Φυσίγγια για τρυγόνι

Κοιτα ποσο πήγε
Πάρε με 15€ δύο κουτάκια ναβαρο 30. 9αρι για τα ντόπια και 8αρι η 7αρι για τα περαστικά ( αν προλάβουμε βεβαια) και άσε τα vip και τα pip... ας είσαι πάνω στο τρυγόνι μέχρι τα 30-35 μέτρα και αν δεν πατσαβουριασει έλα να με βρεις.....
 
Πάρε με 15€ δύο κουτάκια ναβαρο 30. 9αρι για τα ντόπια και 8αρι η 7αρι για τα περαστικά ( αν προλάβουμε βεβαια) και άσε τα vip και τα pip... ας είσαι πάνω στο τρυγόνι μέχρι τα 30-35 μέτρα και αν δεν πατσαβουριασει έλα να με βρεις.....
Ήρθα τόσες φορές αλλά δε σε βρήκα ρε όλο δλιες είχες
 
Eγώ πάντως παίδες, με ετούτα εφέτος στην έναρξη:

(α) FIOCCHI F3 Sporting Piston Skeet 28g #8,5.
(β) VICTORY Challenger Piston Skeet 28g #8.
(γ) CHEDDITE Universal Τrap 28g #8.
FIOCCHI F3 Sporting Piston Skeet #8,5.jpg
VICTORY Challenger Piston Skeet #8.jpg
CHEDDITE Universal 28g Piston Skeet #8.jpg
Με κύριο στόχο τα τρυγονάκια βεβαίως, αλλά κι ό,τι άλλο επιτρεπόμενο θήραμα μού προκύψει (π.χ. κότσυφας, αγριοπερίστερο, ορτύκι, σταχτοκουρούνα, κάργια, καρακάξα, αλεπού, πετροκούναβο κτλ.).
Φυσικά, ό,τι περισσέψει (και θα περισσέψει σίγουρα μπόλικο πράμα), θα καεί αργότερα εις τα τσιχλοκάρτερα...
 
Last edited:
Eγώ πάντως παίδες, με ετούτα εφέτος στην έναρξη:

(α) FIOCCHI F3 Sporting Piston Skeet #8,5.
(β) VICTORY Challenger Piston Skeet #8.
(γ) CHEDDITE Universal 28g Piston Skeet #8.
View attachment 89272
View attachment 89273
View attachment 89274
Με κύριο στόχο τα τρυγονάκια βεβαίως, αλλά κι ό,τι άλλο επιτρεπόμενο θήραμα μού προκύψει (π.χ. κότσυφας, αγριοπερίστερο, σταχτοκουρούνα, κάργια, καρακάξα, αλεπού, πετροκούναβο κτλ.).
Φυσικά, ό,τι περισσέψει (και θα περισσέψει σίγουρα μπόλικο πράμα), θα καεί αργότερα εις τα τσιχλοκάρτερα...
Αυτο με την αλεπου να το θυμασαι Νικολαε
Περυσι αν θυμαμαι καλα της εκανες χαρουλες και φιλακια οταν ηρθε να δει εαν χρειαζεσαι τιποτα στο καρτερι .yel.

Αναμενω εντυπωσεις απο το βικτορυ αν και νομιζω οτι ειναι μονο για εξαγωγη αυτο
 
Πάρε με 15€ δύο κουτάκια ναβαρο 30. 9αρι για τα ντόπια και 8αρι η 7αρι για τα περαστικά ( αν προλάβουμε βεβαια) και άσε τα vip και τα pip... ας είσαι πάνω στο τρυγόνι μέχρι τα 30-35 μέτρα και αν δεν πατσαβουριασει έλα να με βρεις.....
Navaro 30 νουμ 9 με πείσατε και τελικά έρχονται 10 κουτιά από Αλαγιαννη αντί για 5 που το ξεκίνησα τα περιμένω προσεχώς .
 
Όχι 25 το πήρα πριν 2-3 χρόνια αλλά είτε φυσίγγια είτε χρυσό ίδια άνοδο παίρνουν
Γι’αυτο αγοράστε φυσίγγια δεν χάνουν την αξία τους
Είναι μια λύση που μπορεί να επενδύσεις κιόλας μην αγοράσω κάνα 5000 φυσίγγια και περιμένω σε δύο τρία χρόνια να τα μοσχοπουλησω που θα έχει το φθηνότερο 12€ το κουτί,μου βάζεις επενδυτικές ιδέες στο μυαλό.
 
Navaro 30 νουμ 9 με πείσατε και τελικά έρχονται 10 κουτιά από Αλαγιαννη αντί για 5 που το ξεκίνησα τα περιμένω προσεχώς .
Τα δικα μου ηρθαν...
DOCUMENT_PICTURE 1.jpg
Σε Νο8 και Νο9. πηρα και 5 κουτακια navaro 34 σε Νο6 που μου προτεινε ο φιλος ο @outlander ....παλια που ειχα ριξει το 32 και το 34 ηταν χαλια μαυρα....ειναι πανω απο 10ετια ομως αν θυμαμαι καλα...το πολυ πολυ αν δεν μου αρεσουν να φυγουν στις τσιχλες ....
 
Είναι μια λύση που μπορεί να επενδύσεις κιόλας μην αγοράσω κάνα 5000 φυσίγγια και περιμένω σε δύο τρία χρόνια να τα μοσχοπουλησω που θα έχει το φθηνότερο 12€ το κουτί,μου βάζεις επενδυτικές ιδέες στο μυαλό.
Θα σε προτιμήσουμε.
 
Τα δικα μου ηρθαν...
View attachment 89275
Σε Νο8 και Νο9. πηρα και 5 κουτακια navaro 34 σε Νο6 που μου προτεινε ο φιλος ο @outlander ....παλια που ειχα ριξει το 32 και το 34 ηταν χαλια μαυρα....ειναι πανω απο 10ετια ομως αν θυμαμαι καλα...το πολυ πολυ αν δεν μου αρεσουν να φυγουν στις τσιχλες ....
Ριχνε ρε με θάρρος! Μην φοβάσαι τίποτα! .big smile.
 
Back
Top