Φυσίγγια για την Φάσσα

Σε αυτές τις αποστάσεις 20-30μ (δεν την είχα υπόψη) πρέπει να ψάξεις για να βρεις φυσίγγι που ΔΕΝ δουλεύει.
#5 #6 #7 πάρε ότι θες.

Να και ένας που τουφεκάει φάσσες σε λογική απόσταση ...
Βασίλη ο φίλος ζήτησε φυσιγγιο για φασσα σε κοντινές προς μεσαίες αποστάσεις, που για μένα μεταφράζεται στα 20-30 μέτρα,εξου και η απάντηση μου. Πολλές φορές και εγώ τουφεκαω σε αυτά τα μέτρα φασσες στο βουνό όντως..
 
Εγώ πάντως ένα φυσιγγιο που προτεινω ανεπιφύλακτα στα 34γρ και δουλεύει σε μεγάλο φάσμα καιρικών συνθηκών (καλοκαιρία, υγρασία-ομιχλη, σχετικό κρύο) είναι το gorilla 34 με τον συγκεντρωτηρα στο κουτί των 25. Και μου έχει δώσει επανειλημμένα και πολυυυ μακρινά αλλά και ψηλωμενα πουλιά. Βγάζει γύρω στα 700bar με νορμάλ ταχύτητα και πολύ δυνατά σκότωματα..
 
Βασίλη ο φίλος ζήτησε φυσιγγιο για φασσα σε κοντινές προς μεσαίες αποστάσεις, που για μένα μεταφράζεται στα 20-30 μέτρα,εξου και η απάντηση μου. Πολλές φορές και εγώ τουφεκαω σε αυτά τα μέτρα φασσες στο βουνό όντως..
Όταν πας για κυνήγι φάσσας (ακόμα και κοντά να είναι) δεν πας ποτέ με 1 φυσίγγι.
Κανόνας για εμένα Κώστα.
Μπορεί η παρτίδα, μπορεί 2-3 μαλάκες, μπορεί τα πουλιά να μπαίνουν στραβά ή ψηλά ή να χρειαστεί να αλλάξεις μέρος κτλ
Τα 20-30μ είναι μια απόσταση που την έχουν όλα τα φυσίγγια.

Αν δεν την έχουν, δεν είναι φυσίγγια κυνηγιού αλλά κρότου.

Για δώσε μια φωτό από τα φυσίγγια που λες να πάρω ένα κουτάκι ... ποιός τα βγάζει αυτά ?
 
Όταν πας για κυνήγι φάσσας (ακόμα και κοντά να είναι) δεν πας ποτέ με 1 φυσίγγι.
Κανόνας για εμένα Κώστα.
Μπορεί η παρτίδα, μπορεί 2-3 μαλάκες, μπορεί τα πουλιά να μπαίνουν στραβά ή ψηλά ή να χρειαστεί να αλλάξεις μέρος κτλ
Τα 20-30μ είναι μια απόσταση που την έχουν όλα τα φυσίγγια.

Αν δεν την έχουν, δεν είναι φυσίγγια κυνηγιού αλλά κρότου.

Για δώσε μια φωτό από τα φυσίγγια που λες να πάρω ένα κουτάκι ... ποιός τα βγάζει αυτά ?
https://www.gorillashoots.gr/34gr.php
Screenshot_20220808-141031.png
 
Δοκιμασμένο ρε‼️κυνηγούσα μπεκάτσα με 34 ν.8 Ντιάνα ισπανικό στα 25 μέτρα φασσα ,έπεσε σε ντουβαρι‼️

Δοκιμασμένο ρε‼️κυνηγούσα μπεκάτσα με 34 ν.8 Ντιάνα ισπανικό στα 25 μέτρα φασσα ,έπεσε σε ντουβαρι‼️
Ρε φίλε έλεος πνίγηκα με τον καφέ
 
Back
Top