Φυσίγγια για τρυγόνι

Παύλο πέρα από το ψυχολογικό κομμάτι του νίκελ κ του φίλου παφυλα...σαν φυσιγγι εν σχέση με τον νορμαλ 28αρι RM πως το βλέπεις; Λογικά θα είναι πιο συγκεντρωτικό ...αν κ το νίκελ πολλές φορές το έχουν για να καλύπτει τα σκάρτα σκάγια



Τα επινικελωμενο το χρησιμοποιουμε για μεγαλα θηραματα λογο διατρησεις . Στα μικρα το θηραμα θα πανε ποιο περα να πεφτουν .
 
Last edited:
Τουλάχιστον,επειδή γνώριζα την νέα ελληνική,τα γραφόμενα μου βγάζουν ένα νόημα!

Τα λαθη ειναι ανθρωπινα ,λεει ο σοφος λαος μας,ο οποιος εχει προικιστει με μια πληρεστατη γλωσσα,
για να επικοινωνει ,και να συνεννοειται.
Ειναι λογικο μεσα στο πλαισιο αυτης της πλουσιας γλωσσολογικης ιστοριας να εχουν εμφανιστει διαφορα
λαθη, στα οποια ειμαστε επιρρρεπεις.
Συχνοτερα παραπτωματα των ομιλητων της Ελληνικης γλωσσας καθως και οι λεξεις που απλοποιηθηκαν
στην δημοτικη αλλαζουν τον ορθογραφικο χαρτη .
Αυτα τα λιγοστα, και πιστευω θα πρεπει να να ειναι κατανοητα:
 
Δεν νομίζω ο συνάδελφος να εννοεί γραμματικά ή συντακτικά λάθη, εξάλλου τέτοια λάθη όλοι μας ,άλλος περισσότερο - άλλος λιγότερο, κάνουμε.
Απλά πολλές φορές τα γραφόμενά σας αφήνουν ημιτελή νοήματα (εσκεμμένα; ) σαν γρίφος, πράγμα που τα καθιστούν δυσνόητα.
Φιλικά όλα αυτά και συγγνώμη για το .off topic.
 
Τα λαθη ειναι ανθρωπινα ,λεει ο σοφος λαος μας,ο οποιος εχει προικιστει με μια πληρεστατη γλωσσα,
για να επικοινωνει ,και να συνεννοειται.
Ειναι λογικο μεσα στο πλαισιο αυτης της πλουσιας γλωσσολογικης ιστοριας να εχουν εμφανιστει διαφορα
λαθη, στα οποια ειμαστε επιρρρεπεις.
Συχνοτερα παραπτωματα των ομιλητων της Ελληνικης γλωσσας καθως και οι λεξεις που απλοποιηθηκαν
στην δημοτικη αλλαζουν τον ορθογραφικο χαρτη .
Αυτα τα λιγοστα, και πιστευω θα πρεπει να να ειναι κατανοητα:
Κανείς δεν έκρινε τα ορθαγραφικα λάθη,γιατί όπως πολύ σωστά είπες μια τόσο πλούσια γλώσσα όσο η ελληνική είναι αρκετά δύσκολη....εγώ αναφερθηκα στο ότι πολλές φορές αυτά που γράφεις δεν γίνονται κατανοητά.....αλλά ίσως και να φταίει και η ηλικία μου και να μην επιτρέπει να τα καταλάβω!
 
Δεν νομίζω ο συνάδελφος να εννοεί γραμματικά ή συντακτικά λάθη, εξάλλου τέτοια λάθη όλοι μας ,άλλος περισσότερο - άλλος λιγότερο, κάνουμε.
Απλά πολλές φορές τα γραφόμενά σας αφήνουν ημιτελή νοήματα (εσκεμμένα; ) σαν γρίφος, πράγμα που τα καθιστούν δυσνόητα.
Φιλικά όλα αυτά και συγγνώμη για το .off topic.
Πολύ σωστά!
 
Πηρα ένα κουτακι sporting imperial νο7. 5 με 2.37mm διαμετρο σκαγιου.
Θα ριχτεί σε πινακα και αν μου αρεσει, θα μπει πισω πισω στην αποθήκη της bellmonte.
Να παρω αλλο δεν παίζει, γιατι υπαρχουν πολυ φθηνοτερα φυσιγγια απο αυτο.
Το πηρα στα 6 ευρω. Πρωτη και τελευταια φορα. Πρεπει καποιοι να καταλαβουν οτι ανακαλύφθηκε το διαδικτυο οπως λεει και ο φιλος μου ο Κρητικος.

*ξερει κανεις με τι γεμιζονται;
 
Back
Top