Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

το μονο αρνητικο οτι ιδρωνουν τα αυτια.
Ναι έτσι είναι ιδρώνουν τα αυτιά .Θα κοιτάξω γιατί έχω έντονο θέμα δύο ένα μήπως πάρω τις μικρές που μπαίνουν μέσα αργότερα ,θα ξεκινήσω με αυτές πάλι από Σεπτέμβρη.
 
Έχω τις 3M και τις Axil. Παλιότερα φορούσα τις 3M. Πλέον φοράω μόνο τις Axil επειδή μου κάθονται καλύτερα, είναι πιο ποιοτικές και έχουν δικό τους μικρό powerbank που τις πετάς μέσα και φορτίζουν όπου και να είσαι. Με τις 3M είχα μείνει από μπαταρία μερικές φορές στο κυνήγι.
Μια ερώτηση όταν φυσάει τι γίνεται? Μπορείς να ακούσεις τον ήχο του θηράματος η το θρόϊσμα του ανέμου το καλύπτει?
 
Μια ερώτηση όταν φυσάει τι γίνεται? Μπορείς να ακούσεις τον ήχο του θηράματος η το θρόϊσμα του ανέμου το καλύπτει?
Στις παλιές Howard leight που ειχα όταν φυσαγε αέρας ηταν ανυπόφορες. Έκαναν πολυ θορυβο. Οι Axil έχουν τεχνολογια που εξαλείφει αυτο το φαινόμενο. Το γραφει και στο κουτί απ εξω. Το επιβεβαιώνω κι εγω που τις εχω φορέσει με αέρα.
 
Στις παλιές Howard leight που ειχα όταν φυσαγε αέρας ηταν ανυπόφορες. Έκαναν πολυ θορυβο. Οι Axil έχουν τεχνολογια που εξαλείφει αυτο το φαινόμενο. Το γραφει και στο κουτί απ εξω. Το επιβεβαιώνω κι εγω που τις εχω φορέσει με αέρα.
Πάρα πολύ θετικό αυτό γιατι με τις κλασικές που έχω στις πέρδικες όταν φυσάει στα ψηλά δεν ακούω τίποτα οπότε μάλλον θα πάω και γω προς αυτές.Απο εφαρμογη και διάρκεια μπαταρίας είσαι ευχαριστημένος? Πόσο καιρο τις έχεις?
 
Απο εφαρμογη και διάρκεια μπαταρίας είσαι ευχαριστημένος? Πόσο καιρο τις έχεις?
Από εφαρμογη ειναι μια χαρα. Δεν σφίγγουν το κεφαλι και στην γέφυρα έχουν ανατομικό μαξιλαράκι. Το λάθος που κάνουν αρκετοί με τις ωτοασπίδες ειναι να τις σφίγγουν με αποτέλεσμα να τους πιάνει πονοκεφαλος. Δεν χρειαζεται να ειναι σφιχτες. Πρεπει να κάθονται ανετα. Σημαντική λεπτομέρεια δεν ιδρώνουν τα αυτιά. Τις έχω 6 μήνες και μπαταρίες εχω αλλάξει μια φορα.
 
Από εφαρμογη ειναι μια χαρα. Δεν σφίγγουν το κεφαλι και στην γέφυρα έχουν ανατομικό μαξιλαράκι. Το λάθος που κάνουν αρκετοί με τις ωτοασπίδες ειναι να τις σφίγγουν με αποτέλεσμα να τους πιάνει πονοκεφαλος. Δεν χρειαζεται να ειναι σφιχτες. Πρεπει να κάθονται ανετα. Σημαντική λεπτομέρεια δεν ιδρώνουν τα αυτιά. Τις έχω 6 μήνες και μπαταρίες εχω αλλάξει μια φορα.
Με μπέρδεψες τώρα!!! Στα λίνκ που έβαλες ποιο πάνω μου βγάζει τις xcor τις ψείρες...Νόμιζα οτι για αυτές συζητάμε....
 
Με μπέρδεψες τώρα!!! Στα λίνκ που έβαλες ποιο πάνω μου βγάζει τις xcor τις ψείρες...Νόμιζα οτι για αυτές συζητάμε....
Λοιπον! Από εφαρμογη έχουν διαφορα σετακια μεσα στην συσκευασία για να δοκιμάσεις και να βρεις αυτό που ταιριάζει στο δικό σου αυτί! Από διάρκεια δεν ξερω καθώς έχουν δικό τους powerbank και στο τέλος του κυνηγιου τις βάζω μέσα και φορτιζουν.
 
Αυτές...
https://berettahellas.gr/product/otoaspides-trackr-electronic-axil/

με αυτές
https://berettahellas.gr/product/otoaspides-bluetooth-trackr-blu-axil/

Εκτός από το bluetooth εχουν καποια αλλη διαφορα;
• Η τεχνολογία Autoblocker συμπιέζει δυνατούς ήχους άνω των 82 dB
• 27 dB SNR- Προστασία ακοής

• Η τεχνολογία Autoblocker συμπιέζει δυνατούς ήχους άνω των 85 dB
• 25 dB SNR- Προστασία της ακοής

Μικρες διαφορες στα db, το ενα κοβει απο 82 και το αλλο απο 85 και ανω.
 
• Η τεχνολογία Autoblocker συμπιέζει δυνατούς ήχους άνω των 82 dB
• 27 dB SNR- Προστασία ακοής

• Η τεχνολογία Autoblocker συμπιέζει δυνατούς ήχους άνω των 85 dB
• 25 dB SNR- Προστασία της ακοής

Μικρες διαφορες στα db, το ενα κοβει απο 82 και το αλλο απο 85 και ανω.
Απλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα 80€ παραπάνω για το Bluetooth και για τα 3 dB…
 
Απλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα 80€ παραπάνω για το Bluetooth και για τα 3 dB…
Αν χρειάζεσαι το Bluetooth τοτε παρε τις αντίστοιχες. Αν όχι και χωρις το Bluetooth είναι ιδανική επιλογή.
Επίσης αν εισαι Αθήνα μπορεις να πας στην αντιπροσωπεία να τις δοκιμάσεις.
 
Back
Top