Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ολοι ξερετε το NS Classica. Oταν το πρωτοαγορασα γεμιζοταν σε καλυκα Maionchi T1 και λεγοταν ΑΖ-20, επειτα σε Τ2, επειτα εγινε Nobelsport και μετονομαστικε σε NS Classica. Φετος ειδα οτι γεμιζεται σε πορτοκαλι ημιδιαφανο καλυκα. Παρολα αυτα ομως, οποτε και να το εριχνα, ηξερα πως ηταν το ιδιο φυσιγγι, γεμισμενο με C7 και βυσμα αποσπωμενου πατου Antigelo.

Καλη η εμφανιση η εξωτερικη, αλλα αν το εσωτερικο δεν αποδιδει το ιδιο αποτελεσμα, αστα να πανε. Αμα κλεισει το οπλο, τι χρωμα φυσιγγι εχεις δε φαινεται
απ οτι μου ειπανε δεν εχουν την ιδια αποδοση με τα πορτοκαλι. το μεταφερω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν τα εχω ριξει ο ιδιος
 
Ολοι ξερετε το NS Classica. Oταν το πρωτοαγορασα γεμιζοταν σε καλυκα Maionchi T1 και λεγοταν ΑΖ-20, επειτα σε Τ2, επειτα εγινε Nobelsport και μετονομαστικε σε NS Classica. Φετος ειδα οτι γεμιζεται σε πορτοκαλι ημιδιαφανο καλυκα. Παρολα αυτα ομως, οποτε και να το εριχνα, ηξερα πως ηταν το ιδιο φυσιγγι, γεμισμενο με C7 και βυσμα αποσπωμενου πατου Antigelo.

Καλη η εμφανιση η εξωτερικη, αλλα αν το εσωτερικο δεν αποδιδει το ιδιο αποτελεσμα, αστα να πανε. Αμα κλεισει το οπλο, τι χρωμα φυσιγγι εχεις δε φαινεται
Κορυφαιο....το αγαπημενο μου στα τρυγονια...για την τσιχλα τα θεωρω λιγο ακριβα!
 
απ οτι μου ειπανε δεν εχουν την ιδια αποδοση με τα πορτοκαλι. το μεταφερω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν τα εχω ριξει ο ιδιος
Καθολου Δυσκολο..Ολες αυτες οι μαζεμενες αλλαγες της εταιρείας τα τελευταια χρονια,Στα κουτια,τυπους φυσιγγιων,κλπ μονο καλο δεν εκαναν..
Τα έχουμε ξαναπει,Αλλα απορω γιατι δεν ειναι καμιά μικρουλα βιοτεχνια της πλακας..
 
όταν σταμάτησαν να γεμίζουν με γερμανικά υλικά το μετονομασαν r12 το κουτί όμως το ίδιο αλλά με άλλο περιεχόμενο.
Και παλια που λεγοταν rotweill με ισπανικη πυριτιδα γεμιζοταν και ..
http://w2.isolservers.org/article.asp?AID=765
Μια εκδοχη που εχω ακουσει χωρις να ξερω αν ισχυει ειναι οτι η rotweill ζητησε απο τον Δορκα κάποιο χρηματικο ποσο προκειμένου να του επιτρεψει να συνεχισει να εχει το ονομα της,Ο Δορκας δεν δέχτηκε και αλλαξε ονομασια.
 
Τζιμη τα tordo 30 που τα δουλευω σπο την αρχη της σεζον θανατηφορα ..!!
Eνα κουτι[tordo 30 Νο9] που πηρα πριν λιγες μερες για δοκιμη, τα εριξα [μαζι με αλλα] προχθες,χθες και σημερα με πολυ κρυο,σε γενικες γραμμες εμεινα ικανοποιημενος, δεν ειχα αιματα σε πουλια και οσα επεσαν τραυματιες πιστευω οτι δεν ημουν καλα στο στοχο,εαν χρειαστω φυσιγγια θα ξαναπαρω γιατι μ ενα κουτι δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.Το μονο που δεν ξερω ειναι εαν ηταν παλια ή νεα παρτιδα,παντως ο συγκεντρωτηρας ηταν σαν gualandi εαν αυτο βοηθαει καπου.
 
Eνα κουτι[tordo 30 Νο9] που πηρα πριν λιγες μερες για δοκιμη, τα εριξα [μαζι με αλλα] προχθες,χθες και σημερα με πολυ κρυο,σε γενικες γραμμες εμεινα ικανοποιημενος, δεν ειχα αιματα σε πουλια και οσα επεσαν τραυματιες πιστευω οτι δεν ημουν καλα στο στοχο,εαν χρειαστω φυσιγγια θα ξαναπαρω.Το μονο που δεν ξερω ειναι εαν ηταν παλια ή νεα παρτιδα,παντως ο συγκεντρωτηρας ηταν σαν gualandi εαν αυτο βοηθαει καπου.
Τι παλιά κ νέα παρτίδα;κ αυτό άλλαξε;;;;;
 
Του δουβρη πήρα πέρσι τα prime 32 gr συμπαθητικά...τα flash δεν τα έχω δοκιμάσει...το θέμα είναι δεν τα έχει κάποιο μαγαζί Αθήνα κ πρέπει να τα στείλει με πρακτορείο
Φέτος πήρα και φλας και πραιμ και το φλας μου φαίνεται καλύτερο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top