Φυσίγγια για τρυγόνι

Aπο 30 γρ έως 36 φυσίγγι κυνηγάς όλα τα θηράματα δεν χρειάζεται η υπερβολή ούτε ποτέ χρειαζόταν ,και υπάρχουν φυσίγγια σε αυτά τα γρ που είναι αξιόλογα και υποφερτα σε τιμή .Από εδώ και εμπρός σύνεση σε όλα χρειάζεται και μέτρο
Θα δω στα μπασιματα και τα απογευματινά το μέτρο μερικών.... Θέλω να τους βλέπω να βαράνε τριαρες στις κουκίδες και θα πάω να το παίξω εφοριακος και θα ζητήσω...πόθεν έσχες!
 
Θα δω στα μπασιματα και τα απογευματινά το μέτρο μερικών.... Θέλω να τους βλέπω να βαράνε τριαρες στις κουκίδες και θα πάω να το παίξω εφοριακος και θα ζητήσω...πόθεν έσχες!
Καλά μην δένεις κόμπο τη γράφουμε εδώ μέσα 5 άτομα .. εκεί έξω υπάρχουν άλλοι 140,000 κυνήγοι σίγουρα οι περισσότεροι αδειάζουν τα όπλα
 
εγω με 30γρ ν9 συγκεντρωτιρα τα τουφεκαω στο αναιβασμα για κουρναααα τσοκαρισμα στην καραμπινα ΚΥΛΙΔΡΩς :rolleyes: , τα πουλια περνανε δεξιαμου αριστεραμου αντε 15 μετρα 20 πλαςςςςς καρτερακι συγουρο καθε χρονιααα και χωρις κοσμο;)
 
Έμμεση απάντηση είναι και αυτό 😂.
Τα αφήνουμε στην άκρη,δεν είμαστε για πειραματισμούς στα τρυγόνια.
Το είχα ρίξει εγώ προπερσι στην τσίχλα. Σε νο 9 με πυρίτιδα ΜΒ δεν με ενθουσίασε, αλλά σε νο 10 με μία πυρίτιδα που όσοι την είδαν είπαν ότι είναι PSB ήταν εξαιρετικό.
 
Έμμεση απάντηση είναι και αυτό 😂.
Τα αφήνουμε στην άκρη,δεν είμαστε για πειραματισμούς στα τρυγόνια.
Το ρίχνει ο αδερφός μου στα τρυγόνια και του πάει καλά. Πέρυσι πήρα να ρίξω και εγώ αλλά δεν τα έριχνε η καραμπίνα .hair.

Θα τα ρίξω φέτος τσίχλες με το καινούριο όπλο.
 
Έχω μπει στην σκέψη για τα φυσίγγια της έναρξης. Cheditte tordo, Oscar red, c7 perfecta 32 ή a1 lambro 32?
Τα c7 τα έχω δοκιμάσει σε έναρξη με καλά αποτελέσματα τα υπόλοιπα τα έχω ρίξει αργότερα. Στο μέρος που κυνηγάω το πρωί έχει χαμηλές θερμοκρασίες και υγρασία καθώς είναι ορεινό.
 
Έχω μπει στην σκέψη για τα φυσίγγια της έναρξης. Cheditte tordo, Oscar red, c7 perfecta 32 ή a1 lambro 32?
Τα c7 τα έχω δοκιμάσει σε έναρξη με καλά αποτελέσματα τα υπόλοιπα τα έχω ρίξει αργότερα. Στο μέρος που κυνηγάω το πρωί έχει χαμηλές θερμοκρασίες και υγρασία καθώς είναι ορεινό.
Μένεις στα δοκιμασμένα τουλάχιστον το πρωινό!
 
Έχω μπει στην σκέψη για τα φυσίγγια της έναρξης. Cheditte tordo, Oscar red, c7 perfecta 32 ή a1 lambro 32?
Τα c7 τα έχω δοκιμάσει σε έναρξη με καλά αποτελέσματα τα υπόλοιπα τα έχω ρίξει αργότερα. Στο μέρος που κυνηγάω το πρωί έχει χαμηλές θερμοκρασίες και υγρασία καθώς είναι ορεινό.
Cheddite tordo
 
Έχω μπει στην σκέψη για τα φυσίγγια της έναρξης. Cheditte tordo, Oscar red, c7 perfecta 32 ή a1 lambro 32?
Τα c7 τα έχω δοκιμάσει σε έναρξη με καλά αποτελέσματα τα υπόλοιπα τα έχω ρίξει αργότερα. Στο μέρος που κυνηγάω το πρωί έχει χαμηλές θερμοκρασίες και υγρασία καθώς είναι ορεινό.
Τα cheddite tordo τα πουλαγες και τωρα σκεφτεσαι για εναρξη; Τοσα πολλα ειχες; Η κατι αλλο; Ρωταω γιατι μου φαινεται περιεργο...
Παντα φιλικα
 
Τα cheddite tordo τα πουλαγες και τωρα σκεφτεσαι για εναρξη; Τοσα πολλα ειχες; Η κατι αλλο; Ρωταω γιατι μου φαινεται περιεργο...
Παντα φιλικα
Όπως είχα πει και στην αγγελία, πούλησα κάποια γιατί είχα αγοράσει μεγάλη ποσότητα για κυνήγι στο εξωτερικό που δεν πραγματοποιήθηκε και λόγω ήδη μεγάλου στοκ δεν ήθελα να αποθηκεύσω και άλλα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν τα εκτιμώ σαν φυσίγγια🙂
 
Όπως είχα πει και στην αγγελία, πούλησα κάποια γιατί είχα αγοράσει μεγάλη ποσότητα για κυνήγι στο εξωτερικό που δεν πραγματοποιήθηκε και λόγω ήδη μεγάλου στοκ δεν ήθελα να αποθηκεύσω και άλλα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν τα εκτιμώ σαν φυσίγγια🙂
Έπρεπε να δώσεις αλλά τελικά, δεν μας τα είπες όλα, δούλεψε τα τρυγόνι.
 
Back
Top