Φυσίγγια για τρυγόνι

Ειναι δικοπο μαχαιρι τα επιμεταλλωμενα....
Θα δωσει καποιο οριακο πουλι και θα στερήσει,ενδεχομενως,καποιο κοντινο λογω πιο κλειστης ροζετας.
Με μεγαλες πιθανοτητες over kill!
Θα εβαζα ενα στην κλειστη του δικανου η 3ο σε αυτογεμες.
Ετσι,για την "αλητεια"!:cool:
 
Και από το χέρι του Θεού να τα πέρναμε τα φυσίγγια, αν δεν στείλουμε τα σκάγια πάνω στο θήραμα...δουλειά δεν γίνεται.
Το τρυγονάκι το ντοπιάρικο θέλει, ανοιχτό τσοκ, ψιλό σκάγι, ελαφρύ φυσιγγι και προσκόπευση!
 
Και από το χέρι του Θεού να τα πέρναμε τα φυσίγγια, αν δεν στείλουμε τα σκάγια πάνω στο θήραμα...δουλειά δεν γίνεται.
Το τρυγονάκι το ντοπιάρικο θέλει, ανοιχτό τσοκ, ψιλό σκάγι, ελαφρύ φυσιγγι και προσκόπευση!
Γιώργο και με δυνατό και γρηγορο φυσιγγακι κάνεις καλή δουλειά...αλλά στο πρώτο σκέλος συμφωνώ απολυτα!
 
Οπως ακριβως τα λεει ο Ψηλος!!!
Παρτε ενα φυσιγγι sporting,που το εμπιστευεστε!
Οσοι πανε σκοπευτηριο,το εχουν"μαθει"κιολας....
Επαρκεστατο σε φορτιο και νουμερο σκαγιων!
Είναι μαλακο το τρυγονι αυτη την εποχη!:)
Παχουλο και βαρυ!
Δεν ειναι βρυκολακας να χρειαζεται ασημενια βληματα!!
Ακου ,1€ το φυσιγγι!!:eek:
Αν "φυγουν"2-3 τριαρες,"κονομησες"!!o_O
 
Το εχεις ριξει σε τρυγονια με τα επινηκελομενα και εχεις μεινει ευχαριστημενος?
Ειναι δικοπο μαχαιρι τα επιμεταλλωμενα....
Θα δωσει καποιο οριακο πουλι και θα στερήσει,ενδεχομενως,καποιο κοντινο λογω πιο κλειστης ροζετας.
Με μεγαλες πιθανοτητες over kill!
Θα εβαζα ενα στην κλειστη του δικανου η 3ο σε αυτογεμες.
Ετσι,για την "αλητεια"!:cool:

Όπως είπα είχαμε ρίξει λιγα φυσίγγια λόγω μικρού αριθμού συναντήσεων. Συμφωνώ στο δίκοπο μαχαίρι αλλά νομίζω ειναι περισσότερα τα θετικά στοιχεία. Το μέρος που πάμε τουλάχιστον το δικό μου καρτέρι έχει τουφεκιες από 10 μέτρα μέχρι όσο πάει. Του αδερφού μου από την άλλη έχει κυρίως κοντινές.
 
Και από το χέρι του Θεού να τα πέρναμε τα φυσίγγια, αν δεν στείλουμε τα σκάγια πάνω στο θήραμα...δουλειά δεν γίνεται.
Το τρυγονάκι το ντοπιάρικο θέλει, ανοιχτό τσοκ, ψιλό σκάγι, ελαφρύ φυσιγγι και προσκόπευση!
Συμφωνω γι αυτο και εκανα την προσπαθεια με τα κοντακια... Ειναι η πρωτη χρονια που θα ρηξω σε αυτο το θηραμα 28γρ, παντα εριχνα 32
 
Και από το χέρι του Θεού να τα πέρναμε τα φυσίγγια, αν δεν στείλουμε τα σκάγια πάνω στο θήραμα...δουλειά δεν γίνεται.
Το τρυγονάκι το ντοπιάρικο θέλει, ανοιχτό τσοκ, ψιλό σκάγι, ελαφρύ φυσιγγι και προσκόπευση!
Σωστός ο Γιώργος.......να συμπληρώσω στο τουφεκισμενο τρυγόνι μην τσικουνευεστε τη προσκόπευση. ...το λίγο πιο μπροστά στο δίνει το πουλί. .....το λίγο πιο πίσω δεν............ του δίνει μόνο περισσότερα γκάζια. ...sarcastic.
 
Σωστός ο Γιώργος.......να συμπληρώσω στο τουφεκισμενο τρυγόνι μην τσικουνευεστε τη προσκόπευση. ...το λίγο πιο μπροστά στο δίνει το πουλί. .....το λίγο πιο πίσω δεν............ του δίνει μόνο περισσότερα γκάζια. ...sarcastic.

Ωραίο θέαμα όταν πιάνει ταχύτητα το ρημάδι....
Τις προάλλες που τα χάζευα μου βγήκε ένα στα μούτρα και με πήρε χαμπάρι... Στροφή 180 μοίρες και γκάζια.. Πέρασε δύο ράχες σε δεύτερα... Εργαλείο :cool:
 
Back
Top