Φυσίγγια για την Φάσσα

Εγώ πάντως ένα φυσιγγιο που προτεινω ανεπιφύλακτα στα 34γρ και δουλεύει σε μεγάλο φάσμα καιρικών συνθηκών (καλοκαιρία, υγρασία-ομιχλη, σχετικό κρύο) είναι το gorilla 34 με τον συγκεντρωτηρα στο κουτί των 25. Και μου έχει δώσει επανειλημμένα και πολυυυ μακρινά αλλά και ψηλωμενα πουλιά. Βγάζει γύρω στα 700bar με νορμάλ ταχύτητα και πολύ δυνατά σκότωματα..
Έχω ευχαριστηθεί καπνίσματα σε φασσες με το συγκεκριμένο.Φετος με το καλό θα ρίξω κάτι τελευταία που έχουν μείνει. Από τα καλύτερα 34αρια.
 
Speed 34,gorilla 34,Ρουμελιώτης 34,imperial 34 ,lambro mple 34 ,zotos 34.
Το speed πολύ καλό αλλά αρκετά κλειστό. Έχει συγκεντρωτηρα που δεν ανοίγει (δεν ξέρω ονομασία). Του Ανδρέα πολύ καλό allaround, μέχρι πέρυσι που το αγοράζαμε κ κάτω από 7ε με είχε σώσει. Το lampro το μπλε θέλει κρύο.
Το αγαπημένο μου 34 το f2 classic.
 
Το speed πολύ καλό αλλά αρκετά κλειστό. Έχει συγκεντρωτηρα που δεν ανοίγει (δεν ξέρω ονομασία). Του Ανδρέα πολύ καλό allaround, μέχρι πέρυσι που το αγοράζαμε κ κάτω από 7ε με είχε σώσει. Το lampro το μπλε θέλει κρύο.
Το αγαπημένο μου 34 το f2 classic.
.shake hands.
 
Στα 25-30 μέτρα που λέτε με 7 νούμερο την κάνεις την δουλειά σου άνετα και αξιοπρεπέστατα δεν χρειάζονται υπερβολές…Ένα φυσίγγι στα 33-34 γραμμάρια σε 7 νούμερο θα τις κάνει σκόνη,,,Εγώ σε αυτά τα γραμμάρια θα πήγαινα ή στου Κουτουμάνου το Concord ή σε Lambro καφέ αλλά στο δεύτερο θα πήγαινα σε 6 νούμερο για να έχω την S4 μιας και από 7 νούμερο και πάνω γεμίζονται με C7
 
Τι χειραψίες και καρδούλες είναι αυτές για εμπορικά φυσίγγια ιδιογομωτης άνθρωπος?
Πες ότι ενας ιδιογωμοτης ξεμένει..
Δεν πρεπει να έχει στο σακίδιο του ένα κουτι αξιόπιστα φυσίγγια oπως τα b&p η ακόμα καλυτερα τα lambro ώστε να τα χρησιμοποιήσει(με μεγάλη επιτυχία)όταν τα χρειαστεί ??
 
Πες ότι ενας ιδιογωμοτης ξεμένει..
Δεν πρεπει να έχει στο σακίδιο του ένα κουτι αξιόπιστα φυσίγγια oπως τα b&p η ακόμα καλυτερα τα lambro ώστε να τα χρησιμοποιήσει(με μεγάλη επιτυχία)όταν τα χρειαστεί ??
Καλύτερα να γυρίσει σπίτι .yel.
 
Πες ότι ενας ιδιογωμοτης ξεμένει..
Δεν πρεπει να έχει στο σακίδιο του ένα κουτι αξιόπιστα φυσίγγια oπως τα b&p η ακόμα καλυτερα τα lambro ώστε να τα χρησιμοποιήσει(με μεγάλη επιτυχία)όταν τα χρειαστεί ??
Για τα lambro δεν ξέρω...για τα f2 classic όμως υπογράφω....
Τι να βάλω στη θαλάμη Τάσο;;; RIO;;; .yelling.
 
Στα 25-30 μέτρα που λέτε με 7 νούμερο την κάνεις την δουλειά σου άνετα και αξιοπρεπέστατα δεν χρειάζονται υπερβολές…Ένα φυσίγγι στα 33-34 γραμμάρια σε 7 νούμερο θα τις κάνει σκόνη,,,Εγώ σε αυτά τα γραμμάρια θα πήγαινα ή στου Κουτουμάνου το Concord ή σε Lambro καφέ αλλά στο δεύτερο θα πήγαινα σε 6 νούμερο για να έχω την S4 μιας και από 7 νούμερο και πάνω γεμίζονται με C7
Συμφωνούμε απολύτως.. Τα concord αν έχουν ακόμη mb32 θα τα προτιμούσα λόγω καταγωγης .my man.
 
Το Concord είναι Φυσιγγαρα .Πολύ καλύτερο και από το gorilla 34.
Κώστα μου τα χαλάει στην συγκέντρωση γιατί στο δικό μου όπλο τουλάχιστον σκορπαει. Αλλά έχει δυνατά σκοτωματα όταν είναι σωστά γεμισμενο. Το λέω αυτό γιατί υπήρξαν διαστήματα που μέσα είχε ότι ναναι.. Ορίστε και δυο τυχαίες αποτύπωσεις που βρήκα για να καταλάβεις για τι σκορποσκαγια κάνει στο όπλο μου. Το πήρα για να το δοκιμάσω στα γαλάζια αλλά με αυτά που είδα το εριχνα για ξελογκομα. Σε κυνήγια τσιχλας πριν καμιά 10-15αρια χρόνια με παγετο μου ειχε δείξει ωραία πράγματα παντως
_20201023_200956.JPGDSC_1233.JPG
 
Κώστα μου τα χαλάει στην συγκέντρωση γιατί στο δικό μου όπλο τουλάχιστον σκορπαει. Αλλά έχει δυνατά σκοτωματα όταν είναι σωστά γεμισμενο. Το λέω αυτό γιατί υπήρξαν διαστήματα που μέσα είχε ότι ναναι.. Ορίστε και δυο τυχαίες αποτύπωσεις που βρήκα για να καταλάβεις για τι σκορποσκαγια κάνει στο όπλο μου. Το πήρα για να το δοκιμάσω στα γαλάζια αλλά με αυτά που είδα το εριχνα για ξελογκομα. Σε κυνήγια τσιχλας πριν καμιά 10-15αρια χρόνια με παγετο μου ειχε δείξει ωραία πράγματα παντως
View attachment 53050View attachment 53052
Γιατί αγόρι μου είσαι με 3 άστρα?(ριξτα μην τα φοβάσαι καθόλου)θέλουν κρύο δεν είναι για ζέστη.
 
Back
Top