Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
όσοι επιχειρησουν να κυνηγήσουν με 28γρ φέτος ας δοκιμάσουν τα NSI Uno Prima Νο8.5 γεμισμένα με Prima v 1,35 x 28 688 ,,,,καταπληκτικό φυσίγγι στο κυνήγι τα τσιτσιριζει τα τσιχλάκια
Τα εχω ριξει και αυτα αλλα οχι σε θηραμα μονο σε χαρτι και μου αφησαν πολυ καλές εντυπωσεις στην διασπορα αλλα και στο οτι δεν κλωτσαγε καθολου!
 
Τις προαλλες βρηκα στο βουνο ενα τετοιο φυσιγγι σε εξαιρετικη κατασταση. Το εβαλα το περασμενο Σαββατο και εκανα το πρωτο μου αγριοπεριστερο με αυτο. Τυχερο φυσιγγι. Λες να παω να αγορασω λιγα κουτακια??
Δεν τα λες φθηνά πλέον, με 5,5€ στην κούτα που τα έχει ο καλκατζακος
 
Τις προαλλες βρηκα στο βουνο ενα τετοιο φυσιγγι σε εξαιρετικη κατασταση. Το εβαλα το περασμενο Σαββατο και εκανα το πρωτο μου αγριοπεριστερο με αυτο. Τυχερο φυσιγγι. Λες να παω να αγορασω λιγα κουτακια??
Βασίλη, μην βαζεις φυσιγγια που τυχον βρίσκεις!
Ειναι πολυ πιθανο να τα εχει "σπείρει" καποιο αρρωστημενο μυαλο!
 
Βασίλη, μην βαζεις φυσιγγια που τυχον βρίσκεις!
Ειναι πολυ πιθανο να τα εχει "σπείρει" καποιο αρρωστημενο μυαλο!
Δικιο εχεις Γιαννη. Τις προαλλες βρηκα ενα λαγοφυσιγγο με τον Ηλια το οποιο οπως το επιασα ετσι το πεταξα κιολας. Αυτο το ειχα κρατησει γτ ηταν σαν να ειχε βγει μολις απο το κουτι του. Σε καθε περιπτωση δεν το ξανακανω!
 
Μάνο επειδή το φαινόμενο να περνάνε φάσσες ανακατεμένες με τις τσίχλες καθώς και τσαρτσάρες είναι πολύ συχνό εγώ φέτος αποφάσισα να ρίξω τα Alectoris Light 31gr σε νούμερο 7,5.
Είναι από τα λίγα φυσίγγια που βρήκα στην αγορά να βγαίνουν σε αυτό το νούμερο.
Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι Γιώργο...λέω για Όσκαρ 31!
 
Δικιο εχεις Γιαννη. Τις προαλλες βρηκα ενα λαγοφυσιγγο με τον Ηλια το οποιο οπως το επιασα ετσι το πεταξα κιολας. Αυτο το ειχα κρατησει γτ ηταν σαν να ειχε βγει μολις απο το κουτι του. Σε καθε περιπτωση δεν το ξανακανω!
έχω βρει πολλά και τα έχω ρίξει, εκτός από ένα Remington Nitro magnum .yel..hit.και για κάποιο λόγο αυτά που βρίσκεις όντως είναι τυχερά.buy.
Εδώ και τέσσερα χρόνια, μπορεί και παραπάνω έχω βρει ένα Κουτουμανος 40γρ σε 8αρι, ακόμα δεν το έχω ρίξει.........sarcastic.
 
Από 28-30 γρ. νούμερο 9. Ανάλογα το μέρος από 3* μέχρι φουλ.
Αποκλειστικά για τσίχλες....θα συμφωνήσω απόλυτα Γιώργο....και αν το όπλο σου δεν είναι σκορποχωρι δεν απαιτείται και τσοκ πιο σφιχτό από τα δύο άστρα!
 
Τα tordo cheditte τα ειχα δοκιμασει αλλα ρε παιδια μου φάνηκαν δυνατά στο δίκαννο και μου κάνει εντύπωση που καποιος φίλος γραφει πιο πάνω οτι ειναι μαλακό, μηπως εφταιγε η παρτιδα; Μιλαμε οτι ενω ειχα να ριξω κι αλλα να τα δω καλυτερα σταματησα γιατι κλοτσαγαν αρκετα. Μιλαμε για Οκτωβρη οχι με κρυο...
 
Τα tordo cheditte τα ειχα δοκιμασει αλλα ρε παιδια μου φάνηκαν δυνατά στο δίκαννο και μου κάνει εντύπωση που καποιος φίλος γραφει πιο πάνω οτι ειναι μαλακό, μηπως εφταιγε η παρτιδα; Μιλαμε οτι ενω ειχα να ριξω κι αλλα να τα δω καλυτερα σταματησα γιατι κλοτσαγαν αρκετα. Μιλαμε για Οκτωβρη οχι με κρυο...
Έτσι ακριβώς, τα είχα πάρει και γω κάποτε, πολύ κλώτσο !
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top