Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εδω κερκυρα παντως εχουμε μια βιοτεχνεια που εχει στανταρ φυσιγγια πολλα χρονια τωρα.ο ανθρωπος ειναι συζητησιμος και σου λεει φιλε μην παρεις αυτο το 34 παρε το αλλο το 34 γιατι ειναι δυνατο ψυχη μου για τωρα,αυτο βαλτο οταν εχει κρυο και πολλυ υγρασια...φυσικα εχει στανταρ και τις τιμες του ισως και να ειναι σκριβος σε σχεση με αλλους,αλλα εχει στανταρ και ποιοτητα.ειδικα ενα στα 34 με A1 το δυνατο του το περνανε παρεες σε κουτες για τον Εβρο ποιο παλια
 
Πολυ υποκειμενικό θέμα τα φυσίγγια ρε παιδιά...Οι περισσότεροι λέμε για τα f2
οτι ειναι καλά κλπ...Μια χρονιά λοιπόν έπαιρνα τοτε τα mb 32 classic.Το καταχείμωνο μου χε κάνει εντύπωση οτι τα f2 τα είχα βρεί ίδια τιμή και πήρα 3 κουτάκια. Ε αν σας πώ οτι 2 σκ δεν στάυρωνα πουλί με αυτά; Μετά απο καιρό τα ξαναπήρα να δώσω δέυτερη ευκαιρία αλλά δεν...Αντιθέτως με το mb 32 ημουν πιο ικανοποιημένος.Το ίδιο ακριβώς είχα παθει με τα nsi τα classica στα τρυγονια. Έκτοτε έκλεινα τα αυτιά μου σε οτιδήποτε άλλο ακουγα και δουλευα τα λαμπρο βεργίνα για 5-6 χρόνια μέχρι που ξεφυγε η τιμή πολύ και περυσι δουλεψα τα rc 32 με καλά αποτελέσματα (τα βεργίνα μου πήγαιναν καλύτερα)
 
Εκτος απο αυτο υπαρχει ενας αλλος πολυ σημαντικος παραγοντας, βασικη προυποθεση για σταθεροτητα, το back integration
Οταν μια εταιρεια τα φτειαχνει ολα μονη της, απο καλυκα μεχρι συγκεντρωτηρα ειναι βασικο επομενο να μην αλλαζουν πραγματα στην συνταγη της τουφεκιας.
Στο χωρο εχουν απομεινει λιγες τετοιες εταιρειες, η Β&P, η NSI, η Cheddite,η Maxam. Αλλαγες υπαρχουν και εδω οταν αλλαξει συνθεση η πυριτιδα. Αλλα λογω διαλογης ξερουν πολυ καλα το τι ψαχνουν και συνηθως πετυχαινουν και στην αλλαγη.
Οι υπολοιπες εταιρειες του χωρου εξαρτωνται λιγο πολυ απο τις παραπανω για πρωτες υλες. Αυτοι που εχουν καλυφθει με συμβολαια παροχης οπως πχ Lambro ειναι ενταξει και μπορουν να κρατησουν τις συνταγες του σταθερες, οι υπολοιποι εξαρτωνται απο τους εδω αντιπροσωπους για πρωτες υλικες με οτι αυτο συνεπαγεται.
Παυλο τα ειπες ολα...πως μπορει μια μικρη βιοτεχνεια να συναγωνηστη εναν κολοσσο που φτιαχνει τα παντα απο καλυκα σκαγια,συγκετροτηρες,πυριτηδες;ειδικα τωρα με τη κριση.το πιο ακριβο στο φυσιγγι ειναι τα σκαγια και ο καλυκας,ποσο να τους στοιχιζει,ισως τα φυσιγγια απο μεγαλες εταιριες επρεπε να ειχαν κατω απο 5ευρο.παλια η λαμπρο εφτιαχνε και σκαγια θυμαστε ποσο ανταγωνιστικες ηταν οι τιμες τις σε σχεση με αλλες
 
Έκτοτε έκλεινα τα αυτιά μου σε οτιδήποτε άλλο ακουγα και δουλευα τα λαμπρο βεργίνα για 5-6 χρόνια μέχρι που ξεφυγε η τιμή πολύ και περυσι δουλεψα τα rc 32 με καλά αποτελέσματα (τα βεργίνα μου πήγαιναν καλύτερα)
Παντως το Ναυπλιωτη που ρωτησα προχθες[γιατι δεν βγαζει σε πιο χοντρα σκαγια τα βεργινα] μου ειπε οτι σταματαει τα βεργινα.
 
Παντως το Ναυπλιωτη που ρωτησα προχθες[γιατι δεν βγαζει σε πιο χοντρα σκαγια τα βεργινα] μου ειπε οτι σταματαει τα βεργινα.
Δεν είναι η πρωτη φορα που οι εταιρείες καταργουν αποδοτικά φυσίγγια, λες και το κάνουν επίτηδες ενα πράγμα!
 
Και αλλα παιδια που πηραν τα λαμπρο τορντο τα βρήκαν αλαγμενα εχουν καψουλι 686 απο 688.και gt απο μαυροπουλου.αυριο θα παω να παρο και ενα euromix να δω απο περιέργεια τι εχει μέσα :)
Η πρωτη αλλαγη δεν μου αρεση η δευτερη ναι....τα εκανε λιγο ποιο μαλακα και ποιο συγκετρωτηκα
 
Εδω κερκυρα παντως εχουμε μια βιοτεχνεια που εχει στανταρ φυσιγγια πολλα χρονια τωρα.ο ανθρωπος ειναι συζητησιμος και σου λεει φιλε μην παρεις αυτο το 34 παρε το αλλο το 34 γιατι ειναι δυνατο ψυχη μου για τωρα,αυτο βαλτο οταν εχει κρυο και πολλυ υγρασια...φυσικα εχει στανταρ και τις τιμες του ισως και να ειναι σκριβος σε σχεση με αλλους,αλλα εχει στανταρ και ποιοτητα.ειδικα ενα στα 34 με A1 το δυνατο του το περνανε παρεες σε κουτες για τον Εβρο ποιο παλια
Γρήγορη δε σου λέει κανένας τίποτα γιατί όλοι επιμένουν πως έχουν all weather φυσίγγια. Tόσο απλά. Και αν του πεις μετά ότι δε μπορούσες να πετύχεις γαϊδούρι με τα φυσίγγια αυτά θα σου πει ότι δεν σημάδευες καλά!!!
 
Παντως το Ναυπλιωτη που ρωτησα προχθες[γιατι δεν βγαζει σε πιο χοντρα σκαγια τα βεργινα] μου ειπε οτι σταματαει τα βεργινα.
Σταμάτησε κ το λευκό εδώ κ λίγα χρόνια,σταματάει τώρα και το βεργινα??
Τρίζουν τα κοκκαλα των Αφων Λαμπρου..
Οκ δεν έχουν καμια απολυτως σχέση τα παλιά με τα νεα,Αλλά δεν πρέπει να χάνονται αυτές οι ονομασιες..:(
 
Η πρωτη αλλαγη δεν μου αρεση η δευτερη ναι....τα εκανε λιγο ποιο μαλακα και ποιο συγκετρωτηκα
Αντισταθμιζει το αδυναμο καψουλι με πιο σκληρο συγκεντρωτηρα φανταζομαι θα εχει και βαθυτερο ρελιασμα.
 
Ε
Αντισταθμιζει το αδυναμο καψουλι με πιο σκληρο συγκεντρωτηρα φανταζομαι θα εχει και βαθυτερο ρελιασμα.
Εχει ρελισμα 57,4 απο 57,7/8.με gt21 εγω δεν μπορώ να το κλεισο με gt21 μονο με 24.η πολυσταδιακη σιγουρα Μπορούν
 
Τώρα σχετικά με τα Nike που ανάφερε ο Παυλος, ηταν το πρωτο φυσίγγι που αγόρασα !! Μετά χάθηκε για ενα διάστημα και τώρα ξαναεμφανίστηκε , αλλά δεν το εχουν ολα τα μαγαζιά ... Και μερικά που το φέρνουν πχ Καλκατζάκος , το έχει 8,30 .... Που θα το βρουμε φθηνότερα , ξέρει κανείς εάν τα εχει ο Πέππας πήρε ο Παρδαλάκης ??
Το nike για ποιες καιρικες συνθηκες ενδεικνυται...??
 
ακουω
Δεν σου προτείνω γιατί μπορεί να με βλαστημάς μετά και δεν θελω.sarcastic.
Ρίξε μια μάτια στις πίσω σελίδες κ θα βρεις αρκετές αναφορές..Είπαμε ότι ειναι προσωπικά γούστα..Όλα βγαίνουν καλά και όλα βγαίνουν άχρηστα.:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top