Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προσωπικα στη τσιχλα δειχνω το μεγαλυτερο σεβασμο...δεν τη κυνηγαω:DΠαλια που ασχολιομουνα,απλα οτι μαρκα απο τα ετοιμα δεν με ικανοποιουσαν,αλλαζα μαρκα,χωρις να ξερω αν εφταιγα εγω η το φυσσιγκι.ha ha ha.Αλλα ομολογω οτι τα μεγαλα ονοματα και ακριβα φυσσιγκια δεν αγοραζα,οτι εφερναν τα Πειραιωτικα μαγαζια Βραχνος-Γεωργαλας-Αλφα γκειμ-Χ'Στεφανου:)
Εννοείται Σαράντο όταν μιλάω για ποιοτικό φυσίγγι δεν αναφέρομαι μόνο στα μεγάλα και ακριβά ονόματα, σαφώς υπάρχουν και μικρές βιοτεχνίες που προσφέρουν πολλές φορές ποιοτικότερα φυσίγγια, από τα ''φιρμάτα'' και σε χαμηλότερες τιμές, άλλο το φθηνό και άλλο το ''φθηνιάρικο''...
 
Δεν ξέρω αν τα βγάζει χρόνια αλλά είδα ενα φυσιγγαγι του Αγγελοπουλου (Κουτουμανος) με επωνυμία Ωμεγα, που το πήραν τα παιδάκια για τις κουρουνες και πραγματικά θερίζει. Γεμισμενο με την παλιά αγαπημενη Aquila στα 31γρ σε νούμερο 8, ψοφαει τις μεγάλες κ σκληροτραχηλες κουρουνες, πολύ ψηλά.
Αν με βγάλει ο δρόμος το απόγευμα που έχω μια δουλειά στην πόλη, θα πάρω κάνα κουτάκι για τα μπασιματα.
 
Αυτό είχα μανία να ρίξω και εγώ..Το φέρνει ένα μαγαζί εδω..Διάφανος καλυκας..Το ζαχαρωνα για τρυγονια φετος.Εχω την εντύπωση οτι ναι,το βγάζει χρόνια..όταν κατέβω στην..πόλη θα πάρω ένα κουτακι δοκιμαστικά..
 
Δεν αντιλέγω καθόλου..Ξέρει και παραξερει...
Αν δεν ήξερε δεν θα είχε και φήμη τόσα χρονια..
Ειναι γνωστός απο άκρη σε άκρη της Ελλάδας..
 
Οντως κ εγω εντυπωσιαστηκα με το φυσιγγι... Παλαιοτερα ηταν γεμισμενο με Grannular κ απο περυσι το γεμιζει με Aquila απο οτι μου ειπε... Ηταν πραγματικα εντυπωσιακα τα καπνισματα που εκανε...
 
Φίλε Ζολω, ειδικά στις μονοβασικες δεν μου λέει απολύτως τίποτα η μπαρουτι. Ρίχνω το Euromix που γαμει κ δέρνει και έχω ρίξει με την ίδια μπαρουτι κάτι σαβουρες που είχε βγάλει οπλοπωλης της Αθήνας. Κοίταγες τον συγκεντρωτηρα μέσα στο φυσιγγι και το αμορτισερ είχε γίνει πλακέ. Έτρωγε η τσίχλα 3 τουφεκιες πανω της κ έκανε 1 λεπτο μέχρι να αποφασίσει να πέσει.

Χα χα ...δεν αντιλέγω και δεν αμφισβητώ .
 
Μα αν δεν είχε η Καλαμάτα κεντροτουφεκαω δεν θα έβγαζε και καλα φυσιγγια..Αυτά τα δυο πάνε πακέτο...sarcastic.
Άσχετο αλλά δεν κανεις και μια δοκιμή στο περιοδικό..Καιρός ηταν!!Μόνο με φυσιγγια κουτουμανε'ι'κα -Αγγελοπουλε'ι'κα!!Θα διαφημισης και τα προϊόντα της πόλης σου!!!.my man. Θα έχει αρκετό ενδιαφέρον πιστεύω.
 
Παύλο πριν από μισή ώρα ήμουν εκεί, αν είχα δει το μνμ θα προσπαθούσα να σε εξυπηρετησω. Τώρα είμαι στο χωριό κ δεν θα ξανακατεβω εργάσιμη ώρα. Παρτον τηλέφωνο να σου στείλει μια κούτα με το πρακτορείο, στέλνει παντού.
 
τα στανταράκια μου τα έχω Τάσο , απλά όταν ακούω για ένα καλό φυσίγγι ευχαρίστως να το δοκιμάσω μιας και στην τσίχλα ρίχνω κούτες
Έμενα μου άρεσε απο παλιά να ρίχνω στην τσίχλα φυσιγγια λιγότερο γνωστόν κατασκευαστών...fff.
Σε αλλά θηράματα δεν ρισκαρω για κανένα λογο:)
 
Παύλο πριν από μισή ώρα ήμουν εκεί, αν είχα δει το μνμ θα προσπαθούσα να σε εξυπηρετησω. Τώρα είμαι στο χωριό κ δεν θα ξανακατεβω εργάσιμη ώρα. Παρτον τηλέφωνο να σου στείλει μια κούτα με το πρακτορείο, στέλνει παντού.
Βάλτε και κάνα νούμερο τηλεφώνου να υπάρχει....
 
Παύλο πριν από μισή ώρα ήμουν εκεί, αν είχα δει το μνμ θα προσπαθούσα να σε εξυπηρετησω. Τώρα είμαι στο χωριό κ δεν θα ξανακατεβω εργάσιμη ώρα. Παρτον τηλέφωνο να σου στείλει μια κούτα με το πρακτορείο, στέλνει παντού.

να είσαι καλά Γιώργη δεν πειράζει και μόνο που το είπες φτάνει και περισεύει - ένα τηλ επικοινωνίας ;
 
να είσαι καλά Γιώργη δεν πειράζει και μόνο που το είπες φτάνει και περισεύει - ένα τηλ επικοινωνίας ;
Το τηλ του κατασκευαστή αν εννοείς αυτό Παύλο..Ειναι 27210-23530 Αγγελόπουλος Γιωργος(φυσιγγια κουτουμανος)Καλαμάτα..
 
Παυλο, κ εγω θα μπορουσα να σου παρω αλλα μιας κ στελνει ποσοτητες σε ολη την Ελλαδα νομιζω οτι θα ηταν βολικοτερο να τον παρεις ενα τηλ... Αν συναντησεις καπου προβλημα πες μου να το κανονισουμε... ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top