Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αφου το ανεφερες θα σου πω την αποψη μου.τα θεωρω το καλυτερο τσιχλοφυσιγγο που εχω ριξει,η τιμη του ειναι αισχροκερδια καθαρη,δεν αξιζουν τα υλικα τους αυτη την τιμη!παντως η αληθεια ειναι οτι αμα τα εφερνε ο φιλος μου με το μαγαζι με τα φυσιγγια αυτα θα αγοραζα και παλι!
Κατι αλλο ρε φιλε που προσεξα ειναι οτι σε καποια κουτια αντι για κοκκινα ειναι πορτοκαλι το φυσιγγι..
 
Κατι αλλο ρε φιλε που προσεξα ειναι οτι σε καποια κουτια αντι για κοκκινα ειναι πορτοκαλι το φυσιγγι..
Δεν με εχει προδοσει οσες φορες το εχω δοκιμασει...αν ριχνεις μετρημενα φυσιγγια οπως εχω ξαναπει θα σε γλυτωσει απο δευτερα και τριτα σε τραυματισμενα!
 
Καλησπέρα σε όλους,νεος στο forum και θα χρειαστώ την βοήθεια σας,πριν 1,5μηνα εκανα χειρουργείο στη μέση(σπονδυλικη στήλη λόγου μεγάλης κηλης)ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρέπει να έχω μεγάλους κραδασμους στην αρχή.τι φυσίγγια προτινεται στα 28γρ με χαμηλή ανάκρουση;να προσθέσω το όπλο που έχω είναι η Vinci. Υ. Γ.εχω σκάσει θέλω να πάω για κυνήγι......
 
Δεν με εχει προδοσει οσες φορες το εχω δοκιμασει...αν ριχνεις μετρημενα φυσιγγια οπως εχω ξαναπει θα σε γλυτωσει απο δευτερα και τριτα σε τραυματισμενα!
Ετσι ειναι..
Δεν με εχει προδοσει οσες φορες το εχω δοκιμασει...αν ριχνεις μετρημενα φυσιγγια οπως εχω ξαναπει θα σε γλυτωσει απο δευτερα και τριτα σε τραυματισμενα!
Εχεις απολυτο δικιο..οσα εχω παρει πραγματικα ολα ξερα αν εξαιρεσεις 2-3 περιπτωσεις
 
καλησπέρα, εχει δουλεψει καποιος τα mezzo lambro τα μεσοταπα να μας πει εντυπώσεις. εχω καραμπινα με σταθερο τσοκ * θα βολεψουν στο καρτερι σε αποστασεις περιπου 15-25 μετρα
http://www.kalkantzakos.com/datafiles/1074.jpg αυτό πήρα μια Μέρα στο περπατητο γιατί δεν είχε σε ψιλά τίποτα και τελικά δεν έχανα πουλί και έπεφταν και μακριά..
 
Καλησπέρα σε όλους,νεος στο forum και θα χρειαστώ την βοήθεια σας,πριν 1,5μηνα εκανα χειρουργείο στη μέση(σπονδυλικη στήλη λόγου μεγάλης κηλης)ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρέπει να έχω μεγάλους κραδασμους στην αρχή.τι φυσίγγια προτινεται στα 28γρ με χαμηλή ανάκρουση;να προσθέσω το όπλο που έχω είναι η Vinci. Υ. Γ.εχω σκάσει θέλω να πάω για κυνήγι......
Περαστικά σου φίλε μου ...τσέκαρε το θέμα με σκοπεφτικα φυσσιγια θα βρεις σίγουρα πολλές πληροφορίες. ... γενικά παρτο με το μαλακό βιασινες με την υγεία δεν ταιριάζουν.
Γενικά τα πιο μαλακα είναι τα barcheri ...τα 30αρια που είχα ρίξει σαν αεροβολο τα νιώθεις
 
Last edited:
Κατι αλλο ρε φιλε που προσεξα ειναι οτι σε καποια κουτια αντι για κοκκινα ειναι πορτοκαλι το φυσιγγι..
Πανε καμια δεκαρια χρονια που ο Δορκας γεμιζε το hit σε 3-4 διαφορετικα χρώματα!!Πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι λόγο αυξημενης ζητησης (ηταν κ χρονιά με πολλες τσιχλες)γεμιζε οπου εβρισκε γιατι ειχε ελλειψη..Κατι παρομοιο πιθανων να συμβαινει και με τα gorilla..
 
Πανε καμια δεκαρια χρονια που ο Δορκας γεμιζε το hit σε 3-4 διαφορετικα χρώματα!!Πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι λόγο αυξημενης ζητησης (ηταν κ χρονιά με πολλες τσιχλες)γεμιζε οπου εβρισκε γιατι ειχε ελλειψη..Κατι παρομοιο πιθανων να συμβαινει και με τα gorilla..
οπως σχεδον ολους τους ελληνες κατασκευαστες
 
Περαστικά σου φίλε μου ...τσέκαρε το θέμα με σκοπεφτικα φυσσιγια θα βρεις σίγουρα πολλές πληροφορίες. ... γενικά παρτο με το μαλακό βιασινες με την υγεία δεν ταιριάζουν.
Γενικά τα πιο μαλακα είναι τα barcheri ...τα 30αρια που είχα ρίξει σαν αεροβολο τα νιώθεις
Σε ευχαριστώ φίλε μου για το ενδιαφέρων,θα κοιτάξω για τα φυσίγγια που ανέφερες και σε ευχαριστώ και πάλι!!!
 
Ετσι ειναι..

Εχεις απολυτο δικιο..οσα εχω παρει πραγματικα ολα ξερα αν εξαιρεσεις 2-3 περιπτωσεις
Αυτο που με τρελενει σε αυτο το φυσιγγι ειναι οτι οταν τρωει το πουλι την ντουφεκια παει προς τα πισω απο την δυναμη μου εχει...η 302 τα παει πολυ καλα!
 
το tordo το πορτοκαλι φετος εχει δωσει ρεστα. ειτε με την 302 ειτε με την 391 ειτε με το μπαικαλ κανει κηδειες και δινει μετρα σε νο 9 απο -1 μεχρι οτι θελετε που το εχω δοκιμασει αλλα απο 6 ευρω που το επαιρνα τωρα το βλεπω 6,70 στον καλκαντζακο και 6,50 στα χανια. και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ελληνικο φυσιγγι πηγε τοσο ψηλα οταν οι ισπανοι κρατανε τα δικα τους τοσο χαμηλα. κι εξηγουμαι. ο μαυρουλης παραγει σκαγια ελληνικοι συγκεντρωτηρες υπαρχουν τους οποιους χρησ. ο ναυπλιωτης και απ οτι μας λενε αυξηθηκε το μολυβι. και ρωταω η αυξηση ειναι ελληνικο η παγκοσμιο φαινομενο?? στην ισπανια δεν αυξηθηκε???
 
Οτι και να λεμε δεν βρισκουμε ακρη...
Το καλυτερο ειναι μολις δουμε καλες τιμες να κανουμε τις τσιχλοφυσιγγο αγορες μας πολυ πολυ πριν την εναρξη..Και ας τους μετα να τα ριχνουν οι ιδιοι..
σωστός
ο καλός κυνηγός γεμίζει η αγοράζει φυσίγγια εκτός περιόδου
μέχρι πέρυσι που άρχισα να γεμίζω όταν τελείωνε το κυνήγι πήγαινα στα 2-3 μαγαζιά που ψώνιζα και παζάρευα ότι είχε μείνει
πάντα τα έπαιρνα φθηνότερα από την περίοδο που έληξε και ακόμα φθηνότερα από την επόμενη :)
 
Last edited:
Καλησπέρα σε όλους,νεος στο forum και θα χρειαστώ την βοήθεια σας,πριν 1,5μηνα εκανα χειρουργείο στη μέση(σπονδυλικη στήλη λόγου μεγάλης κηλης)ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρέπει να έχω μεγάλους κραδασμους στην αρχή.τι φυσίγγια προτινεται στα 28γρ με χαμηλή ανάκρουση;να προσθέσω το όπλο που έχω είναι η Vinci. Υ. Γ.εχω σκάσει θέλω να πάω για κυνήγι......
Να κατσεις στα αυγα σου[το κυνηγι δεν ειναι μονο φυσιγγια, ειναι και ενα παραπατημα, ενα γλιστριμα κ.α] ΠΡΩΤΑ Η ΥΓΕΙΑ.shake hands.Στο λεω φιλικοτατα:)
 
Ακριβως οπως τα λεει ο Μακης.

Βρητε ενα φυσιγγι που σας φαινεται αξιοπρεπες, και παρτε για δοκιμη τελος περιοδου ή εκτος σαιζον. Φορτωστε για την επομενη χρονια, μετα την ληξη, που τα βλεπουν να σκονιζονται. Αν μαζευτειτε και 3-4 κανετε αλλα παζαρια στις τιμες, για μεγαλη ποσοτητα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top