Γιωργος . Ειχε βιοτεχνια ο πατερας του και τη συνεχισε και αυτος Περσι ειχα παρει τσιχλιφυσιγγα και θεριζαν στο περασμα .Τιμες δεν θυμαμε.Προχθες ειμουνα στο μαγαζι του και τα λεγαμε .Φετος εβγαλε ενα πολυ καλο λαγοφυσγγο με PSB 2 μαθαινω καλα λογια Παντα απο εδω ψωνιζα φυσιγγια .Ειχαμε παλιοτερα 5 βιοτεχνες και παραρτημα του Κουτουμανου .Ριχναμε 10 κουτια το Σ.Κ καποτε ...............
 

Attachments

  • 20180924_191910.jpg
    20180924_191910.jpg
    165,2 KB · Προβολές: 67
Δουβρης Γιωργος . Ειχε βιοτεχνια ο πατερας του και τη συνεχισε και αυτος Περσι ειχα παρει τσιχλιφυσιγγα και θεριζαν στο περασμα .Τιμες δεν θυμαμε.Προχθες ειμουνα στο μαγαζι του και τα λεγαμε .Φετος εβγαλε ενα πολυ καλο λαγοφυσγγο με PSB 2 μαθαινω καλα λογια Παντα απο εδω ψωνιζα φυσιγγια .Ειχαμε παλιοτερα 5 βιοτεχνες και παραρτημα του Κουτουμανου .Ριχναμε 10 κουτια το Σ.Κ καποτε ...............
Καλός ο Γιώργης παλεύει όπως μπορεί και βγάζει καλά φυσίγγια.
 
Στα "μπασιματα" φετος δοκιμασα τα cheddite tordo νο8 και τα lambro a1 special 32 νο8 με
το δειγμα να ειναι μικρο ,καμια 60αρια πουλια πηρα ολες τις μερες.
Στην αρχη εριξα το tordo και δεν τα βρηκα τοσο μαζι του, ειχε μια περιεργη κοφτη αισθηση ανακρουσης και μου φανηκε λιγο αργο. Σε μερικα ξεπουπουλιασματα μπορει να ημουν εγώ ορτσα.
Στη συνέχεια έχοντας να ριξω lambro απ τα καλα euromix ημουν προκατειλημμένος απεναντι στο a1 αλλα με διέψευσε πανηγυρικά. Το φυσιγγι για τον καλο καιρο που επικρατουσε ηταν εξαιρετικο πραγματικά! Μαλακο, φονικο ακομα και με ανοιχτά τσοκ τα πουλια επεφταν ολα ξερα. Αν το ηξερα θα αγοραζα κι αλλα με περσινή τιμη αλλα δεν ειχα εμπιστοσύνη
 
Στα "μπασιματα" φετος δοκιμασα τα cheddite tordo νο8 και τα lambro a1 special 32 νο8 με
το δειγμα να ειναι μικρο ,καμια 60αρια πουλια πηρα ολες τις μερες.
Στην αρχη εριξα το tordo και δεν τα βρηκα τοσο μαζι του, ειχε μια περιεργη κοφτη αισθηση ανακρουσης και μου φανηκε λιγο αργο. Σε μερικα ξεπουπουλιασματα μπορει να ημουν εγώ ορτσα.
Στη συνέχεια έχοντας να ριξω lambro απ τα καλα euromix ημουν προκατειλημμένος απεναντι στο a1 αλλα με διέψευσε πανηγυρικά. Το φυσιγγι για τον καλο καιρο που επικρατουσε ηταν εξαιρετικο πραγματικά! Μαλακο, φονικο ακομα και με ανοιχτά τσοκ τα πουλια επεφταν ολα ξερα. Αν το ηξερα θα αγοραζα κι αλλα με περσινή τιμη αλλα δεν ειχα εμπιστοσύνη
Όντως εξαιρετικό. Πέρυσι όλη τη χρόνια και φέτος τσίχλα μόνο με αυτό , Α1/32 . Άφησα στην άκρη αγαπημένα για χάρη του , όπως imperial 32 , bp classic 32, express 32, 206f 33, zotos 32 extra μαύρο.
 
Πέρσι έριξα 4 κούτες σχεδόν από το lambro A1 speciale 32gr σε 8 νούμερο...απλά καταπληκτικό! Όλη τη χρονιά αυτό έριχνα με άριστα αποτελέσματα! Καθαρά σκοτώσατε,αποστάσεις, καθαρό όπλο...πολύ καλό! Αυτή η Α1 είναι φοβερή πυρίτιδα! Παρόλο που έχω στοκ από Πέρσι σκέφτομαι να πάρω κάνα δυο κούτες ακόμα διότι αν Φέτος έχουν ακριβύνει του χρόνου θα είναι ακόμα ποιο ψηλά...
 
Back
Top