Φυσίγγια για τρυγόνι

Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει!!

Υπαρχουν πολλα ειδη PSB (τετραγωνα) και ακομη περισσοτερα CSB (δισκοι). Η PSB3 βγαζει τις ψηλοτερες αρχικες απο την σειρα. Δεν ξερω αν εισαγεται Ελλαδα αλλα αν την εισαγει ο Κυργιας για να γεμιζει τα φυσιγγια του μαγκια του.
 
  • Like
Reactions: DrV
Για τρυγόνια δεν ξέρω αν πάω και αν πάω δεν ξέρω αν θα βρω. :) Παρ' όλα αυτά εγώ έκανα τα ψώνια μου. .sarcastic. Στα αξιοσημείωτα ότι πήγα σε 5 κυνηγομάγαζα για τα Euromix 8+9 και δεν τα είχε κανένα. Τα τρία μαγαζιά είχαν μόνο τα 7+8. Ρώτησα και σε ένα μαγαζί για τα formula 206 που ανέφεραν πριν κάποιοι φίλοι αλλά μου έδειξε ένα κουτί 10κάδα με φυσίγγια 36 γραμμαρίων!.asking.. Τα maxam 7,5 μου τα πρότεινε το παλικάρι στο airgunshop.gr και περιμένω τα σχόλιά σας.
RXFddp8.jpg

IkD8NN3.jpg

aIR7S6q.jpg
Χρηστο αγχώνεσαι όλες αυτές τις μέρες για τα τρυγονια,τα καρτέρια,τα φυσιγγια,τα τσοκ..Και μας γράφεις οτι για τρυγονια δεν ξέρεις αν θα πας????.sarcastic. Ε Κανόνισε να..μην πας.. .fff..sarcastic. ΥΓ φυσικά πλάκα κανω:)
 
αγορά 3 κουτιά lambro tordo κιτρινα 7αρια για την 1η μέρα λόγω των αγριοπερίστερων αφού δεν βρήκα 7-8 euromix



Άγριες διαθέσεις έχεις .......για να δω αν θα μπορέσω να πάρω ρεπό .
Μη με βάζεις σε πειρασμό βραδιάτικα.Θυμάμαι εκεί κοντά στα μέρη σου κάτι κοπάδια μεγάλα που ερχόταν από νότια και μάλιστα στρώνανε μέσα στις σταριές.
Μια φορά ο Γεράσιμος τρόμαξε που τα είδε στρωμένα να σηκώνονται.Ηταν γύρω στα 100.Όμως δεν νομίζω να επιτρέπεται εκεί τώρα.
 
Σαν PSB3 μου μοιαζει. Μαλιστα και η δοσολογια της ειναι αυτη που προτεινει ο κατασκευαστης 1.65/32
Συμφωνώ. Κι εγώ αυτή θα έλεγα. Αν μάλιστα ισχύει αυτό που είπα παραπάνω, ότι τελευταία ο Κύργιας χρησιμοποιεί κυρίως ισπανικές πυρίτιδες, τότε σίγουρα είναι αυτή.
Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει!!
Βασίλη, αυτή (PSB3) και η "αδερφή της" CSB3 (στρογγυλά πράσινα φυλλίδια) προορίζονται για γομώσεις 30-32 γραμ. Με τη δεύτερη γεμίζονται τα NAVARO 30 του Κύργια (1,63 γρ.) Ενώ τα NAVARO 32 έχουν τη CSB1 (1,75 gr.)
 
Άγριες διαθέσεις έχεις .......για να δω αν θα μπορέσω να πάρω ρεπό .
Μη με βάζεις σε πειρασμό βραδιάτικα.Θυμάμαι εκεί κοντά στα μέρη σου κάτι κοπάδια μεγάλα που ερχόταν από νότια και μάλιστα στρώνανε μέσα στις σταριές.
Μια φορά ο Γεράσιμος τρόμαξε που τα είδε στρωμένα να σηκώνονται.Ηταν γύρω στα 100.Όμως δεν νομίζω να επιτρέπεται εκεί τώρα.
επιτρέπεται κανονικότατα αλλά δεν πάω να στηθώ αμίλητος ακούνητος αγέλαστος για τρείς τουφεκιές και αν μου κάτσουν ;)
αν τουφεκιστούν εξαφανίζονται
 
Υπαρχουν πολλα ειδη PSB (τετραγωνα) και ακομη περισσοτερα CSB (δισκοι). Η PSB3 βγαζει τις ψηλοτερες αρχικες απο την σειρα. Δεν ξερω αν εισαγεται Ελλαδα αλλα αν την εισαγει ο Κυργιας για να γεμιζει τα φυσιγγια του μαγκια του.
Παύλε εισάγεται. Το idiogomosishop.gr στην Κομοτηνή την έχει (για ιδογομωτές), όπως και τις υπόλοιπες της "οικογένειας" PSB-CSB. Δεν ξέρω αν είναι ακόμη ο ΔΟΡΚΑΣ αποκλειστικός αντιπρόσωπος, ή αν εισάγονται από πολλούς.
PSB-3 ΠΥΡΙΤΙΔΑ (330 γρ.)
 
επιτρέπεται κανονικότατα αλλά δεν πάω να στηθώ αμίλητος ακούνητος αγέλαστος για τρείς τουφεκιές και αν μου κάτσουν ;)
αν τουφεκιστούν εξαφανίζονται

Δηλαδή για πόσες ντουφεκιές θα πας ; πόσες υπολογίζεις να κάνεις ;.yelling.
 
Καβαλα...6.70 το κουτι.
Εχει και mezzo 30gr αλλα δεν θυμαμαι την τιμη. και νομιζω ναβαρο/και lambro κιτρινα περιπου 5.80.xm.
 
Θα ψάξω και εγώ μπας και βρω τα mezzo..Για το περπατητο του τρυγονιού (που μου αρέσει ιδιαίτερα..;))Θα είναι βοήθα Παναγιά..Και οχι μόνο για περπατητο..:)
 
Last edited:
Back
Top