Φυσίγγια για τρυγόνι

Έχω την εντύπωση ότι μέσα στην ζέστη του Αυγούστου ίσως να μην είναι κ ότι καλύτερο ένα φυσίγγι με s4.Ετσι πιστεύω χωρίς να είναι και απόλυτο.Κατα τα άλλα είναι πράγματι αμετάβλητα σε δύσκολους καιρούς.
 
S4 nsi;;;; τι λετε;
Το εψαχνα καποια στιγμη να το δοκιμασω αλλα δεν το βρηκα εδω σε κανενα μαγαζι.Σε καποιο τεστ πριν μερικα χρονια που εκανε ενα περιοδικο(δεν θυμαμαι ποιο)σε καποιον βλητικο σταθμο του εξωτερικου αυτο το φυσιγγι εδειξε καταπληκτικη συπεριφορα και σταθεροτητα.Πριν χρονια ομως.Ακομα και τωρα αν το εβρισκα ομως θα το δοκιμαζα.

εκεί που σταματά η SIPE αρχίζει η S4
Η sipe δεν σταματα πουθενα...sarcastic.
 
Όπως λέει και ο Αρις, εγώ με το S4 της Nsi δεν ταιριαξαμε. Αντίθετα ένα φυσιγγι της ίδιας εταιρίας με S4 που ηταν φωτιά, ήταν ένα στα 31γρ που είχε στο κουτί ζωγραφισμενα κάτι ηλιοσπορα με κάτι τρυγονακια να πετάνε. Το σταμάτησε όμως, ήταν πανάκριβο φυσιγγι αλλά ήταν φυσιγγαρα. Το είχα ρίξει σε περαστικα πουλιά στις κυκλαδες Σεμπτεβρη. Είχαν περισεψει καμιά 10 φυσιγγια και τα έδωσα στον πατέρα μου να τα ρίξει στα μπασιματα στις τσιχλες. Όταν τα έριξε, μετά μου έλεγε, από εκείνα τα μπλε δεν έχεις άλλα να μου δωσεις; :)
 
Πρέπει να ήταν ο οδηγός αγοράς έθνος κυνηγι γύρω στο 2000.Ειχε στείλει ο Κυπριδημος αρκετά φυσιγγια στο Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας (ελληνικά και εισαγόμενα)στην τράπεζα δοκιμών..
 
Γιώργο μάλλον πρέπει να εννοείς το s4 titan..
Πρέπει να ήταν ο οδηγός αγοράς έθνος κυνηγι γύρω στο 2000.Ειχε στείλει ο Κυπριδημος αρκετά φυσιγγια στο Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας (ελληνικά και εισαγόμενα)στην τράπεζα δοκιμών..

Γιώργο μάλλον πρέπει να εννοείς το s4 titan..
Αυτο ακριβως ελεγα.well done.
 
Αυτό που βγάζει τώρα, πρέπει να είναι καλό αλλά δεν μου ταιριάζει στις προσκοπευσεις. Το ξεπουπουλιασμα τις τρυγονας στο βίντεο με τέτοιο είναι.
 
Καθηστε να δουμε ρε παιδια ποτε θα ειναι αυτη η εναρξη και φησυγγια βρησκουμε χιλιαδεσ.συγνομη που ξεφύγα απο το θεμα αλλα η ανησυχία ειναι μεγαλη:(
 
Το εχω ρίξει σε τσίχλα παλια κ ήταν πολύ ωραιο..όμως ήταν και ειναι από τα πιο ακριβά 30αρια όπως σωστά λέει κ ο Παύλος..Όλα τα φυσιγγια της Καλκο ειναι τσιμπημενα γενικά..Μήπως λόγω πυρίτιδας?Αλλά και πάλι..
 
Nαι Παυλο ειναι πανακριβο... Κ μενα μου ειχε κανει εντυπωση η τιμη... Απλα μου αρεσε η αποδοση του, θα το εμπιστευομουν στα τρυγονια...
 
Παλιοτερα εβγαζε μονο το μαυρο στα 34 γρ. Οταν αρχισε να διευρυνει τη γκαμα της, ειχε βγαλει ενα μπλε στα 32 ή 31 γρ νομιζω, που το ειχα παρει περισσοτερο απο περιεργια. Εκεινο το φυσιγγι το δουλεψα για μια σαιζον και το λατρεψα. Δεν καταφερα να το ξαναβρω επειτα δυστυχως, και λογω ελλειψης πηγα στο τοτε ΑΖ-20. Δεν ξερω αν ειναι ιδιο, ή εστω παρεμφερες, αλλα για τα δεδομενα μου ηταν φανταστικο.
 
Μπράβο Βικτωρα,Κάποτε έβγαζε ένα μπλε,εχω 2-3 για την συλλογη μου(το φυσίγγι δεν το πρόλαβα όμως)Το είχα δει διαφημιση σε ένα παλιό τεύχος της κυνηγεσιας..(1990).Να πω για την ιστορία ότι το φυσίγγι αυτό πρωταγωνίστησε στην ταινία του Χριστογιαννη,κυνηγι λαγού ν5;)Συγγνώμη για το .off topic..off topic.
 
Χρήστο το γιουρομιξ εχω ρίξει μόνο απο αυτα αλλά μόνο χειμωνα..(μου έμειναν κάτι περισσεύματα και θα τα μπουμπουνησω τον Σεπτεμβρη)Ομως Είμαι 100% σίγουρος οτι θα μπορούσαν κάλλιστα να ριχτούν (και)στην έναρξη,ολα τα φυσιγγια που αναφέρεις..Πιστεύω ειναι ιδανικά βάρη σκαγιων..Πολυ lambro ρε παιδί μου ομως...sarcastic. Δοκίμασε και κανένα αλλο...sarcastic.
 
Χρήστο το γιουρομιξ εχω ρίξει μόνο απο αυτα αλλά μόνο χειμωνα..(μου έμειναν κάτι περισσεύματα και θα τα μπουμπουνησω τον Σεπτεμβρη)Ομως Είμαι 100% σίγουρος οτι θα μπορούσαν κάλλιστα να ριχτούν (και)στην έναρξη,ολα τα φυσιγγια που αναφέρεις..Πιστεύω ειναι ιδανικά βάρη σκαγιων..Πολυ lambro ρε παιδί μου ομως...sarcastic. Δοκίμασε και κανένα αλλο...sarcastic.

Τάσο εδώ δεν έχουμε και μεγάλη γκάμα επιλογών και σε συνδυασμό με το ότι δεν έχω ασχοληθεί με το κυνήγι του τρυγονιού, είπα να ρωτήσω για κάτι που πιστεύω ότι θα βρω στάνταρ... :)
 
Back
Top