Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Alectoris sporting στα 5,5 Ε
Alfa game sporting τσα 4,99 Ε

Ποιο θα επιλεγατε και γιατι;
Συνθηκες παντος καιρού. Απο τρυγονι το καλοκαιρι μεχρι κεδροτσιχλες το χειμώνα.
Αποστόλη εγώ θα λεγα το κλασικό πάρε ένα κουτί από το καθένα και βλέπεις και κάνεις.
 
Γνωμες για lambro tordo 30gr;;;;ειμαι σε αναζητηση φυσιγγιου...πειστηκα σημερα για το lampro sporting οτι σκαρτεψε
το πρωτοέριξα Φλεβ 15 και από τοτε μεχρι φετος για μενα ως αποτελεσμα δεν εχει αλλαξει, παραμενει το αγαπημενο μου φυσιγγι για το δικαννο με διαφορά! εμένα μου ταίριαξε πολύ πάντως!
 
Εγώ πάλι μιας που απαγορεύτηκε το κυνήγι φόρτωσα φυσίγγια.. Πήρα τα ελληνικά DIANA σε 32 και 30 γραμμάρια μιας που τα βρήκα σε πολύ καλή τιμή.. Γνώμες κάποιος?

diana-prasino-300x300.jpg
 
Εγώ πάλι μιας που απαγορεύτηκε το κυνήγι φόρτωσα φυσίγγια.. Πήρα τα ελληνικά DIANA σε 32 και 30 γραμμάρια μιας που τα βρήκα σε πολύ καλή τιμή.. Γνώμες κάποιος?

diana-prasino-300x300.jpg
Φίλε τα έριχνα τα 32 πέρυσι στις τσιχλεςκαι φετος στα τρυγόνια και ήταν εξαιρετικα,η Vinci μου τα πήγαινε φωτιά. Θα τα ευχαριστηθείς, τι τιμή τα βρηκες;
 
Τα alfa game sporting τα εχει δοκιμασει κανενας φιλος;πολυ καλη τιμουλα!

ναι τούφεκε μου είναι καλό το φυσίγγι δοκίμασε το,,,,και αν πας πάρε και 1-2 κουτάκια τα κόκκινα του σε 32γρ να τα ρίξεις, €6 τα έχει και είναι δηλητήριο ,ασχέτως αν έχει ρίξει την ποιότητα υλικών έχει βρει την χρυσή τομή
 
Πήγα και πήρα 3 πακέτα σκοπευτική 28 γρ σπορτίνκ 8 νούμερο στα 4.60 ειδική προσφορά
Βασικά τα φτηνότερα που βρήκα
Για τις μακρινές με το δυο θα ναι ότι πρέπει
Για κοντά θα χω στο 4 το φυσίγγια μου για χρόνια πάντως καιρού με τάπα στα 32 γρ νούμερο 10
Τώρα μένει να βρω πουλάκια :)
 
ναι τούφεκε μου είναι καλό το φυσίγγι δοκίμασε το,,,,και αν πας πάρε και 1-2 κουτάκια τα κόκκινα του σε 32γρ να τα ρίξεις, €6 τα έχει και είναι δηλητήριο ,ασχέτως αν έχει ρίξει την ποιότητα υλικών έχει βρει την χρυσή τομή
Που ειναι αυτος φιλε μου;
 
Καλησπέρα παιδια
Φιλε Ηλία εγω Κυριακή στης 3 θα είμαι εκείνες και δεν έχουμε κυνήγι
Εχει λέει και κυλικείο για καφεδάκι όποτε μια χαρά
Και οποίος δεν εχει η βαριέται να αγοράσει εχει και φυσίγγια .
 
Καλησπερα παιδια....θα βγαλει η lambro τα tordo επετειακα με μπαρουτιD-20 τι λετε θα αξιζουν ?

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα αφοτου θα ειναι επετειακα οτι θα αξιζουν, τουλαχιστον στην αρχη. Ελπιζω μονο να ταιριαξει τη D-20 με το καταλληλο καψουλι και τον καταλληλο συγκεντρωτηρα. Εκει ειναι το θεμα στα φετεινα φυσιγγια της εταιρειας.
 
Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα αφοτου θα ειναι επετειακα οτι θα αξιζουν, τουλαχιστον στην αρχη. Ελπιζω μονο να ταιριαξει τη D-20 με το καταλληλο καψουλι και τον καταλληλο συγκεντρωτηρα. Εκει ειναι το θεμα στα φετεινα φυσιγγια της εταιρειας.
Τα tordo τα εριχνα παλια και ηταν τα μονα φυσιγγια που εβαζα για τσιχλα απο το 2014 και μετα που εριχνα και τα μισα πουλια ηταν τραυματιες δεν τα ξαναγορασα αλλα μπαινω στον πειρασμο γιατι διαβαζω πως την συγκεκριμενη μπαρουτη την εκθειαζουν οι κυνηγοι τις κυπρου συν οτι σαν επετειακο θα δωσει προσοχη η εταιρεια στην κατασκευη τους συν οτι θα πωλουνται οπως λεει στην τιμη του ηδη υπαρχοντως tordo.....για να δουμε....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top