Φυσίγγια για τρυγόνι

Μιας και τα ανέφερε ο Ευρπίδης αλήθεια σε τι τιμή τα βρίσκεται τα NSI Classica? Εγώ το φθηνότερο που τα έχω βρει με μια ματιά στο ίντερνετ είναι στα 7,40.
6,80 φέτος το χειμώνα εδώ στο χωριό, δεν τα βρήκα μαζί του, δυνατό και πολύ συγκεντρωτικό δεν μου ταίριαξε. καλοκαίρι δεν θα το έβαζα στο δικανάκι μου. πρώτα ο θεός tordo κίτρινο και μπλε #8 (30-32γρ)
 
φέτος θα ρίξω RM Premium Gold 28gr επινικελωμένο Νο8.5 - Σπηλιωτόπουλος στα €60 η κούτα των 10

STEFANO-RICCIOTTI-04-APRILE-2012-063-2-600x600.jpg


μια τουφεκιά από το ίδιο φυσίγγι σε Νο7.5 στα 35μ με ντεμί
 
Last edited:
6,80 φέτος το χειμώνα εδώ στο χωριό, δεν τα βρήκα μαζί του, δυνατό και πολύ συγκεντρωτικό δεν μου ταίριαξε. καλοκαίρι δεν θα το έβαζα στο δικανάκι μου. πρώτα ο θεός tordo κίτρινο και μπλε #8 (30-32γρ)
Μπιλυ το 32 σου αρεσει σαν αισθηση ταχυτητας;
Πιο αργο και απο την αναπτυξη στην ελλαδα ειναι
 
Μπιλυ το 32 σου αρεσει σαν αισθηση ταχυτητας;
Πιο αργο και απο την αναπτυξη στην ελλαδα ειναι
δεν το έχω ρίξει φίλε, θα γίνει δοκιμή! επηρεασμένος από το κίτρινο λόγω ίδιας μπαρούτης, το οποίο κίτρινο για μένα προσωπικά είναι ό,τι καλύτερο έχω ρίξει. μου ταιριάζει απόλυτα.
 
δεν το έχω ρίξει φίλε, θα γίνει δοκιμή! επηρεασμένος από το κίτρινο λόγω ίδιας μπαρούτης, το οποίο κίτρινο για μένα προσωπικά είναι ό,τι καλύτερο έχω ρίξει. μου ταιριάζει απόλυτα.
Μεινε στο κίτρινο
 
με τρομάζεις .big smile.τσάμπα 2 κουτιά.pop. τ' αφήσω για τις τσίχλες άμα είναι.pray to God.
Βασιλη είναι το μονο φυσιγγι που ειδα να εχει μεγαλη διαφορα στις πτοσκοπευσεις. Βεβαια μεχρι τοτε εριχνα το sporting και δε ξερω κατα ποσο αυτο επηρεασε.
Γιατί με το 8αρι του δεν θα πέσει? .buy.
Θα πεσει πασακαμ, απλα επειδη ειναι συγκεντρωτικο θα προτιμούσα να το εχω σε 7.5αρι δευτεροτριτο με ενα τσοκακι πολλα υποσχόμενο στις μεσαιες αποστασεις......
Κατι ετοιμαζεται...
 
Βασιλη είναι το μονο φυσιγγι που ειδα να εχει μεγαλη διαφορα στις πτοσκοπευσεις. Βεβαια μεχρι τοτε εριχνα το sporting και δε ξερω κατα ποσο αυτο επηρεασε.

Θα πεσει πασακαμ, απλα επειδη ειναι συγκεντρωτικο θα προτιμούσα να το εχω σε 7.5αρι δευτεροτριτο με ενα τσοκακι πολλα υποσχόμενο στις μεσαιες αποστασεις......
Κατι ετοιμαζεται...

Τι το κουράζουμε ρε φίλε....
Αφού στο τέλος με φούλ τσοκ θα κυνηγήσεις και NSI Classica!!!.buy. ha haaa .terror.
 
Μιας και περιμενω τα κενταυρος να ερθουμε θα παιξω με αυτα μπαλιτσα.. Εχω και διαφορα καβατζα αλλα για να μην μπερδευτω θα δουλεψω μονο τα προαναφερομενα.. Τωρα επειδη ειμαστε και απο μακροχρονια αργια με τρωει ασχημα να βιδωσω το bell... Συγκεντωτικο φυσιγγι οπως λεμε με "ανωμαλιαρικο" τσοκ.. Σας ερχεται καμια προβλεψη; .my man.
 
Βασιλη είναι το μονο φυσιγγι που ειδα να εχει μεγαλη διαφορα στις πτοσκοπευσεις. Βεβαια μεχρι τοτε εριχνα το sporting και δε ξερω κατα ποσο αυτο επηρεασε.

Θα πεσει πασακαμ, απλα επειδη ειναι συγκεντρωτικο θα προτιμούσα να το εχω σε 7.5αρι δευτεροτριτο με ενα τσοκακι πολλα υποσχόμενο στις μεσαιες αποστασεις......
Κατι ετοιμαζεται...
Εγώ λέω πως ότι είχες στο μυαλό σου για το 7.5 ακριβώς το ίδιο μπορείς να κάνεις με το 8αρι!! Σήμερα φορτώσαμε με τον Μάνο 2 κούτες 8αρια...
 
Πανο σε 8αρι η 9αρι τα πηρες;
Μιας και περιμενω τα κενταυρος να ερθουμε θα παιξω με αυτα μπαλιτσα.. Εχω και διαφορα καβατζα αλλα για να μην μπερδευτω θα δουλεψω μονο τα προαναφερομενα.. Τωρα επειδη ειμαστε και απο μακροχρονια αργια με τρωει ασχημα να βιδωσω το bell... Συγκεντωτικο φυσιγγι οπως λεμε με "ανωμαλιαρικο" τσοκ.. Σας ερχεται καμια προβλεψη; .my man.
Στα πρωτα θα το εβαζα αν πεταν κοντα. Μετα το γυρνας σε 3αρι.
 
Ποιος εχει δοκιμαση ρε παιδια το NSI Clasica στην εναρξη για το τρυγονι?
εκτος απο το οτι ειναι λιγο δυνατο, απο συγκεντρωση και απο σκοτωματα ηθελα να ξερω ειναι οκ?
λεω να το δοκιμασω κι εγω τωρα στην εναρξη ειδικα για της πρωινες ωρες.

Παντως το χειμωνα στην τσιχλα που το δουλεψα καποιες φορες φετος ηταν απιθανο.
πολυ ωραιες συγκεντρωσης με 2 ** τσοκ και φοβερα σκοτωματα σε μακρινες αποστασης
και τα πουλια ξερα.
Α δουλευει ετσι και τωρα στην εναρξη θα ειναι super για τις ΤΡΥΓΩΝΕΣ.
 
Ποιος εχει δοκιμαση ρε παιδια το NSI Clasica στην εναρξη για το τρυγονι?
εκτος απο το οτι ειναι λιγο δυνατο, απο συγκεντρωση και απο σκοτωματα ηθελα να ξερω ειναι οκ?
λεω να το δοκιμασω κι εγω τωρα στην εναρξη ειδικα για της πρωινες ωρες.

Παντως το χειμωνα στην τσιχλα που το δουλεψα καποιες φορες φετος ηταν απιθανο.
πολυ ωραιες συγκεντρωσης με 2 ** τσοκ και φοβερα σκοτωματα σε μακρινες αποστασης
και τα πουλια ξερα.
Α δουλευει ετσι και τωρα στην εναρξη θα ειναι super για τις ΤΡΥΓΩΝΕΣ.
Έχει λίγη ανάκρουση αλλά αν το πετύχεις έπεσε...ούτε φτερά ούτε αίματα.....απλά καλύτερα κατά την γνώμη μου με 4*....
 
Mε 4 αστερια δεν εχω κυνηγηση ποτε το τρυγωνι παρα μονο κανα 2-3 φορες
παλια στα κατι πρωινα καρτερια που ερχοντουσαν χαμηλα και σφηνες...
Εγω θελω συγκεντρωση και παντα με το 2** δουλευω αλλα με 66 ποντους κανη.
Συνηθως το τρυγωνη το τουφεκαμε σε μακρινες αποστασης τις περισσοτερες φορες.
Τωρα απο θεμα ανακρουσης δεν πειραζει ας ακουγετε και λιγο το θεμα ειναι να σκοτωνει καλα
το φυσιγγι.
 
Back
Top