Φυσίγγια για τρυγόνι

Ρε παίδες γιατί τρελαίνεστε με τα φυσίγγια?πάρτε αυτά που ξέρετε κι εμπιστεύεστε και μην ψάχνετε τα σούπερ ντουπερ τρυγονοφυσεκα.πολλοι δεν έχουν την άνεση ενός σκοπευτηρίου και στο 6μηνο δεν πιάνουν όπλο και θα πάνε στην έναρξη με φυσίγγια που δεν τα ξέρουν?έτσι άκουγα κι εγώ και λέγανε tortora tortora φυσιγγαρα και αντί για ariston που έριχνα τότε πήρα ένα κουτί κι ευτυχώς που πήρα ένα και μετά από μερικές τουφεκιές τα σκόρπισα στην άκρη ενός χωραφιού και γύρισα στο ariston το παλιό καλό και φτηνό τότε.λοιπον δεν είναι ανάγκη ούτε να δίνετε 20ευρα ούτε τίποτα.παρτε αυτά που εμπιστεύεστε και γνωριζετε
 
Ρε παίδες γιατί τρελαίνεστε με τα φυσίγγια?πάρτε αυτά που ξέρετε κι εμπιστεύεστε και μην ψάχνετε τα σούπερ ντουπερ τρυγονοφυσεκα.πολλοι δεν έχουν την άνεση ενός σκοπευτηρίου και στο 6μηνο δεν πιάνουν όπλο και θα πάνε στην έναρξη με φυσίγγια που δεν τα ξέρουν?έτσι άκουγα κι εγώ και λέγανε tortora tortora φυσιγγαρα και αντί για ariston που έριχνα τότε πήρα ένα κουτί κι ευτυχώς που πήρα ένα και μετά από μερικές τουφεκιές τα σκόρπισα στην άκρη ενός χωραφιού και γύρισα στο ariston το παλιό καλό και φτηνό τότε.λοιπον δεν είναι ανάγκη ούτε να δίνετε 20ευρα ούτε τίποτα.παρτε αυτά που εμπιστεύεστε και γνωριζετε
Πες τα Χρυσόστομε
 
Ρε παίδες γιατί τρελαίνεστε με τα φυσίγγια?πάρτε αυτά που ξέρετε κι εμπιστεύεστε και μην ψάχνετε τα σούπερ ντουπερ τρυγονοφυσεκα.πολλοι δεν έχουν την άνεση ενός σκοπευτηρίου και στο 6μηνο δεν πιάνουν όπλο και θα πάνε στην έναρξη με φυσίγγια που δεν τα ξέρουν?έτσι άκουγα κι εγώ και λέγανε tortora tortora φυσιγγαρα και αντί για ariston που έριχνα τότε πήρα ένα κουτί κι ευτυχώς που πήρα ένα και μετά από μερικές τουφεκιές τα σκόρπισα στην άκρη ενός χωραφιού και γύρισα στο ariston το παλιό καλό και φτηνό τότε.λοιπον δεν είναι ανάγκη ούτε να δίνετε 20ευρα ούτε τίποτα.παρτε αυτά που εμπιστεύεστε και γνωριζετε

Καλα τα λεει ο Ευριπιδης.Οτι εχουμε δοκιμασει και μας πηγαινει.
Καλες και οι αποψεις,αλλα καλυτερες στο σκοπευτηριο.
 
Εγω και φετος στην εναρξη θα χρησιμοποιησω και παλι τα MB32 clasic της B&P και τα NSI Classica 32gr.
Αλλωστε οι δυο αυτες μπαρουτες MB και C7 ειναι οτι καλυτερο ειδικα για το τρυγονι σε βλητικα αποτελεσματα.
Δοκιμασμενα στους κυνηγοτοπους με την BROWNING που τα παει μαρουλι. :)
 
Με Sporting Ρουμελιώτης φρέσκα και Lambro sporting μπαγιάτικα και τσοκ **** στην SX3... Ο συνδυασμός sporting φυσιγγιού με ανοιχτό τσοκ σε αυτό το όπλο έχει αποδειχθεί πολύ φονικός στο καρτέρι που κάθομαι 3 χρόνια τώρα...
 
Εγώ έναρξη θα κυνηγίσω με διασποράς ανάμεικτα 7-8 σκάγια. Δεύτερο και τρίτο θα βάλω ιδιογόμωση με μάλλινη τάπα. Αν καταφέρω και τα ρίξω αυτά τα 3 θα είμαι χαρούμενος! Αν δεν καταφέρω να τα ρίξω θα είμαι χαρούμενος :)
 
Εγώ έναρξη θα κυνηγίσω με διασποράς ανάμεικτα 7-8 σκάγια. Δεύτερο και τρίτο θα βάλω ιδιογόμωση με μάλλινη τάπα. Αν καταφέρω και τα ρίξω αυτά τα 3 θα είμαι χαρούμενος! Αν δεν καταφέρω να τα ρίξω θα είμαι χαρούμενος :)
Λογικά ξέρεις τον τόπο και τις αποστάσεις που περνάνε για να πηγαίνεις σε διασποράς... Αν πήγαινα σε διασποράς τουλάχιστον θα πήγαινα σε διασπορεα με πτερύγια που κρατάει μετρα.
 
Λογικά ξέρεις τον τόπο και τις αποστάσεις που περνάνε για να πηγαίνεις σε διασποράς... Αν πήγαινα σε διασποράς τουλάχιστον θα πήγαινα σε διασπορεα με πτερύγια που κρατάει μετρα.
Ναι Στέφανε τον ξέρω καλά τον τόπο και το καρτέρι μου. Δεν ρίχνω τουφεκιά πάνω από 25 μέτρα εύκολα.
 
Θα ξεκινήσω για την πρωινή υγρασία με sipe/s4 στα 31 γρ.με ν8 και μόλις ανέβει ο ήλιος με 28 γρ με f2 n7.5


Τρυγονια βρηκες η απλα θα αλλαζεις φυσιγγια??.yelling.
Αμα δε μπει κουτουμανος πρωι πρωι να σου βροντηξει τον εγκεφαλο δε τραβαει τιποτα αλλο....sarcastic.
 
Τεσπα πεφτουν και με το 28αρι που λεμε, οστοσο η συζητηση ειναι χρησιμη για το τελικο ντου του Σεπτεμβρη... Ρε παιδια sipe ριχνω σε πολυ χαλια καιρικες συνθηκες. Αν μιλαμε για φυσιγγια με s4 και sipe να υποθεσω μιλαμε για το ξημερωμα με ψυχρα υγρασια κλπ? Μετα μπορουμε να ρηξουμε τετοια φυσιγγια? Δεν το χω επιχειρησει
 
Back
Top