Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Πρώτη φορά εφέτος χρησιμοποίησα τα NSI Classica Light 30 gr (με C7) σε no 9. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος, τουλάχιστον με τους καλούς καιρούς που είχαμε ως τώρα. Σε αποστάσεις 30-35 m με 3* μεσαίες συγκεντρώσεις , όσα έπεσαν ήταν ξερά και αμάτωτα. Το καλύτερο 30άρι που έχω χρησιμοποιήσει.
 
Τα τορντο τα πηρες τωρα η ποιο παλια γιατι τα εχω παρει και εγω απο τον καλκατζακο μάλλον με Drago μπαρούτι τώρα τα βγάζουν με D20 έμαθα είναι πολύ καλά αυτά που έχω τώρα περί ορεξεως.
Φετινά, με drago ,Δοκιμασε τα, πολύ καλά!
 
Παιδια κατι φυσιγγια Βωσσος απο Πρεβεζα τα εχει ριξει κανεις? Υπαρχουν ακομα?
Σίγουρα είχε κλείσει και άνοιξε πάλι.Τωρα δεν ξέρω.Ειχε ένα μαύρο,32γρ,το έλεγε ακουιλα,ήταν πολύ καλό.Ενα χρυσαφι κι ένα κόκκινο ,πιο ενισχυμένα στα 33 νομίζω.Γενικα ητανε καλός.Και στο προϊόν και στην τιμή..
 
Σίγουρα είχε κλείσει και άνοιξε πάλι.Τωρα δεν ξέρω.Ειχε ένα μαύρο,32γρ,το έλεγε ακουιλα,ήταν πολύ καλό.Ενα χρυσαφι κι ένα κόκκινο ,πιο ενισχυμένα στα 33 νομίζω.Γενικα ητανε καλός.Και στο προϊόν και στην τιμή..
Πιτσιρικάς ακόμα, με το πλάγιο είχα πάρει ένα super βωσσος, νομίζω το έλεγαν, μαύρος κάλυκας, με χρυσάφι γράμματα, γραμμάρια δεν θυμάμαι.. καλό φυσίγγι, αλλά τα γράμματα ξεβαφαν από τον κάλυκα και μου εβαφαν χρυσαφί τις θαλαμες. Έτσι για την ιστορία
 
Οχι το διαβασα τωρα δεν θυμαμαι που ακριβως γιατι το τωρινο κουτι γραφει με τι ειναι γεμισμένο?
οχι αλλα μεσα στο σαιτ στην εταιρια με drago το εχει ,δεν ανοιξα και κανενα τελευταια ,να ξερεις μοιαζουν ομως.
 
οχι αλλα μεσα στο σαιτ στην εταιρια με drago το εχει ,δεν ανοιξα και κανενα τελευταια ,να ξερεις μοιαζουν ομως.
οκ μηπως εκει την παταμε οτι οι περισοτερες μοιαζουν, αλλα δεν ειναι και σωστο αυτο εκ μερους των κατασκευαστων γιατι αυτο ειναι εν μερη και παραπλανηση κατ'εμε.
 
Καλημερα κύριοι με ρωτούσε ένας συνάδελφος για τα Cervo του Καρδάρα τα οποία τα φέρνει ο κ. Παρδαλακης στα 7€ τη γνώμη έχετε και αν τα εχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις για να βοηθήσουμε το συνάδελφο. Ευχαριστώ.
 
Τα τορντο τα πηρες τωρα η ποιο παλια γιατι τα εχω παρει και εγω απο τον καλκατζακο μάλλον με Drago μπαρούτι τώρα τα βγάζουν με D20 έμαθα είναι πολύ καλά αυτά που έχω τώρα περί ορεξεως.
Μου ακουγεται ιδιαίτερα απίθανο γιατί δεν μπορω να καταλάβω τι δουλειά μπορεί να έχει η Cheddite με την d20...
Πάντως παλαιοτερα που το tordo είχε 8mm μεταλλο το γέμιζε με aquila στο 1,70γρ....
 
Last edited:
Καλημερα κύριοι με ρωτούσε ένας συνάδελφος για τα Cervo του Καρδάρα τα οποία τα φέρνει ο κ. Παρδαλακης στα 7€ τη γνώμη έχετε και αν τα εχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις για να βοηθήσουμε το συνάδελφο. Ευχαριστώ.
Κ γιατι δεν παιρνει 2 κουτακια για δοκιμη να κρινει μονος του...;;;;
 
Μου ακουγεται ιδιαίτερα απίθανο γιατί δεν μπορω να καταλάβω τι δουλειά μπορεί να έχει η Cheddite με την d20...
Πάντως παλαιοτερα που το tordo είχε 8mm μεταλλο το γέμιζε με aquila στο 1,70γρ....
Τάσο δεν ξέρω και δεν μπορώ να βρω που το διάβασα αλλά είναι απίθανο να γεμίσει με D20 η είναι αποκλειστικά νομίζω της Nobel.
 
Καλησπέρα εχω πάρει ένα κουτί classic 32 διασποράς lambro για το δίκανο γιατί έχει στενά τσοκαρισματα να το δοκιμάσω σε περπατητο στα πέντε φυσίγγια το πέταξα
Δεν έχω ρίξει ποτε διασποράς εκτός στο λαγό που βάζω πρώτο dispersante prestige 35 γρ και είμαι πολύ ευχαριστημένος
 
Καλησπέρα εχω πάρει ένα κουτί classic 32 διασποράς lambro για το δίκανο γιατί έχει στενά τσοκαρισματα να το δοκιμάσω σε περπατητο στα πέντε φυσίγγια το πέταξα
Δεν έχω ρίξει ποτε διασποράς εκτός στο λαγό που βάζω πρώτο dispersante prestige 35 γρ και είμαι πολύ ευχαριστημένος
Αφού βρήκες 5 τσίχλες,ήρωας!Αφού άντεξες 5 λαμπρό....
 
Back
Top