Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτο με τις πολυ υψηλες τιμες στα τσιχλοφυσιγγα με εκπλησσει. Καποιος με τις στοιχοιωδεις γνωσεις marketing μπορει ευκολα να μαθει τι ζηταει η αγορα. Που θελω να πλασσαρω το προιον μου. Τι μεριδιο αγορας θελω να κτυπησω. Ποιοι θα ειναι οι κυριοι ανταγωνιστες μου. Ποσο πληρωνει η αγορα για ενα πρεμιουμ προιον.
Απο την αλλη δεν βλεπω και πολλους να ιδρωνουν αν δεν αγοραστει το προιον τους και ουτε αυτο καταλαβαινω. Κερδισαν τοσα πολλα απο τα φυσιγγια τα προηγουμενα χρονια και τωρα αδιαφορουν? Στο μεσο ορο 5.90 Ευρω κινειται η ισπανικη αγορα, στο 6.10 Ευρω η ιταλικη. Η Ελληνικη αποτι βλεπω κοντα στο 6.50 για την ωρα. Πως καποιος μπορει να ζηταει 8 Ευρω και βαλε για τσιχλοφυσιγγο και να νομιζει οτι ειναι σωστη η τιμη του?
 
Παντως πιστευω οτι δεν χρειαζεται να αλλαζουμε συνεχεια φυσιγγια και να ψαχνουμε τα 20 λεπτα διαφορα(φυσικα και σε κανεναν μας δεν περισσευουν) και να κατασταλλαξουμε σε ενα δυο διαφορετικα φυσιγγια αναλογα με τις καιρικες συνθηκες και να μεινουμε εκει εφοσον μας ικανοποιουν!
Συμφωνω Ηλια αλλα αλλαζοντας τη γεμισια χωρις να ξερουμε και ζητοντας μας παραμανω χρημα τρωμαι ξενερα. Αυτο νομιζω ειναι το θεμα.
 
Συμφωνω Ηλια αλλα αλλαζοντας τη γεμισια χωρις να ξερουμε και ζητοντας μας παραμανω χρημα τρωμαι ξενερα. Αυτο νομιζω ειναι το θεμα.
Σιγουρα στα δυο φυσιγγια που θα επιλεξουμε θα μπορουμε ομως να καταλαβουμε αν εχει αλλαξει το προιον που χρησιμοποιουμε γιατι θα το γνωριζουμε καλα και οχι την μια μερα που ντουφεκαμε εμεις λαθος να στρεφομαστε απευθειας στο φυσιγγι...σιγουρα τα 0,40€ που πηραν τα περισσοτερα φυσιγγια πανω με το ετσι θελω ειναι ατιμο εκ μερους των κατασκευαστων...χωρις να μπορω να δεχτω τις δικαιολογιες τους!
 
Και αυτο που λες Κωστα,Αλλα κ γιατι ειναι λιγο δυσευρετα κ δεν υπαρχουν παντου.
Συνοικιακο μαγαζι ειναι Τασο και τα δινει να του τα φτιαξουν, θελει πολυ κεφαλαιο για να κινηθεις στην " αγορα" κατι πηγε να κανει λογω ονοματος και διαφημισων αλλα"δεν"
Ειναι και πανακριβος ρε αδελφε μου!!!:)
 
Τώρα που είπατε για τα Jordan θυμάμαι πριν καμιά 5-6 χρόνια έπαιρνα τα μπλε.
Εκπληκτικό φυσίγγι.Στις παγωνιές στις τσαρτσάρες θέριζε.
Είχαν μείνει κάποια κουτιά σε ένα κατάστημα εδώ αλλά είπε πως δεν θα ξανά φέρει και πήγα και τα σήκωσα όλα.
Για δύο χρονιές την έβγαλα μετά τα έψαξα πάλι αλλά δεν τα βρήκα.
 
Παιδιά καλησπέρα έκανα την πρώτη μου παραγγελία από τα φυσίγγια Φάντομ και περιμένω να δω νεότερα

αν τα έχει δουλέψει κάποιος και έχει κάποια άποψη θα ήθελα να να μου πει

Υ :Η τιμή στα 32 γραμ. είναι 5,80 και στα 33 γραμ. 6.40 νομίζω είναι μία δίκαιη τιμή και φυσιολογική ειδικά για εμένα που θέλω να κάνω αρκετές δοκιμές με το όπλο μου
Τα 32 γραμ. είναι γεμισμένα με granular
Θα 33 γραμ. είναι γεμισμένα με Α1 πυρίτιδα
 
Αυτο με τις πολυ υψηλες τιμες στα τσιχλοφυσιγγα με εκπλησσει. Καποιος με τις στοιχοιωδεις γνωσεις marketing μπορει ευκολα να μαθει τι ζηταει η αγορα. Που θελω να πλασσαρω το προιον μου. Τι μεριδιο αγορας θελω να κτυπησω. Ποιοι θα ειναι οι κυριοι ανταγωνιστες μου. Ποσο πληρωνει η αγορα για ενα πρεμιουμ προιον.
Απο την αλλη δεν βλεπω και πολλους να ιδρωνουν αν δεν αγοραστει το προιον τους και ουτε αυτο καταλαβαινω. Κερδισαν τοσα πολλα απο τα φυσιγγια τα προηγουμενα χρονια και τωρα αδιαφορουν? Στο μεσο ορο 5.90 Ευρω κινειται η ισπανικη αγορα, στο 6.10 Ευρω η ιταλικη. Η Ελληνικη αποτι βλεπω κοντα στο 6.50 για την ωρα. Πως καποιος μπορει να ζηταει 8 Ευρω και βαλε για τσιχλοφυσιγγο και να νομιζει οτι ειναι σωστη η τιμη του?
Δυστυχώς για εμάς (ευτυχώς για αυτούς) όπως τα λες είναι.
Και αυτό δεν συνέβαινε μόνο στα φυσίγγια αλλά σε κάθε είδους καταναλωτικό προϊόν.
 
το Αριστον ειναι γεμισμενο με G3000

ΑRISTON
Άλλη μια πρόταση από την ΚΑLCΟ στα 32 γραμμάρια είναι το ΑRISTON, που αποτελεί την οικονομική πρόταση της εταιρίας. Μπορεί να έχει χαμηλή τιμή αλλά δεν έχει κάνει κανένα συμβιβασμό όσον αφορά τα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν.
Το ΑRISTON γεμίζεται σε κάλυκα της CHEDDITE χρώματος χακί με ύψος μετάλλου 12mm. Το κλείσιμό του είναι αστεροειδές 6 πτυχών και κλειστός ο κάλυκας έχει ύψος 57,5mm. To καψούλι είναι της CHEDDITE 2000 CX και η πυρίτιδα είναι C7 PERFECTA

Δεν δίνω και όρκο πολύ πιθανόν να άλλαξε σεταπ
 
ΑRISTON
Άλλη μια πρόταση από την ΚΑLCΟ στα 32 γραμμάρια είναι το ΑRISTON, που αποτελεί την οικονομική πρόταση της εταιρίας. Μπορεί να έχει χαμηλή τιμή αλλά δεν έχει κάνει κανένα συμβιβασμό όσον αφορά τα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν.
Το ΑRISTON γεμίζεται σε κάλυκα της CHEDDITE χρώματος χακί με ύψος μετάλλου 12mm. Το κλείσιμό του είναι αστεροειδές 6 πτυχών και κλειστός ο κάλυκας έχει ύψος 57,5mm. To καψούλι είναι της CHEDDITE 2000 CX και η πυρίτιδα είναι C7 PERFECTA

Δεν δίνω και όρκο πολύ πιθανόν να άλλαξε σεταπ
νικο ετσι ξεκινησε το αριστον.χρονια τωρα γεμιζεται σε χακι καλυκα ενω στην αρχη ητανε μαυρος με g3000
 
Μόλις είχα ενημέρωση στο FB από την Lambro ότι για την επέτειο 40 χρόνων λειτουργίας της εταιρίας παράγει το γνωστό μας Tordo 32, σε περιορισμένη κυκλοφορία,με την πυρίτιδα Vectan D20-SE.Από της 17 Ιανουαρίου θα είναι στα μαγαζιά με τιμή ίδια που έχει και το κλασσικό Tordo 32.Ενδιαφέρον και το αναμένουμε.
 
Μόλις είχα ενημέρωση στο FB από την Lambro ότι για την επέτειο 40 χρόνων λειτουργίας της εταιρίας παράγει το γνωστό μας Tordo 32, σε περιορισμένη κυκλοφορία,με την πυρίτιδα Vectan D20-SE.Από της 17 Ιανουαρίου θα είναι στα μαγαζιά με τιμή ίδια που έχει και το κλασσικό Tordo 32.Ενδιαφέρον και το αναμένουμε.

Μου θυμιζει το Feels Right!!
 
Μόλις είχα ενημέρωση στο FB από την Lambro ότι για την επέτειο 40 χρόνων λειτουργίας της εταιρίας παράγει το γνωστό μας Tordo 32, σε περιορισμένη κυκλοφορία,με την πυρίτιδα Vectan D20-SE.Από της 17 Ιανουαρίου θα είναι στα μαγαζιά με τιμή ίδια που έχει και το κλασσικό Tordo 32.Ενδιαφέρον και το αναμένουμε.
Το εκανε σ....α φετοσ τωρα το αποτελειωσε ωρεα
 
Μόλις είχα ενημέρωση στο FB από την Lambro ότι για την επέτειο 40 χρόνων λειτουργίας της εταιρίας παράγει το γνωστό μας Tordo 32, σε περιορισμένη κυκλοφορία,με την πυρίτιδα Vectan D20-SE.Από της 17 Ιανουαρίου θα είναι στα μαγαζιά με τιμή ίδια που έχει και το κλασσικό Tordo 32.Ενδιαφέρον και το αναμένουμε.
γιατι κατι μου λεει οτι αποχαιρεταμε το παλιο tordo εεεεεεε?
 
40 ΧΡΟΝΙΑ LAMBRO - Νέο TORDO 32 ANNIVERSARY.

Το γνωστό σας TORDO 32, τώρα σε επετειακή γόμωση αποκλειστικώς γεμισμένο με την VECTAN D20-SE μια πολύ ειδική και υψηλών προδιαγραφών πυρίτιδα. Η εμπειρία 40 ετών συνδυασμένη με την μέγιστη φροντίδα και αξιοπιστία, τώρα σ’ ένα επετειακό φυσίγγι περιορισμένης παραγωγής αλλά στην ίδια τιμή με το κλασσικό TORDO 32!

Από τις 17 Ιανουαρίου στα καταστήματα.

για να δουμε το καινουργιο φρουτο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top