Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σημερα με βαθμους γυρω στο 2-3 τα φυσιγγια με ΜΒ μια χαρα δουλεψαν, ααχετως πως δε βρηκα τιποτα.
Να δεις φίλε πως δούλεψαν τα φυσίγγια με C7 σε αστέρι σήμερα με μηδέν βαθμούς μέσα στο χιόνι και στην ομίχλη!!!!
Θέλω να τα δοκιμασεις.......

adult image
Ίσα που πρόλαβα και έφυγα!
Θα είχα αποκλειστεί αν καθηστερουσα δέκα λεπτά!
Έμπαιναν πολλά πουλιά!
Δεν φαινόταν από την ομίχλη πάνω από δεκαπέντε μέτρα.....
 
Παυλο, επειδη βρηκαν προσφατα φιλοι του φορουμ γεμισμενα και με GM3 η ερωτηση ειναι πως εχουν προωθηθει στην αγορα αυτα. Υπαρχει περιπτωση να εχει πχ μια κουτα μερικα κουτια απο αυτα, η ακομη και περιπτωση να υπαρχουν αναμεικτα σε ενα κουτι? Υπαρχει lot number στα κουτια του καραμανιδη? Αν ναι πρεπει να υπαρχει σαφης διαχωρισμος, αν οχι ολα ειναι πιθανα. Ο συγκεκριμενος ειναι απο τους κορυφαιους ελληνες ιδιογομωτες και νομιζω ωφειλε να ενημερωσει τι ακριβως παιζει μεσω της ιστιοσελιδας του για να μην εχουμε αυτες τις συζητησεις τωρα. Οπως βεβαια και ο Ναυπλιωτης για τις φετεινες αλλαγες στα περισσοτερα Lambro.
Lot number τα κουτια του καραμανιδη δεν εχουν. Τσεκαρα ολη τη κουτα, dynamic 30gr, kill 32gr, super kill 33,5gr.my man.
 
συγνώμη ρε παιδιά ..... τι πάει να πει δεν εχει "Lot number" ??? τοτε τι εχει ?
κάλα τις πιστοποιήσεις τις έχουν γράψει όλοι στα "αυτα " τους ... αλλα ουτε τα αυτονόητα .. που λογοδοτούν όλοι αυτοί αν συμβεί κάτι .. θα απαντήσω εγώ : ΠΟΥΘΕΝΑ
όταν το κρατος ζει σε νιρβάνα ...τοτε ο κάθε ενας κανει ότι γουστάρει και μπορεί να παίζει με την ασφάλεια του χρήστη .
δεν ξέρω ποιος ειναι ο κραμανιδης ή ο καθε βιοτέχνης ... αλλα για να μπορείς να πουλάς νόμιμα στην αγορά θα πρέπει να καλύπτεις τα αυτονόητα ... και αν υπάρχει κενο στην νομοθεσία (που δεν νομίζω ) θα πρέπει να απαιτήσουμε να δημιουργηθεί .
θέλω να αναγραφούν όλα τα "συστατικά" ... πολλά ζητάω ? και αν δεν ειναι σωστά να ειναι υπόλογοι ...
η νομοθεσία ειναι σαφέστατη στα τρόφιμα φάρμακα κτλ.. δεν ισχύει το ίδιο για κατι που εχει υψηλή επικινδυνότητα?
ο lambro για παράδειγμα αναφέρει κάποια συστατικά .. και στα κουτιά του εχει σήμανση των πιστοποιήσεων .. σωστά ? δεν το κανει για την ελληνική αγορά , το κανει για τις υπόλοιπες που απευθύνεται και μονο .
*ΘΑ έχετε προσέξει οτι αυτήν την χρονιά απουσιάζει σε κάποια φυσίγγια το iso (με λιγα λογια πιστοποίηση σταθερότητα παραγωγής) .
ή θα σοβαρευτούν η θα κλείσουν ... τόσο απλά και η πρόταση μου ειναι να βοηθήσουμε όλοι να το καταλάβουν γιατί είναι κρίμα.
 
αυτα λεμε για τα ελληνικα. βρε ισπανοοοοοοος ουτε καν ιταλος

Εβιβα Εσπανια.
Καλά τα λέτε εσείς παιδιά αλλά ποιος μας ακούει, ανεβάζουν τις τιμές λόγο μολυβδου και καλά επειδή είναι καλή η χρονιά και πουλάνε αλλά η ποιότητα από ότι βλέπω από τα λεγόμενα σας αντί να ανεβαίνει όλο και κατρακύλα.
Εβιβα Εσπανια λοιπόν, η maxam και ποιότητα προσφέρει και αναβάθμιση στα προϊόντα της, καινούργια φυσιγγακια από την RIO σκοπευτικά και κυνηγετικά.

Vinci Competition 24
http://www.cartuchosmaxam.com/productos/Cartuchos-Tiro-Vinci/Vinci-Competition-24

MAXAM Outdoors
http://www.cartuchosmaxam.com/familias.php?id=cw4fd1f26f07fd2
 
Καλά τα λέτε εσείς παιδιά αλλά ποιος μας ακούει, ανεβάζουν τις τιμές λόγο μολυβδου και καλά επειδή είναι καλή η χρονιά και πουλάνε αλλά η ποιότητα από ότι βλέπω από τα λεγόμενα σας αντί να ανεβαίνει όλο και κατρακύλα.
Εβιβα Εσπανια λοιπόν, η maxam και ποιότητα προσφέρει και αναβάθμιση στα προϊόντα της, καινούργια φυσιγγακια από την RIO σκοπευτικά και κυνηγετικά.

Vinci Competition 24
http://www.cartuchosmaxam.com/productos/Cartuchos-Tiro-Vinci/Vinci-Competition-24

MAXAM Outdoors
http://www.cartuchosmaxam.com/familias.php?id=cw4fd1f26f07fd2
Κωνσταντινε που να τα βρουμε τα φυσιγγια αυτα στην ελληνικη αγορα ομως;;για τα maxam αναφερομαι...
 
Καλά τα λέτε εσείς παιδιά αλλά ποιος μας ακούει, ανεβάζουν τις τιμές λόγο μολυβδου και καλά επειδή είναι καλή η χρονιά και πουλάνε αλλά η ποιότητα από ότι βλέπω από τα λεγόμενα σας αντί να ανεβαίνει όλο και κατρακύλα.
Εβιβα Εσπανια λοιπόν, η maxam και ποιότητα προσφέρει και αναβάθμιση στα προϊόντα της, καινούργια φυσιγγακια από την RIO σκοπευτικά και κυνηγετικά.

Vinci Competition 24
http://www.cartuchosmaxam.com/productos/Cartuchos-Tiro-Vinci/Vinci-Competition-24

MAXAM Outdoors
http://www.cartuchosmaxam.com/familias.php?id=cw4fd1f26f07fd2

Κωνσταντινε, εριξα μια ματια στις τιμες online της Maxam και στη σειρα Game Load που κυκλοφορουν και στην Ελλαδα. Οι τιμες που μαλλον προοριζονται για την ισπανικη αγορα ειναι οι ακολουθες>

30 γρ 4.55 το κουτι
32 γρ 4.80 το κουτι
34 γρ 5.50 το κουτι

Χωρις ΦΠΑ

Προσθετοντας το ΦΠΑ μπορουμε να βγαλουμε μια ακρη ποσο τα πληρωνει ο ισπανος αν και στη λιανικη ειναι συνηθως φθηνοτερα απο τα online shops.
 
Eριξα μια ματια στις τιμες λιανικης στην Ισπανια.

Saga Export 30 gr, 5.70
Saga Export 32 gr, 5.95
Saga Export 34 gr, 7.30
Rio Game Load 32 gr, 5.95
Trust Blue Line, 30 gr 5.55
Trust Blue Line, 32 gr 5.95
BBI, 30 gr, 6.25
BBI, 32 gr, 6.45
Midel, 30 gr, 5.45
Midel, 31 gr, 5.10, ειδικο για τσιχλες
Μidel, 32 gr, 5.70

To ΒΒΙ ειναι της Beretta Benelli Iberica και τα φτειαχνει η Nobelsport στη Γαλλια.
 
Eριξα μια ματια στις τιμες λιανικης στην Ισπανια.

Saga Export 30 gr, 5.70
Saga Export 32 gr, 5.95
Saga Export 34 gr, 7.30
Rio Game Load 32 gr, 5.95
Trust Blue Line, 30 gr 5.55
Trust Blue Line, 32 gr 5.95
BBI, 30 gr, 6.25
BBI, 32 gr, 6.45
Midel, 30 gr, 5.45
Midel, 31 gr, 5.10, ειδικο για τσιχλες
Μidel, 32 gr, 5.70

To ΒΒΙ ειναι της Beretta Benelli Iberica και τα φτειαχνει η Nobelsport στη Γαλλια.
Αυτες ειναι τιμες ρε π@στη μου.asking.ευτυχως που μας διαβαζουν πολλοι;)
 
Κωνσταντινε που να τα βρουμε τα φυσιγγια αυτα στην ελληνικη αγορα ομως;;για τα maxam αναφερομαι...
Τα συγκεκριμένα ειναι καινούργια σειρά και δεν γνωρίζω αν εισάγονται, όμως υπάρχουν αρκετά Ισπανικά και όλα ανήκουν στον ίδιο όμιλο rio,maxam, saga και πολλά άλλα και γεμίζονται με τα ίδια υλικά
Κωνσταντινε, εριξα μια ματια στις τιμες online της Maxam και στη σειρα Game Load που κυκλοφορουν και στην Ελλαδα. Οι τιμες που μαλλον προοριζονται για την ισπανικη αγορα ειναι οι ακολουθες>

30 γρ 4.55 το κουτι
32 γρ 4.80 το κουτι
34 γρ 5.50 το κουτι

Χωρις ΦΠΑ

Προσθετοντας το ΦΠΑ μπορουμε να βγαλουμε μια ακρη ποσο τα πληρωνει ο ισπανος αν και στη λιανικη ειναι συνηθως φθηνοτερα απο τα online shops.

. Να πω την αλήθεια στο κυνήγι δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά στο σκοπευτήριο έχω ρίξει αρκετές κούτες rio ,suprema και στην τιμή τους και στην απόδοση άριστα συν ότι τα εκτιμάς παραπάνω αργότερα όταν θα καθαρίσεις το όπλο σου.

Παύλο αν παρατηρήσεις σε σελίδες από δικά μας μαγαζιά μέχρι και τα σκοπευτικά των 24 και 28γρ έχουν πλέον τσιμπημενη τιμή, ωραίοι οι Ισπανοι σέβονται τον πελάτη τούς (αυτοί από που αγοράζουν τον μολυβδο) οι δικοί μας έχουν ξεφύγει τελείως εφέτος έπεσε πράμα και θέλουν να βγάλουν τα σπασμένα.
 
συγνώμη ρε παιδιά ..... τι πάει να πει δεν εχει "Lot number" ??? τοτε τι εχει ?
κάλα τις πιστοποιήσεις τις έχουν γράψει όλοι στα "αυτα " τους ... αλλα ουτε τα αυτονόητα .. που λογοδοτούν όλοι αυτοί αν συμβεί κάτι .. θα απαντήσω εγώ : ΠΟΥΘΕΝΑ
όταν το κρατος ζει σε νιρβάνα ...τοτε ο κάθε ενας κανει ότι γουστάρει και μπορεί να παίζει με την ασφάλεια του χρήστη .
δεν ξέρω ποιος ειναι ο κραμανιδης ή ο καθε βιοτέχνης ... αλλα για να μπορείς να πουλάς νόμιμα στην αγορά θα πρέπει να καλύπτεις τα αυτονόητα ... και αν υπάρχει κενο στην νομοθεσία (που δεν νομίζω ) θα πρέπει να απαιτήσουμε να δημιουργηθεί .
θέλω να αναγραφούν όλα τα "συστατικά" ... πολλά ζητάω ? και αν δεν ειναι σωστά να ειναι υπόλογοι ...
η νομοθεσία ειναι σαφέστατη στα τρόφιμα φάρμακα κτλ.. δεν ισχύει το ίδιο για κατι που εχει υψηλή επικινδυνότητα?
ο lambro για παράδειγμα αναφέρει κάποια συστατικά .. και στα κουτιά του εχει σήμανση των πιστοποιήσεων .. σωστά ? δεν το κανει για την ελληνική αγορά , το κανει για τις υπόλοιπες που απευθύνεται και μονο .
*ΘΑ έχετε προσέξει οτι αυτήν την χρονιά απουσιάζει σε κάποια φυσίγγια το iso (με λιγα λογια πιστοποίηση σταθερότητα παραγωγής) .
ή θα σοβαρευτούν η θα κλείσουν ... τόσο απλά και η πρόταση μου ειναι να βοηθήσουμε όλοι να το καταλάβουν γιατί είναι κρίμα.
Συνφωνω απόλυτα Χρήστο όταν προσφέρεις ενώ προϊόν πρέπει να έχεις και μια άλφα ποιότητα και με την παραμικρή αλλαγή να ενημερώσεις τους πελάτες σου ,δόξα το θεό υπάρχουν πολλά μέσα και όχι να τους πουλάς. Είχα καλή εικόνα για τον συγκεκριμένο και ήλπιζα ότι θα έκανε και κάποια βήματα παραπανω αλλα με αυτά που γράφονται μάλλον το αντίθετο συμβαίνει.

Κοιτάξτε ένα βιντεακι από την Κυπριακή victory, εγκαταστάσεις, δοκιμές, δικά της υλικά (παφυλες,βυσματα) βλητικες δοκιμές και εξαγωγές σε όλο τον κόσμο. Οι δικοί μας από ότι φαίνεται κοιτάνε μόνο την αρπαχτη

 
Συνφωνω απόλυτα Χρήστο όταν προσφέρεις ενώ προϊόν πρέπει να έχεις και μια άλφα ποιότητα και με την παραμικρή αλλαγή να ενημερώσεις τους πελάτες σου ,δόξα το θεό υπάρχουν πολλά μέσα και όχι να τους πουλάς. Είχα καλή εικόνα για τον συγκεκριμένο και ήλπιζα ότι θα έκανε και κάποια βήματα παραπανω αλλα με αυτά που γράφονται μάλλον το αντίθετο συμβαίνει.

Κοιτάξτε ένα βιντεακι από την Κυπριακή victory, εγκαταστάσεις, δοκιμές, δικά της υλικά (παφυλες,βυσματα) βλητικες δοκιμές και εξαγωγές σε όλο τον κόσμο. Οι δικοί μας από ότι φαίνεται κοιτάνε μόνο την αρπαχτη

Πάρα πολύ ωραίο βίντεο Κωνσταντίνε!
 
Παλικάρια μήπως υπερβάλουμε λίγο όσον αφορά τους εδώ κατασκευαστές;
Μήπως δεν έχουμε λάβει υπόψιν μας τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει όποιος παράγει στην Ελλάδα του 2017;
Δεν θέλω να αντιπαρατεθώ με κάποιον απλά δίνω τροφή για σκέψη.
Εγώ πάντως θα συνεχίσω να στηρίζω τα Ελληνικά φυσίγγια και όχι μόνο.
 
Παλικάρια μήπως υπερβάλουμε λίγο όσον αφορά τους εδώ κατασκευαστές;
Μήπως δεν έχουμε λάβει υπόψιν μας τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει όποιος παράγει στην Ελλάδα του 2017;
Δεν θέλω να αντιπαρατεθώ με κάποιον απλά δίνω τροφή για σκέψη.
Εγώ πάντως θα συνεχίσω να στηρίζω τα Ελληνικά φυσίγγια και όχι μόνο.
Και γω θα ψηφισω υπερ τω Ελληνων κατασκευαστων. Φτανει να βρειτε καποιον που να κρατησει σταθερα τα υλικα.
ναι κι εγώ στα Ελληνικά φυσίγγια αλλά θέλω κι ο Έλληνας κατασκευαστής να σκέπτεται όπως εγώ γι αυτόν σε όλα τα θέματα.....ποιότητα αξιοπιστία σταθερότητα τιμή κέρδος :)
 
Last edited:
τα φυσίγγια αυτά γιατί δεν έχουν καλές πωλήσεις στην Ελλάδα;;;;;
Γιατι δεν εχουν καλες τιμες,Ειδικα τα σκοπευτικα και τα τσιχλοφυσιγγα που εχουν και το μεγαλυτερο μεριδιο αγορας..
Πανε κατι χρονια,Αλλα οσα χρονια και αν περασουν δεν θα ξεχασω τις τουφεκιες με το lucky shot 33,5γρ:)
 
Μάλλον κακό μάρκετινγκ Μάκη.
Θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο.:)
συμφωνώ ρε παιδιά ότι έτσι είναι γιατί αυτή η εταιρία που τα αντιπροσωπεύει ήταν κάποτε κορυφή και σήμερα παλεύει,ας μου επιτραπεί χωρίς να προσβάλλω,να υπάρχει
αλλά πάλι ποιός από του πιο πάνω μας έχει πείσει για το καλό μάρκετινγκ και την σταθερότητα στην ποιότητα;;;;
μεγάλη κουβέντα που θα καταλήξει,κατ εμέ,στα γνωστά.....3 είναι μέσα στο χώρο πια όπλο φυσίγγια σκάγια κ.λ.π. και μια αντιπρωσοπεία που δεν μπορούν να την παρακάμψουν λόγω του τεράστιου ονόματος της
τέλος πάντων τίποτα δεν αλλάζει
τα Ελληνικά προιόντα <<υποχρέωση μας>> είναι να τα στηρίζουμε και πάντα το κάναμε....τα χρόνια όμως που περνάμε δείχνουν ότι τόσα χρόνια η στήριξη και η δύναμη ήταν μονόπλευρη :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top