Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πιστεύω ότι το Sipe ή σου αρέσει ή το μισείς, μάλλον λόγω λάνθασμενης προσκοπευσης.

Γιαννη δεν μπορω να ειμαι απολυτος γιατι δεν το εχω δοκιμασει ο ιδιος. Αυτο που βλεπω στον κολλητο μου που ριχνει διπλα απο μενα στα μπασιματα ειναι η μεγαλη διαφορα στην αποδοση απο την μια μερα στην αλλη. Μιλαω παντα για οκτωβριατικες μερες με υγρασια
 
  • Like
Reactions: jnp
Είστε ευχαριστημενοι από τα φυσιγγια του Ρουμελιωτη;
Αυτα που κυνηγαω εγω με a1 ειναι πολυ καλο έχει και κάτι ποιο φτηνα με csb1/cm3δεν μου πηγεναν στο οπλο μου τα διασπορασ τουσ μ gm3/α1.ειναι φυσηγγαρεσ.τα 34τεσαρια με α1ειναι παρα πολυ καλα.τα κυνηγαω πολα χρονια τα φυσηγγια του ειναι πολυ τιμια φυσηγγια .οσο για την υγρασια στα δικα μου οπλα a400/maxus.ειναι παρα πολυ καλο και λέω για υγρασια 79%/90% τα μέρει που κυνηγαω εχει πολυ υγρασια ολο τον χρονο.αν ειμαι πάνω στο πουλι θα πέσει ανεξαρτητοσ καιρου ουτε φτερα ουτε αιματα
 
Last edited by a moderator:
επειδη το sipe το δουλευω αρκετα χρονια για ν αποδωσει τα μεγιστα θελει πολυ κρυο και υγρασια σε οποιονδηποτε αλλο καιρο η που απλα θα κανει μπαμ η που θ αφησει παρα μα παρα πολυ αιμα στο πουλι.και μαλιστα δοκιμαστε το σε νο 10.εγω το χρησ. σε κρυο και υγρο καιρο κοντα στους 0 βαθμους αλλιως καθολου
 
επειδη το sipe το δουλευω αρκετα χρονια για ν αποδωσει τα μεγιστα θελει πολυ κρυο και υγρασια σε οποιονδηποτε αλλο καιρο η που απλα θα κανει μπαμ η που θ αφησει παρα μα παρα πολυ αιμα στο πουλι.και μαλιστα δοκιμαστε το σε νο 10.εγω το χρησ. σε κρυο και υγρο καιρο κοντα στους 0 βαθμους αλλιως καθολου

Aπολυτα κατατοπιστικος Ευρυπιδη. Ο κολλητος μου τα ριχνει σε ηπιο καιρο με υγρασια και παρατηρω σαν ουδετερος ακριβως αυτα που γραφεις εσυ. Τα καλα σκοτωματα τα εχει στις πιο δροσερες μερες του Οκτωβρη.
 
Δηλαδη παιδια αν πούμε ότι ριχνει κανεις τα σιπε Αύγουστο για τρυγόνια,θα είναι ότι χειρότερο φανταζομε απο άποψη κλιματος...
Σε ημέρα του Σεπτέμβρη με σχεδόν 100% υγρασία (νοτιάς το πιο πιθανό) μου έχει δουλέψει πολύ καλά...
 
νομιζω οτι για ορτυκι ειναι πολυ βαρυ το sipe.εγω χρησ. ok σε νο 10 και δικανο αποκλειστικα κυλινδρο και 4 αστρα
 
παιδια απο επιλογη φυσιγγιου με ΜΒ32 ή S4 απο Νοεμβριο και μετα τι θα λεγατε? Μιλαω για τα Β&Ρ ΜΒ32 (που τα ριχνω 5+ χρονια) και τα RM S4 ... που ψηνομαι να δοκιμασω ... τιμη ιδια ... κμαλιστα πολυ φθηνα για S4 τα RM
 
  • Like
Reactions: jnp
Τα φέρνουν και στη γειτονιά μου αλλά δέν τα έχω ρίξει.
Είναι κάποια πράγματα που μου χαλάνε την ψυχολογία. Πχ.
Στο σαιτ του φυσιγγιου γράφει ότι είναι συγκεντρωτικο και παραπάνω λέει βάλτε ***ή **.;;;
Κλασσικά όπως συνηθίζεται, δεν γράφει στο σαιτ ούτε το είδος μπαρούτης ούτε το είδος καψουλιου ή συγκεντρωτηρα που χρησιμοποιεί. Αυτές οι ελλείψεις πληροφοριων προσωπικά με απωθουν.
 
Τα φέρνουν και στη γειτονιά μου αλλά δέν τα έχω ρίξει.
Είναι κάποια πράγματα που μου χαλάνε την ψυχολογία. Πχ.
Στο σαιτ του φυσιγγιου γράφει ότι είναι συγκεντρωτικο και παραπάνω λέει βάλτε ***ή **.;;;
Κλασσικά όπως συνηθίζεται δεν γράφει στο σαιτ ούτε το είδος μπαρούτης ούτε το είδος καψουλιου ή συγκεντρωτηρα που χρησιμοποιεί. Αυτές οι ελλείψεις προσωπικά με απωθουν.

Το είδα και εγω Γιάννη στην ιστοσελίδα που αναφέρει με ** η *** και παραξενεύτηκα.
Οσο για το οτι δεν γράφει τα υλικά που χρησιμοποιούνται αυτό είναι κάτι παραπάνω από συνηθισμένο και οφείλεται στην κουτοπονηριά του Ελληνα.Για να μην πω τίποτα άλλο....
 
Σήμερα πήρα απο τον Κένταυρο ένα κουτάκι για δοκιμή απο τα superkill Hunting Perfection με ανάμικτα 8-9
Τα έχει δοκιμάσει κανείς ;

http://www.superkill.gr/product.php?id=43
Δημήτρη , μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για το συγκεκριμένο... Ο Στάθης το χει δουλέψει 2-3 χειμώνες και ειναι παντός καιρού..... Πόσο το δίνουν εδώ ??
 
Δημήτρη , μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για το συγκεκριμένο... Ο Στάθης το χει δουλέψει 2-3 χειμώνες και ειναι παντός καιρού..... Πόσο το δίνουν εδώ ??

5,50€. Θα πάρω τον Στάθη κάποια στιγμή να τα πούμε.
 
5,50€. Θα πάρω τον Στάθη κάποια στιγμή να τα πούμε.[/QUOTE
Το hunting perfection tsihla 8/9 5,5 ευρώ ???
´Ο Σταθης πήρε τηλέφωνο στην Πρέβεζα και του ειπε 6 ευρώ για αγορα κούτας !!!
Σούπερ τιμή ....αυτό το tsihla με χαλάει λίγο, αλλά ειναι γαματο φυσιγγάκι..;)
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top