Φυσίγγια για τρυγόνι

Δεν υπάρχουν προπονημενοι, το σκίρτημα στην πρώτη θέαση και το πέταγμα του είναι ικανό να "εκθέσει" και τους καλύτερους :).
Εεεε ναι!
Απλα,ο προπονημενος εχει αυξημενες πιθανότητες και καλυτερο.... ρυθμό !.sarcastic.
 
Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιώργο.
Εκείνη η στιγμή που ξεπροβάλει ο ήλιος και το βλέπεις να έρχεται από το απέναντι δασάκι με το κλασσικό κοφτό πέταγμα καρφί επάνω σου τα χάνεις.
Εκείνη την ώρα νιώθεις ότι πιάνεις για πρώτη φορά το όπλο.:D
Αλλά σίγουρα αυτός που προπονήτε την ''νεκρή'' περίοδο έχει ένα πλεονέκτημα παραπάνω.
 
B&P MB 32 clasic no8 το δουλευω συνεχεια στην εναρξη εδω και μερικα χρονια...
και ειναι απιθανο δεν με εχει προδωση ποτε, κανει ωραια σκοτωματα και τα πουλια χωρις
αιματα... τωρα τι να πω μπορει να παιζει ρολο και η κανη του οπλου που ριχνη ο καθενας.
παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλωστε MB ειναι αυτη εγγυηση.
 
Πόσα γραμμάρια είναι αυτό; Αφού σας αρέσει τόσο, τι σημασία έχει η τιμή; Σε τρυγόνια θα το ρίξετε. Μακάρι να ήξερα πως υπάρχει περίπτωση να ρίξω 5-10 κουτιά σε τρυγόνια και δεν θα με ένοιαζε η τιμή.
Γιώργο 32 γραμμάρια είναι,εμένα για αυτό το θήραμα που θα ρίξω δύο με τρία κουτιά δεν μου λέει κάτι η τιμή του και ναι το θεωρώ από τα πιο αξιόλογα φυσίγγια για αυτή την περίοδο.....δεν συγχωρεί!
 
Δεν υπάρχουν προπονημενοι, το σκίρτημα στην πρώτη θέαση και το πέταγμα του είναι ικανό να "εκθέσει" και τους καλύτερους :).
Ισχυει...με πιανει παντα αυτη η ανυπομονησια να παρω το πρωτο τρυγονι της χρονιας που εχω εκτεθει πολλες φορες! Φανταζομαι οτι και οι πολυ καλοι σκοπευτες αυτο μπορει να το παθουν ποσω μαλλον οι μετριοι σκοπευτικα οπως εγω!θελει αυτη τη ρημαδα την ψυχραιμια αλλα μολις σκασει μυτη το ατιμο σε πιανει κατι. Ευτυχως μου συμβαινει στο πρωτο μονο!
 
B&P MB 32 clasic no8 το δουλευω συνεχεια στην εναρξη εδω και μερικα χρονια...
και ειναι απιθανο δεν με εχει προδωση ποτε, κανει ωραια σκοτωματα και τα πουλια χωρις
αιματα... τωρα τι να πω μπορει να παιζει ρολο και η κανη του οπλου που ριχνη ο καθενας.
παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλωστε MB ειναι αυτη εγγυηση.
.well done.
 
Παυλο το ΜΒ32 παντως δεν ειναι για εναρξη. το θελει το κρυο του. Το ΜΒ30 πεσι (μιας που τα Tordo 30 μας πουλησαν) το εριξα αλλα δεν με ενθουσιασε.

Απο περιεργεια τα ΔΟΡΚΑΣ neo velox ... τι συμπεριφορα εχουν? Θυμαμαι τα εριχαν ολοι πριν καμια 20-25 ετια ... ο πατερας μου κουτες εριχνε ...τωρα??? Δεν τα ακουω / διαβαζω κ απορω γιατι. Ειναι κ ακριβουτσικα
Μεχρι πριν τρια χρονια ηταν το μονιμο φυσιγγι στα τρυγονια μετα το g7 που εριχνα πριν. Παρα Πολυ καλο αλλα η τιμη του ξεφυγε εδω το εδιναν 8.20 και ειπα τελος οπως ειχα πει και στο g7 πριν για τον ιδιο λογο...και οπως θα πω και σε αλλα που αναβασαν τη τιμη κατα ενα ευρω το 2017...Να πω οτι ηδη εχω παρει 20 κουτια nsi clacica προν καιρο με 7.10...
 
Φετος προβληματιζομαι λιγο με το δικαννακι εναρξη στα τρυγονια...περυσι ειχα δοκιμασει το mb 30 δε μου αρεσε. Θα βαλω σιγουρα τα lambro classic που γαζωναν αλλα δυστυχως καλοκαιρι δε τα χω δοκιμασει. Τα ns-20 τα ενιωθα σκληρα με υψηλες θερμοκρασιες οταν τα εριχνα παλια με την centro
 
Το bp το 30αρι σαν αίσθηση ηταν το πιο μαλακο φυσιγγι που θυμαμαι να εχω ριξει. Ελα μου ομως που σκοπευτικα δεν μπορεσα ποτε να τα παω καλα μαζί του. Ασε που οταν χαλάσει ο καιρός, παθαινει το ιδιο και αυτο.
 
Τολη εγω το Neo Velox Το εχω ριξει πολυ και σε τρυγονια κ σε παπια το Σεπτεμβρη κ τον Οκτωβρη... Δεν ξερω τι λεει τωρα μιας κ εχω πολλα χρονια να τα ριξω αλλα ηταν μαλακο κ σκοτωνε ωραια... Η τιμη του με χαλασε κ το εκοψα που πηρε αδικαιολογητη αυξηση καποια χρονια...
 
Τολη εγω το Neo Velox Το εχω ριξει πολυ και σε τρυγονια κ σε παπια το Σεπτεμβρη κ τον Οκτωβρη... Δεν ξερω τι λεει τωρα μιας κ εχω πολλα χρονια να τα ριξω αλλα ηταν μαλακο κ σκοτωνε ωραια... Η τιμη του με χαλασε κ το εκοψα που πηρε αδικαιολογητη αυξηση καποια χρονια...
Παρομοιο στησιμο με το express 32,η διαφορά μαλλον ειναι στο ενα γραμμαριο σκαγια...xm.
 
Παρομοιο στησιμο με το express 32,η διαφορά μαλλον ειναι στο ενα γραμμαριο σκαγια...xm.
Παρόμοι στλησιμο ,ενα γραμμάριο διαφορά αλλά η διαφορά μεταξύ τους για μένα ειναι τόση όση, μεταξύ μιας νύχτας με πανσέληνο και μιας νύχτα χωρίς φεγγάρι.
Μεγάλη αγάπη για πολλά χρόνια το velox .Το αγόραζα και με καλη εκπτωση για 10 χρόνια περίπου.Η τιμή του απο μια στιγμή και μετά κατέστει απαγορευτική.
Περσι όμως με όσα εγιναν στην αγορά και μετά απο τις ανατιμίσεις ελληνικών φυσιγγίων που καβάλησαν τα 7€ κάποια στιγμή αρχισα να το σκέφτομαι......
 
Back
Top