Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Υπάρχει κ ενα άλλο ενδεχόμενο ίσως πιο σπάνιο,Η τουφεκιες να φεύγουν μπροστα .sarcastic.
Λέγεται ότι δεν τραβάει στην υγρασία,Κέρκυρα κ πρωινά του Οκτώβρη σίγουρα θα είχε..
Ίσως αν το έριχνες στην έναρξη η λιγο πιο μετά να έβλεπες ενα άλλο φυσιγγι..
 
Ρε παιδια βλεπω πολλοι βαζεται το Tordo 30.....εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου,για την ακριβεια σε δυο οπλα που τα εβαλα Μ2-302 ειδα που μεχρι τα 20-25 καλα ειναι μετα κλανουν μεντες...τα ειχα απο προπερσι και τα ειχα για καβαζτα καμια μερα που δεν θα προλαβαινα να γεμισω,και μην ακουσω που ημουν πισω γιατι ξερω τις ντουφεκιες μου
πολυ καλο και πολυ συγκεντρωτικο Γρηγορη. Δε θα σου δουλεψει με την πολλη υγρασια το πρωι, αλλα οταν βγει η μερα καλα ειναι δυναμιτες
 
γρηγορη αυτο που σου λενε οι προλαλησαντες. σε κρυο και υγρασια δεν παει μια. θελει γλυκο και ηπιο καιρο.τοτε μαμει
Αυτο το φυσηγγι δεν κανει για την κερκυρα που εχουμε υγρασια 80%/90%.ακομα και στα μπασιματα
 
Θα δουμε φετος με σπιτικα φυσιγγια με την D20 πως θα τα παει.
150Χ30 εχει Bικτωρα με giov24 παλιοτερα με gt21 προσφατως απο οτι διαβαζω.και απο ταχυτητες ειναι στα 390m/s.
Εχει καλη συγκεντρωση ομως κρεμαει σε υγρασια.
 
Δημητρη, προφανως σε νορμαλ καιρο ολα πανε μια χαρα. Ετσι και αλλιως με ΜΒ ριχνω αποκλειστικα, αλλα θελω να δω το συγκεκριμενο ρελιαστο σε καποια κυνηγια πως θα τα παει. Θα δοκιμαστει και κατα τη διαρκεια του χειμωνα εννοειται
 
πολυ καλο και πολυ συγκεντρωτικο Γρηγορη. Δε θα σου δουλεψει με την πολλη υγρασια το πρωι, αλλα οταν βγει η μερα καλα ειναι δυναμιτες
Παυλο οταν λεω κλανουν μεντες το εννοω....μπορει στην αμεση συγκριση με τα δικα μου με MB32-Cm3..τι να πω παντως τα εδωσα σε εναν μπαρπα με ενα δικανο που καθετε στα καθιστα.
 
Πάντως παλιά είχα πετύχει σε Κυπριακό forum μια συζήτηση που εκθείαζε την d20 και αν και δεν εχω πάει ποτε Κύπρο όλοι οσοι έχουν πάει έχουν να λένε για την υγρασία εκεί
 
Υπάρχει κ ενα άλλο ενδεχόμενο ίσως πιο σπάνιο,Η τουφεκιες να φεύγουν μπροστα .sarcastic.
Λέγεται ότι δεν τραβάει στην υγρασία,Κέρκυρα κ πρωινά του Οκτώβρη σίγουρα θα είχε..
Ίσως αν το έριχνες στην έναρξη η λιγο πιο μετά να έβλεπες ενα άλλο φυσιγγι..
Μπα αυτο το παθαινω το Φλεβαρη οταν προτοπαω για τσιχλες μετα απο τα παπια....sarcastic.
 
Πάντως παλιά είχα πετύχει σε Κυπριακό forum μια συζήτηση που εκθείαζε την d20 και αν και δεν εχω πάει ποτε Κύπρο όλοι οσοι έχουν πάει έχουν να λένε για την υγρασία εκεί
Η αγαπημενη τους πυριτιδα....
Και γεμιζουν την 32αρα απο 28 εως 33γραμμαρια.
 
Παυλο οταν λεω κλανουν μεντες το εννοω....μπορει στην αμεση συγκριση με τα δικα μου με MB32-Cm3..τι να πω παντως τα εδωσα σε εναν μπαρπα με ενα δικανο που καθετε στα καθιστα.
Γρηγορη χειμωνα το δοκιμασες; Εγω μιλαω για Οκτωβρη και τουφεκιες long range
 
Ρε παιδια βλεπω πολλοι βαζεται το Tordo 30.....εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου,για την ακριβεια σε δυο οπλα που τα εβαλα Μ2-302 ειδα που μεχρι τα 20-25 καλα ειναι μετα κλανουν μεντες...τα ειχα απο προπερσι και τα ειχα για καβαζτα καμια μερα που δεν θα προλαβαινα να γεμισω,και μην ακουσω που ημουν πισω γιατι ξερω τις ντουφεκιες μου
Ησουν πισω..sarcastic..sarcastic.
 
πολυ καλο και πολυ συγκεντρωτικο Γρηγορη. Δε θα σου δουλεψει με την πολλη υγρασια το πρωι, αλλα οταν βγει η μερα καλα ειναι δυναμιτες
μην φοβασε, και για τσιχλες 8 με 8.30 ερχετε το πουλακι μου. Με φραπε σκαυνακι, και την γνωστη του ατακα. ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΣΗΜΜΕΡΑ?
 
καλησπέρα,

ο Λέκκας στην Χαλκίδα έχει τα gorilla 32γρ τα κόκκινα στην κούτα €6,2 το πακέτο και μεμονομένα πακέτα αν κατάλαβα καλά €6,5 - Ιταλικά τσιχλοφύσιγγα δεν δουλεύει καθόλου μόνο ελληνικά kalco / dorka / Κύργια / gorilla / lambro

ο πιο φτηνός πάντως και με διαφορά
 
καλησπέρα,

ο Λέκκας στην Χαλκίδα έχει τα gorilla 32γρ τα κόκκινα στην κούτα €6,2 το πακέτο και μεμονομένα πακέτα αν κατάλαβα καλά €6,5 - Ιταλικά τσιχλοφύσιγγα δεν δουλεύει καθόλου μόνο ελληνικά kalco / dorka / Κύργια / gorilla / lambro

ο πιο φτηνός πάντως και με διαφορά
Τα εχεις δουλεψει τα gorilla?ειναι τοσο καλα οσο κυκλοφορει στην πιατσα;.lazy.
 
D20X32.Το προαναφερομενο στησιμο.Τουφεκια στα 32μ με 1/2 choke.Aυλος 18,55.Το πρωι με κρυουλι και σχετικη υγρασια...λυκος:(!Δεν επεφτε ψοφιο τιποτα!
Μολλις ζεστανε και "εσπασε"η υγρασια...φωτια:)!
Γιάννη τι Νο σκάγια είναι αυτή η τουφεκιά;
 
όχι Ηλία αλλά θέλω να τα ρίξω,βέβαια όχι με την τιμή που παίζουν Αθήνα,έτσι για να δω τί το διαφορετικό έχει από τα υπόλοιπα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top