Φυσίγγια για τρυγόνι

Τα δικα μου ηρθαν...
View attachment 89275
Σε Νο8 και Νο9. πηρα και 5 κουτακια navaro 34 σε Νο6 που μου προτεινε ο φιλος ο @outlander ....παλια που ειχα ριξει το 32 και το 34 ηταν χαλια μαυρα....ειναι πανω απο 10ετια ομως αν θυμαμαι καλα...το πολυ πολυ αν δεν μου αρεσουν να φυγουν στις τσιχλες ....
Εγώ δεν τα έχω ρίξει ποτέ αλλά ακούγοντας εδώ καλά λόγια είναι και οικονομικά και είπα δε βαριέσαι ότι και να ναι μέχρι 30 μέτρα θα σκοτώνουν θα πέσουν σε ορτύκια, τσίχλες ,μπεκάτσες και γενικά βίλες μέχρι εκεί αν δε πάνε όπως πρέπει μέχρι εκεί θα σκοτώνουν οπως και να χει θα τα φτιάξει η αχρωμιωτη .
 
Τα δικα μου ηρθαν...
View attachment 89275
Σε Νο8 και Νο9. πηρα και 5 κουτακια navaro 34 σε Νο6 που μου προτεινε ο φιλος ο @outlander ....παλια που ειχα ριξει το 32 και το 34 ηταν χαλια μαυρα....ειναι πανω απο 10ετια ομως αν θυμαμαι καλα...το πολυ πολυ αν δεν μου αρεσουν να φυγουν στις τσιχλες ....
Καλόρικτα!
 
Καλόρικτα!
Ευχαριστω,οποτε τα εριξα εμεινα ευχαριστημενος απο αρκετα εως πολυ(μιλαω για τα navaro 30)...παρολο που διαβαζω εδω μεσα οτι κατα καιρους τους ειχε κανει καποιες αλλαγες...καποια στιγμη θα σφαξω ενα και απο τα 30αρια και αποτα 34αρια ετσι για την περιεργεια...
 
Τα δικα μου ηρθαν...
View attachment 89275
Σε Νο8 και Νο9. πηρα και 5 κουτακια navaro 34 σε Νο6 που μου προτεινε ο φιλος ο @outlander ....παλια που ειχα ριξει το 32 και το 34 ηταν χαλια μαυρα....ειναι πανω απο 10ετια ομως αν θυμαμαι καλα...το πολυ πολυ αν δεν μου αρεσουν να φυγουν στις τσιχλες ....
Καλορικτα με υγεία ....Για σφάξει ένα 34 γρ.ναβαρο να δούμε τι έχει μέσα θέλω και εγώ να παρο
 
Μλκα 12,50 € για 28αρι πιστον σκητ????? Αφού τους τα σκαμε καλά κάνουν και μας πηδανε.
Μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο?Σουπερ μαρκετ πας φωτια,ερχεται ο λογαριασμος ρευματος φωτια αλλα τι να κανεις?Εχεις αλλη επιλογη?
 
Μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο?Σουπερ μαρκετ πας φωτια,ερχεται ο λογαριασμος ρευματος φωτια αλλα τι να κανεις?Εχεις αλλη επιλογη?
Βρε φίλε 12μιση ευρώ για 28αρι φυσιγγι? Είμαστε σοβαροί??? Άλλο το ρεύμα άλλο η διατροφή. Μιλάμε τώρα για την πλάκα μας έτσι. Αυγατιστε γουρουνάκια μου ανεξέλεγκτα όπως κάνετε τώρα και θα χεσω μέσα τις τσιχλες σε 3-4 χρόνια. Θα πεσει πολυ λουκετο σιγα σιγα. Στην δουλεια ειμαστε 13 ατομα κυνηγοι. Ξερεις ποσοι θα βγαλουν αδεια φετος? Οι 5........ και οι τρεις από αυτούς αποκλειστικά για τριχωτά.
 
Τα δικα μου ηρθαν...
View attachment 89275
Σε Νο8 και Νο9. πηρα και 5 κουτακια navaro 34 σε Νο6 που μου προτεινε ο φιλος ο @outlander ....παλια που ειχα ριξει το 32 και το 34 ηταν χαλια μαυρα....ειναι πανω απο 10ετια ομως αν θυμαμαι καλα...το πολυ πολυ αν δεν μου αρεσουν να φυγουν στις τσιχλες ....
Καλόριχτα!!!
 
Βρε φίλε 12μιση ευρώ για 28αρι φυσιγγι? Είμαστε σοβαροί??? Άλλο το ρεύμα άλλο η διατροφή. Μιλάμε τώρα για την πλάκα μας έτσι. Αυγατιστε γουρουνάκια μου ανεξέλεγκτα όπως κάνετε τώρα και θα χεσω μέσα τις τσιχλες σε 3-4 χρόνια. Θα πεσει πολυ λουκετο σιγα σιγα. Στην δουλεια ειμαστε 13 ατομα κυνηγοι. Ξερεις ποσοι θα βγαλουν αδεια φετος? Οι 5........ και οι τρεις από αυτούς αποκλειστικά για τριχωτά.
Εννοειται οτι ουτε εγω θα τα εδινα...αλλα βλεπεις οτι οι τιμες συνεχεια ανεβαινουν, αν κανεις μια αναδρομη στο φορουμ θα δεις τιμες σε φυσιγγια 5.4 ευρω και 5,7 ευρω για 32αρια και τωρα αγοραζεις 30αρια με 9 ευρω και λες καλα ειναι...Τι να κανεις τα πραγματα ετσι ειναι και απο κει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του...Εγω για μπεκατσα και λαγο ποσα να ριξω ?η μονη καταναλωση σε φυσιγγια που γινεται ειναι στις τσιχλες και αυτες στα μπασιματα γιατι τα απογευματινα σχεδον εχουν εκλειψει καλως ή κακως....Εγω την βολτα μου με το σκυλο θα την παω εστω και με 5 φυσιγγια στην τσεπη...
 
οι τρεις από αυτούς αποκλειστικά για τριχωτά.
Ειναι και να το γουσταρεις αυτο το κυνηγι(γουρουνια...) εμενα να πω την αληθεια δεν μου τα πολυσκαει(δεν εχω παει ποτε...παρολο που πανε πολλοι φιλοι απο την παρεα...) και μονο στην ιδεα οτι θα κατσω τοσες ωρες παλουκωμενος χωρις να κινουμαι και να περιμενω μπας και περασει το γουρουνι χαλιεμαι...αλλα αν δεν παιζει τιποτα αλλο θα το δοκιμασω και αυτο...
 
Βρε φίλε 12μιση ευρώ για 28αρι φυσιγγι? Είμαστε σοβαροί??? Άλλο το ρεύμα άλλο η διατροφή. Μιλάμε τώρα για την πλάκα μας έτσι. Αυγατιστε γουρουνάκια μου ανεξέλεγκτα όπως κάνετε τώρα και θα χεσω μέσα τις τσιχλες σε 3-4 χρόνια. Θα πεσει πολυ λουκετο σιγα σιγα. Στην δουλεια ειμαστε 13 ατομα κυνηγοι. Ξερεις ποσοι θα βγαλουν αδεια φετος? Οι 5........ και οι τρεις από αυτούς αποκλειστικά για τριχωτά.
Αυτό είναι παράνοια 12,5€ για 28 γραμμάρια...τι άλλο να γράψω ρε μιτσο ο χειμώνας θα είναι δύσκολος για άλλους το ίδιο και εδώ με της ίδιες ούτε οι μισοί δεν θα βγάλουνε
 
Ο καθένας και το πορτοφόλι του παιδιά. Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν 20 ευρώ το πακέτο για ορτύκι... Ας κάνει ο καθένας ότι θέλει και μακάρι να μπορούσαμε όλοι μας να έχουμε την δυνατότητα,να δίναμε ότι χρήματα θέλαμε για το χόμπι μας!
 
Ο καθένας και το πορτοφόλι του παιδιά. Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν 20 ευρώ το πακέτο για ορτύκι... Ας κάνει ο καθένας ότι θέλει και μακάρι να μπορούσαμε όλοι μας να έχουμε την δυνατότητα,να δίναμε ότι χρήματα θέλαμε για το χόμπι μας!
Σε λίγο θα του ρίχνουν και με μόνοβολα στο ορτικη.....η μαλακια δεν έχει όρια ότι κανη ένα φυσηγγι τον 7€ κάνει και ένα φυσηγγι τον 20€ ... Δυστυχώς κυν..παιδια 0
 
Back
Top